Jablonecká hala 2017 s mistry světa Hejnovou a Collinsem

25.01.2017 17:30:24 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká hala 2017 s mistry světa Hejnovou a Collinsem

O nadcházejícím víkendu se v atletické hale na Střelnici koná již 45. ročník atletického mítinku Jablonecká hala 2017. I letos jej svou účastí ozdobí známá jména světové atletiky. Závody zahájí v sobotu 28. ledna v 16.45 primátor města Petr Beitl.

Podle organizátorů z atletického oddílu TJ LIAZ, je stejně jako v minulých letech zajištěna reprezentativní zahraniční účast. „Do Jablonce se opět po dvou letech vrátí mistr světa Kim Collins, který patří mezi nejrychlejší sprintery v běhu na 60 metrů. Konkurovat mu budou naši nejlepší sprinteři Jan Veleba a Zdeněk Stromšík," potvrdil předseda oddílu Dušan Molitoris. Do letošního mítinku organizátoři po dlouhé době opět zařadili závod v běhu na 1500 metrů, v němž nastoupí Filip Sasínek, který v loňském roce vyhrál Zlatou tretru. Ke startu 60 metrů překážek je přihlášena mistryně světa Zuzana Hejnová. Čeká se také účast celé řady českých reprezentantů, kteří by se měli pokusit o splnění limitů na Mistrovství Evropy v hale.

„Nejkvalitnější disciplínou by měla být soutěž ve vrhu koulí. Účast potvrdli naši nejlepší Tomáš Staněk a Ladislav Prášil. Jejich velkým soupeřem bude Bulhar Georg Ivanov, který má osobní rekord přes 21 metrů," myslí si Molitoris.

„Letos vyšel závod na sobotu, kdy se koná ples města, takže se bohužel nemohu zdržet," zalitoval primátor Beitl, který Jablonecký mítink zahajuje pravidelně. „Těší mě, že díky našim klubům má Jablonec v atletickém světě stále dobrý zvuk, což dokazuje letošní hvězdná účast," pochválil pořadatele primátor Beitl a dodal: „Snažíme se ve spolupráci s kluby i provozovateli sportovišť neustále zkvalitňovat podmínky pro sportování na všech úrovních. V návrhu rozpočtu na letošní rok je pro sportovce připraveno k rozdělení opět kolem 35 milionů korun.

V atletické hale na Střelnici proběhne celkem 10 disciplín. „Muži mají na programu běh na 60 m, 60 m překážek, dálku, tyč a běh na 1500 m. Ženy čeká běh na 60 m, 60 m překážek, dálka a běh na 800 m. Pro první tři v každé disciplíně, jsou připraveny finanční bonusy," uzavřel Dušan Molitoris.

Závody proběhnou v sobotu 28. ledna od 16.45 v jablonecké atletické hale na Střelnici.

Časový pořad:

16:45 Slavnostní zahájení
17:00 60 m přek. ženy rozběhy, tyč muži
17:15 60 m přek. muži rozběhy, dálka ženy
17:30 60 m ženy rozběhy
17:45 60 m muži rozběhy
18:00 800 m ženy, koule muži
18:10 1500 m muži, dálka muži
18:20 50 m nejrychlejší prvňák - dívky
18:30 50 m nejrychlejší prvňák - chlapci
18:40 60 m přek. ženy finále
18:50 60 m přek. muži finále
19:00 60 m ženy finále
19:10 60 m muži finále
19:20 Vyhlášení vítězů

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Jablonecká hala na Střelnici tento týden akceleruje atletickou sezonu
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace