Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

28.03.2022 14:38:59 | Autor: Hana Veselá, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

V Harrachově se v sobotu konala akce Příjezd Krakonoše. Po loňské pauze šlo o 74. ročník tradiční akce k uvítání jara. Účastnili se místní lidé i víkendoví návštěvníci Harrachova. Akci začal v 11 hodin průvod masek od hotelu Karolina k dolní stanici lanovky na Čertovu horu, kde pokračoval odpolední program.

„I když přivítáme meteorologické jaro, zimní sezona v horském resortu pokračuje dál, a to až do Velikonoc," upozornil Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Odpolední program nabídl zábavu všem věkovým kategoriím. Nechybělo vyhlášení nejlepších masek. Program pro děti měl připravený Honza Popleta, proběhlo vystoupení mažoretek i mužoretů nebo krkonošská zabíjačka. Aneb pro každého něco. Ke všemu hrála kapela Japato.

Příjezd Krakonoše do Harrachova<br />Autor: Hana Veselá „Příjezd Krakonoše je tradiční příležitost pro místní obyvatele setkat se v neformální atmosféře a pomyslně uzavřít hlavní část zimní sezony. Pro návštěvníky je to příležitost oslavit příchod jara na sněhu a užít si dovolené v horském resortu jinak než na lyžích," vysvětlil starosta Harrachova Jaroslav Čech.

Příjezd Krakonoše také pomyslně odstartoval jarní část zimní sezony. „Na horách je již teď teplo a slunečno a na návštěvníky čeká příjemné jarní lyžování na běžkách i na sjezdovkách," řekla Vladimíra Černá ze Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Svahy Skiareálu Harrachov nabízí kvalitní lyžování i v jarních měsících. Harrachov je také ideálním výchozím bodem pro celodenní túry po hřebenech Krkonoš, kde se drží sníh tradičně až do května. „Velikonoční lyžování je u nás již tradicí a ani v letošním roce tomu nebude jinak," slibuje Vlastislav Fejkl ze skiareálu Harrachov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krakonoš letos jaro v Harrachově nepřivítá!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš, už po třiasedmdesáté!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš – již po dvaasedmdesáté!
Příjezd Krakonoše do Harrachova letos provázelo sněžení
Jaro v Harrachově posedmdesáté přivítal pán hor Krakonoš
Krakonoš přivítal v Harrachově tradičně s veškerou parádou jaro
Obrazem: Krakonoš s pomocníky přivítal v Harrachově jaro

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace