Jablonec byl opět úspěšný při získávání dotací

04.12.2020 07:26:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec byl opět úspěšný při získávání dotací

Statutární město Jablonec nad Nisou bylo úspěšné při získávání dotací, a to hned ve dvou případech. Tři miliony získalo město z EU a Ministerstva pro místní rozvoj, dotaci ve výši 1,6 milionu korun přijde od Ministerstva životního prostředí s podporou financí z EU. Realizace obou podpořených projektů proběhne v roce 2021.

Zodolnění hasičské zbrojnice JSDHO Kokonín

Po realizaci tohoto projektu v celkové hodnotě 3,4 mil. korun získá kokonínská zbrojnice dobrovolných hasičů nová garážová vrata, vstupní dveře i některá okna a hasiči budou mít k dispozici větší šatnu. V těchto dnech je vypsané výběrové řízení na zhotovitele, zájemci mohou podávat nabídky do 11. prosince.

Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Celkové náklady: 3 405 300 Kč
Výše dotace: 3 064 800 Kč (z toho: EU 2,9 mil. Kč a ČR 170 tis. Kč)
Fyzická realizace: 2021

Stanici pak nezaskočí nadprůměrné sněhové srážky a masivní námrazy. Plánované jsou stavební úpravy včetně úprav vnějších prostor a pořízení vybavení stanice IZS tak, aby jednotka mohla rychle zasahovat i za mimořádných podmínek.

V rámci projektu se bude zateplovat budova, měnit garážová vrata, vstupní dveře a některá okna. „Zateplení je nutné kvůli promrzání objektu, kdy hrozí, že zamrzne voda v cisterně, provozní kapaliny a v extrémních mrazech i pohonné hmoty ve vozech," vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Nová garážová vrata nahradí současná dřevěná, která se těžko otevírají i za běžných povětrnostních podmínek, členové jednotky získají větší šatnu. „Současná, kapacitně omezená, znesnadňuje výjezd, jelikož se v ní všichni hasiči v daném čase na výjezd sotva stihnou obléknout. Oblékají se v promrzlé garáži, kde by si pak měli nechat také uschnout mokré oděvy. To se změní," připomíná Habadová.

Nedostačující je také současná nástupní plocha před zbrojnicí, i ta bude nově rozšířená. „Požární zbrojnice potřebuje také záložní zdroj elektrické energie, pokud by vypadla dodávka elektrické energie," dodává Iveta Habadová.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Pořízení dalších kompostérů pro město Jablonec nad Nisou

Poskytovatel: Ministerstvo životního prostředí
Celkové náklady: 1,9 mil. Kč
Výše dotace z EU: 1,6 Kč
Fyzická realizace: cca červen 2021

V rámci projektu město pořídí 500 domácích kompostérů, z toho 300 bude o objemu 1 tis. litrů a dvě stě bude menších, jejich objem je 600 l. „Výzva pro občany je plánována na jaro roku 2021. Některé kompostéry budou také určené pro mateřské a základní školy, které v době přípravy projektu o ně projevily zájem," konstatuje Iveta Habadová.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičská zbrojnice v Kokoníně nově odolá mrazu
Pět stovek nových kompostérů pro Jablonec

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace