Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
22.04.2024 20:15:48 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou
K požáru v jednom z domů v ulici Svobody na Starém Harcově v Liberci vyjížděli v sobotu 20. dubna 2024 v nočních hodinách liberečtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Vratislavic nad Nisou.
„Událost byla nahlášena kolem čtvrt na dvanáct v noci jako požár odpadu na chodbě domu. Ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo se z objektu evakuovaly dvě osoby. Další dvě osoby, které se nacházely ve druhém nadzemním podlaží budovy, hasiči zachránili. Všechny čtyři zraněné osoby, které se nadýchaly zplodin hoření, na místě události ošetřili záchranáři," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.
K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem čtyři proudy - dva vysokotlaké, jeden proud C a vnější zásahovou cestou - přes výškovou techniku - také jeden proud D. Plameny dostali hasiči pod kontrolu kolem tři čtvrtě na jednu ráno. Nasadili také termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek požáru a jejich dohašování. Úplnou likvidaci požáru pak velitel zásahu ohlásil krátce před půl pátou hodinou ranní.
„Požár způsobil škodu na majetku v hodnotě přibližně 2 miliony korun. Zásahem jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty ve výši zhruba 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření HZS Libereckého kraje a Policie České republiky," upřesnila mluvčí hasičů.
Související články
Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské
Hasiči zasahovali kvůli požáru v jablonecké nemocnici
Hořel rodinný dům v Zásadě
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
Podezření, omyly i rychlá pomoc: strážníci řešili sérii oznámení
Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře
Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice
Stavba turbo-okružní křižovatky v Liberci přinese dopravní omezení
Malé derby pro Jablonec
Nejčtenější články
31.03.: Stavba turbo-okružní křižovatky v Liberci přinese dopravní omezení
30.03.: U příležitosti Dne učitelů převzalo ocenění 20 krajských osobností
30.03.: Vlivem mikrospánku skončil v Loučné s autem na střeše
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.