Uprchlíci nemusí z Harrachova. Domov našli v jiné chalupě
15.12.2022 18:40:05 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov
Aktualizováno: Stěhování ukrajinských uprchlíků v Harrachově nakonec úspěšně vyřešilo Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině Libereckého kraje (KACPU LK). To našlo nové ubytování 13 osobám nedaleko místa, které původně obývali a jež museli opustit.
„Jsem rád, že budou moci zůstat tam, kde mají práci a kde jejich děti chodí do školy," řekl hejtman Martin Půta. „Včera přímo do Harrachova jela s pracovníkem krajského hasičského záchranného sboru naše ukrajinská koordinátorka, která s uprchlíky hovořila a navštívila s nimi i nově nabízené ubytovací místo," uvedl hejtman.
„Vyslechla jsem je, hovořila s nimi. S nabízeným ubytováním byli spokojeni. Důležité pro ně je, aby zůstali pospolu. Chtěl bych tímto poděkovat majitelce chalupy, která nabídla ubytovací kapacity a zejména pracovníkům Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině Libereckého kraje, kteří tuto nepříjemnou situaci, do které všechny nenadálé a zarážející rozhodnutí sněmovny přivedlo, vyřešili rychle a ke spokojenosti všech," doplnil Půta. „Poslanecké sněmovně bych rád poděkoval za spolupráci při ubytování uprchlíků od letošního března."
Kancelář Poslanecké sněmovny ČR ubytovávala od jara dvě desítky ukrajinských uprchlíků v rekreačním zařízení, které má k dispozici v Harrachově. Nyní Sněmovna požadovala jejich vystěhování z důvodu využívání zimního rekreačního ubytování pro vlastní účely.
Aktualizováno:
Ke stěhování ukrajinských rodin v Harrachově došlo v neděli 11. prosince, ze které jsou i naše doplňující fotografie a video.
Související články
Zástupci zemí Východního partnerství se přijeli inspirovat do Liberce
Od 2. srpna se mění pracovní doba Krajského centra pomoci Ukrajině
Humanitární pomoc z kraje slouží i ve vynnické nemocnici
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Uprchlická centra získala nové vybavení díky daru od společnosti Atrea
WAR 2022 je výstava fotografií z aktuálního dění na Ukrajině
Kraj přestane od uprchlíků vybírat poplatky za kopie dokumentů
Liberecký kraj zavírat uprchlické centrum nebude
Bezplatná doprava pro uprchlíky od května skončí
V Jablonci jsou adaptační skupiny pro předškoláky z Ukrajiny
Kraj ušetřil a proto podpoří pomoc Ukrajině i projekty v ZOO a školství
Město Jablonec nad Nisou zavedlo dobrovolnickou službu
V Bruselu řešili pomoc Ukrajině. Liberecký kraj si vede dobře
Finanční sbírka pomoci Ukrajině na kraji trvá. Vybralo se již 183 tisíc
Kraj zavádí změnu v jízdném pro uprchlíky. Jen pas už nestačí
Jablonec organizuje besedy pro uprchlíky i promítání pro jejich děti
Válečným uprchlíkům pomáhají sbírkami dle svých možností i energetici
HZS ČR předá ukrajinským hasičům výškovou techniku
Liberecký kraj má transparentní účet pomoci pro Ukrajinu
Majitelé ubytování dostanou od kraje za služby pro uprchlíky peníze
Kraj rozšiřuje provoz sběrného místa na nábytek pro uprchlíky
Materiální sbírku přestěhovali z Eurocentra do budovy městské policie
Pomoc nejen hasičů Ukrajině v Libereckém kraji
Krajské asistenční centrum pomoci poptává trvanlivé potraviny
Finanční příspěvek otvírá krajům další ubytovací místa
Darujte nábytek uprchlickým centrům. Kraj otevírá sběrné místo
V Jilemnici se narodil Adámek, který těsně unikl válce na Ukrajině
Krajským asistenčním centrem prošlo za dva týdny už přes 5 tisíc lidí
Obrazem: Humanitární sbírka pro Ukrajinu v Tanvaldě
Výzva města Jablonec k odborníkům i dobrovolníkům
První rozpočtová opatření ve prospěch rezervy Ukrajina
Jablonec věnuje Ukrajině 3 miliony korun
Materiální sbírku pro uprchlíky pořádají v jabloneckém Eurocentru
Evakuační autobus převezl ukrajinské uprchlíky z Prahy do Liberce
Vstup zdarma i dobití telefonů. Krajské organizace pomáhají uprchlíkům
Koncertem podpoří Ukrajinu i Turnov
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.