V Harrachově už znají nové vedení města

25.10.2022 14:09:59 | Autor: Antonín Bělonožník, hv, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

V Harrachově už znají nové vedení města

Harrachov má nové zastupitelstvo. Vedení města se ujme Tomáš Vašíček ze Změny pro Harrachov, uvolněným místostarostou bude Tomáš Ploc z ODS a neuvolněnou místostarostkou Lucie Kučerová ze Změny pro Harrachov.

Počet zastupitelů města Harrachov zůstává stejně jako v předchozím volebním období na devíti členech. Nejvíce mandátů má Změna pro Harrachov (4), následuje ODS (3) a ANO a nezávislí (2).

Sál nově zrekonstruovaného centra byl na Ustavující zasedání Zastupitelstva města Harrachov v pondělí 24. října velmi slušně zaplněn občany města, kteří byli zvědaví, kdo stane v čele jejich města v následujících čtyřech letech. Zasedání svolal a zahájil dosavadní starosta města Jaroslav Čech, který však v letošních volbách svůj mandát zastupitele neobhájil.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Novým starostou je Tomáš Vašíček 

Po zahajovacích procedurách došlo na slavnostní složení slibu všech devět nově zvolených zastupitelů. Ti nejprve ze svých řad ve veřejné volbě vybrali nového starostu města, kterým se stal Tomáš Vašíček. Ten, dříve než se ujal řízení samotného zasedání, poděkoval jménem všech přítomných končícímu starostovi panu Čechovi, nezapomenul vyzdvihnout jeho zásluhy pro město v uplynulém období a předal mu věcný dar.

„Zatímco v uplynulém volebním období byla hlavním úkolem stabilizace městských financí a navázání přátelských vztahů napříč Harrachovem, nyní můžeme postoupit dále," řekl starosta Tomáš Vašíček, a pokračoval: „Chceme, aby měl Harrachov jednotnou vizi, jednotnou propagaci harrachovských akcí, klíčová je spolupráce města a Sportovního areálu Harrachov. Chceme do města přilákat zajímavé investory i organizátory sportovních a kulturních událostí," upřesnil starosta Tomáš Vašíček. 

Místostarostové Tomáš Ploc a Lucie Kučerová

Zasedání pak pokračovalo volbou místostarostů. Na pozici uvolněného místostarosty, který i bude starostu zastupovat v době jeho nepřítomnosti, zastupitelé zvolili bývalého starostu města Tomáše Ploce. Druhou neuvolněnou místostarostkou se stala paní Lucie Kučerová.

<br />Autor: Antonín BělonožníkZastupitelé následně ustanovili ze zákona povinné výbory zastupitelstva a zvolili jejich předsedy a členy. Současně i odsouhlasili výši odměn neuvolněným členům zastupitelstva a výši odměn členům výborů a komisí z řad nečlenů zastupitelstva. Došlo i na neodkladné provozní záležitosti chodu města, a to volbě nového člena školské rady místní základní školy, schválení dvou rozpočtových opatření a odsouhlasení podání žádosti o dotaci na rekonstrukci budovy školy.

V závěru dostali prostor i přítomní občané, kteří hned na začátku své nové zastupitele zahrnuli dotazy na řešení palčivého problému s nepřehledným výjezdem od Hotelu Karolína na hlavní tah městem I/10. Celé hodinové zasedání zastupitelstva se neslo v nekonfliktní atmosféře. Na závěr tak nezbývá než novému zastupitelstvu popřát hodně štěstí a úspěchů v nelehké práci pro rozvoj tohoto krásného horského města.Město bude i nadále rozvíjet vztahy s organizátory Gladiator Race, Skimo (Sportvisio) a nově SkiTour. „Rádi bychom také po vzoru jiných středisek přilákali do města stálého sponzora," netajil se s vizí starosta Tomáš Vašíček.

Stále je co vylepšovat

<br />Autor: Antonín Bělonožník Důležitým bodem agendy nového vedení bude zdravotní a sociální zabezpečení pro občany města. I proto se do vedení dostává koordinátorka sociálních služeb Harrachova Lucie Kučerová na postu místostarostky. „Určitě chceme pokračovat v tom, co se podařilo rozjet v oblasti sociální a zdravotní péče. Stále je co vylepšovat a služby pro občany Harrachova rozšiřovat," řekla místostarostka Lucie Kučerová.

Jedněmi z prvních úkolů nového vedení bude prodej Celnice a s ním související změna územního plánu, která se bude týkat zastavěnosti parcely a která je nyní v jednání. Samozřejmostí je příprava města na zimní sezonu, vyrovnání se se zvyšujícími se cenami energií a spolupráce se Sportovním areálem Harrachov.

Stálicí jsou také skokanské můstky a s nimi související vyhlášení studentské soutěže o architektonický a urbanistický návrh zprovoznění můstků. „Čeká nás zahájení prací na rekonstrukci můstku K120, tak aby mohl Harrachov začít s pořádáním závodů a v nedaleké budoucnosti snad i světových pohárů, například ve spolupráci s organizátory z Polska," dodal starosta Vašíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Harrachov se připravuje na zimu
V Harrachově finišuje turistická sezona
V Harrachově proběhne již 27. ročník festivalu Keltská noc
Harrachovské pivní slavnosti zvou podevatenácté do místní sklárny
Letní Krkonoše lákají k vodopádu, pivní stezku i jízdu na pneumatice
Fanoušci aut se sjedou pod mamutí můstek do Harrachova
Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
Gladiator Race navštíví vertikální svět
Harrachov je připravený na léto
Výlet Labským dolem v Krkonoších potěší i vozíčkáře
Světový unikát otevírá letní turistickou sezonu v České republice
Horská střediska v květnu zahajují letní sezonu
Výlet provede pomezím Jizerských hor a Krkonoš kolem Bílé skály
Krkonošský výlet nabídne putování za řemesly a tradicemi
Výlet po stopách rodu Harrachů zavede k zámku i na unikátní nádraží
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše
Areál harrachovské sklárny si připsal loni další dvě kulturní památky
Na lyžařskou sezonu je připraven i Skiareál Harrachov
V Harrachově otevřeli kapli Sv. Alžběty. Dorazil i hrabě Harrach
Léto v Harrachově 2021
Harrachov má nové logo

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace