Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě

15.04.2024 11:14:25 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě

Aktualizováno a doplněno! Jednotky z 2. stupně požárního poplachu zasahují v pondělí 15. dubna zhruba od 9.30 v Železném Brodě u požáru v jednom z bytů panelového domu. Hasiči požár velmi rychle lokalizovali, z objektu zachránili pět osob.

Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek z toho tři profesionální včetně vysokozdvyžného žebříku a pět dobrovolných. „Tři zraněné osoby jsme předali do péče ZZS LK. Velitel zásahu ohlásil úplnou likvidaci požáru pár minut před půl dvanáctou. K odvětrání objektu jsme nasadili přetlakovou ventilaci," uvedli krajští hasiči.

Obyvatelé panelového domu byli hasičskými jednotkami evakuováni ven. „Aktuálně jsme ošetřili tři pacienty, jednu osobu jsme převezli k další péči do jablonecké nemocnice, další dva lidé se zplodin nadýchali méně a po ošetření jsme je ponechali na místě," upřesnila Zdravotnická záchranná služba LK. 

Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Ohledání místa požářiště provedou policisté společně s hasiči v úterý dopoledne.

„Dnes dopoledne krátce po půl desáté policisté na lince 158 přijali oznámení o požáru v jednom z bytů v panelovém domě v Železném Brodě v ulici Jiráskovo nábřeží. Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat. Na základě dosud zjištěných informací bylo z panelového domu evakuováno 20 osob, z nichž tři se nadýchali kouře - dvě osoby byly ošetřeny zdravotníky ošetřeny na místě a třetí byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena na vyšetření do jablonecké nemocnice. Veškeré okolnosti a příčiny vzniku požáru na místě nyní zjišťujeme. Předmětem tohoto šetření je samozřejmě stanovení předběžné výše způsobené škody," uvedla tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje Dagmar Sochorová.

******

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské
Hasiči zasahovali kvůli požáru v jablonecké nemocnici
Hořel rodinný dům v Zásadě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace