Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

22.04.2024 20:15:48 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou

Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

K požáru v jednom z domů v ulici Svobody na Starém Harcově v Liberci vyjížděli v sobotu 20. dubna 2024 v nočních hodinách liberečtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Vratislavic nad Nisou.

„Událost byla nahlášena kolem čtvrt na dvanáct v noci jako požár odpadu na chodbě domu. Ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo se z objektu evakuovaly dvě osoby. Další dvě osoby, které se nacházely ve druhém nadzemním podlaží budovy, hasiči zachránili. Všechny čtyři zraněné osoby, které se nadýchaly zplodin hoření, na místě události ošetřili záchranáři," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem čtyři proudy - dva vysokotlaké, jeden proud C a vnější zásahovou cestou - přes výškovou techniku - také jeden proud D. Plameny dostali hasiči pod kontrolu kolem tři čtvrtě na jednu ráno. Nasadili také termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek požáru a jejich dohašování. Úplnou likvidaci požáru pak velitel zásahu ohlásil krátce před půl pátou hodinou ranní.

„Požár způsobil škodu na majetku v hodnotě přibližně 2 miliony korun. Zásahem jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty ve výši zhruba 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření HZS Libereckého kraje a Policie České republiky," upřesnila mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské
Hasiči zasahovali kvůli požáru v jablonecké nemocnici
Hořel rodinný dům v Zásadě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace