Hořel rodinný dům v Zásadě

20.02.2024 10:35:01 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Zásada

Hořel rodinný dům v Zásadě

Aktualizováno: Jednotky z druhého stupně požárního poplachu byly v noci z pondělí na úterý povolány k požáru rodinného domu do Zásady na Jablonecku. Při příjezdu hasičů byl objekt již v plném rozsahu požáru, plameny šlehaly okny a střechou ven.

Zanedlouho po příjezdu hasičů došlo k destrukci střechy a obvodového zdiva objektu. Ke zdolání požáru hasiči postupně nasadili čtyři útočné proudy, dále zřídili nedaleko místa čerpací stanoviště k doplňování hasební látky pro cisterny zapojené do kyvadlové dopravy vody na požářiště.

Na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla událost nahlášena zhruba třicet minut po půlnoci. Ještě předtím, než požární jednotky přijely na místo události, se z domu samoevakuovala jedna osoba. 

„Nedaleko místa zásahu bylo zřízeno čerpací stanoviště k doplňování hasební látky pro cisterny zapojené do kyvadlové dopravy vody na požářiště. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil zhruba ve tři čtvrtě na tři ráno. Následně hasiči prováděli rozebrání zbývající konstrukce domu, za pomoci termokamery vyhledávali skrytá ohniska a dohašovali je. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka Pěnčín - Huť. Pár minut po osmé hodině ranní byl požár zcela zlikvidován," upřesnila tisková mluvčí hZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Výše škody způsobená požárem byla předběžně stanovena na zhruba 4 miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývají vyšetřovatelé HZS Libereckého kraje a Policie České republiky, jednou z možných příčin vzniku požáru je blíže nespecifikovaná technická závada.

Na místo byly povolány profesionální jednotky ze stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou a dalších sedm dobrovolných jednotek, a to JSDH Držkov, Velké Hamry - Velké Hamry I, Jílové u Držkova, Loužnice, Maršovice, Pěnčín - Huť a Železný Brod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořelo v hospodě pod nádražím v Liberci, celkem 15 zraněných
U nočního požáru pily v Lučanech zasahovalo osm hasičských jednotek
Krajské hasiče zaměstnal požár dodávky na silnici I/35
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově
Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace