Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské

02.04.2024 21:08:09 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské

Během velikonočních svátků, tedy od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna 2024 profesionální hasiči v Libereckém kraji řešili bezmála 70 událostí. To je téměř jednou tolik než v minulém roce. O Velikonocích 2023 jsme evidovali přibližně 40 událostí.

Nejčastěji hasiči poskytovali technickou pomoc (celkem dvaadvacetkrát) - například na Semilsku, v katastru obce Příkrý hasiči odstraňovali strom spadlý na komunikaci. Celkem čtrnáctkrát hasiče zaměstnaly dopravní nehody. Těch bylo o letošních Velikonocích o polovinu více než o loňských svátcích jara. Třeba na Velikonoční pondělí v podvečer hasiči vyjeli na Frýdlantsko - do Krásného Lesa, kde osobní automobil skončil otočený na střeše. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotníků, hasiči na místě události mimo jiné usměrňovali dopravu.

Odstranění stromu v PříkrémDesetkrát hasiči zasahovali také u požárů, ty byly většinou malého rozsahu - jako například požár travního porostu v Liberci - Františkově v pondělí odpoledne či požáry sazí v komíně v sobotu v Novém Městě pod Smrkem v neděli v Desné na Jablonecku.

V neděli 31. března v brzkých ranních hodinách profesionální hasiči ze stanice Raspenava vyjeli do Frýdlantu, části obce Bulovka k požáru kiosku, který byl součástí garáže. K lokalizaci a likvidaci požáru nasadili jeden proud C, během pár minut velitel zásahu ohlásil lokalizaci, zcela zlikvidován byl požár zhruba o hodinu později. Pomocí termokamery hasiči vyhledávali skrytá ohniska a prováděli jejich dohašování. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka. Požár způsobil na majetku škodu přibližně 500 tisíc korun, včasným a efektivním zásahem hasičské jednotky uchránily hodnoty ve výši zhruba 600 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič havaroval v Jablonci pod vlivem alkoholu
Hasiči zasahovali kvůli požáru v jablonecké nemocnici
Policie hledá svědky dopravní nehody v Jablonci
Hořel rodinný dům v Zásadě
Hořelo v hospodě pod nádražím v Liberci, celkem 15 zraněných

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace