Kontejnery pro občany mikroregionu mají zapůjčené na pět let

11.12.2019 07:15:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Maršovice,Dalešice,Janov nad Nisou,Bedřichov,Jablonec nad Nisou,Jizerské hory,Jablonecko

Kontejnery pro občany mikroregionu mají zapůjčené na pět let

Na pět let mají občané pěti obcí Mikroregionu Jizerské hory zapůjčené kompostéry. Ty získali na základě uskutečněného projektu Kompostéry pro občany Mikroregionu Jizerské hory, který podpořila dvoumilionová dotace z Evropské unie a Ministerstva životního prostředí.

„Dotační projekt se týkal obcí Maršovice, Dalešice, Pulečný, Janov nad Nisou a Bedřichov. Pro těchto pět obcí bylo na podzim pořízeno celkem 437 domácích kompostérů různých velikostí a na jaře byl pořízen pro obce Maršovice a Pulečný štěpkovač dřevní hmoty. Kompostéry jsou zapůjčeny ve spolupráci s příslušnými starosty obcí na základě smlouvy o výpůjčce na dobu pěti let," vysvětlila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Žádost o dotaci zpracovalo a předložilo do výzvy Operačního programu Životní prostředí v roce 2018 oddělení dotací jabloneckého magistrátu, přidělená dotace z Evropské unie ve výši 2 mil. Kč již byla vyplacena na účet mikroregionu. Celkové náklady projektu činily 2,4 milionu Kč.

Dobrovolný svazek Mikroregion Jizerské hory má celkem 11 členů, z nichž jedním je také statutární město Jablonec nad Nisou. To podobný projekt realizovalo v roce 2018 a vzhledem k velkému zájmu občanů plánuje Jablonec požádat o dotaci na další kompostéry v roce 2020.

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace