Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

28.03.2022 14:38:59 | Autor: Hana Veselá, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

V Harrachově se v sobotu konala akce Příjezd Krakonoše. Po loňské pauze šlo o 74. ročník tradiční akce k uvítání jara. Účastnili se místní lidé i víkendoví návštěvníci Harrachova. Akci začal v 11 hodin průvod masek od hotelu Karolina k dolní stanici lanovky na Čertovu horu, kde pokračoval odpolední program.

„I když přivítáme meteorologické jaro, zimní sezona v horském resortu pokračuje dál, a to až do Velikonoc," upozornil Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Odpolední program nabídl zábavu všem věkovým kategoriím. Nechybělo vyhlášení nejlepších masek. Program pro děti měl připravený Honza Popleta, proběhlo vystoupení mažoretek i mužoretů nebo krkonošská zabíjačka. Aneb pro každého něco. Ke všemu hrála kapela Japato.

Příjezd Krakonoše do Harrachova<br />Autor: Hana Veselá „Příjezd Krakonoše je tradiční příležitost pro místní obyvatele setkat se v neformální atmosféře a pomyslně uzavřít hlavní část zimní sezony. Pro návštěvníky je to příležitost oslavit příchod jara na sněhu a užít si dovolené v horském resortu jinak než na lyžích," vysvětlil starosta Harrachova Jaroslav Čech.

Příjezd Krakonoše také pomyslně odstartoval jarní část zimní sezony. „Na horách je již teď teplo a slunečno a na návštěvníky čeká příjemné jarní lyžování na běžkách i na sjezdovkách," řekla Vladimíra Černá ze Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Svahy Skiareálu Harrachov nabízí kvalitní lyžování i v jarních měsících. Harrachov je také ideálním výchozím bodem pro celodenní túry po hřebenech Krkonoš, kde se drží sníh tradičně až do května. „Velikonoční lyžování je u nás již tradicí a ani v letošním roce tomu nebude jinak," slibuje Vlastislav Fejkl ze skiareálu Harrachov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krakonoš letos jaro v Harrachově nepřivítá!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš, už po třiasedmdesáté!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš – již po dvaasedmdesáté!
Příjezd Krakonoše do Harrachova letos provázelo sněžení
Jaro v Harrachově posedmdesáté přivítal pán hor Krakonoš
Krakonoš přivítal v Harrachově tradičně s veškerou parádou jaro
Obrazem: Krakonoš s pomocníky přivítal v Harrachově jaro

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace