Esence toho nejlepšího z hudby potěšila online z jabloneckého divadla

10.12.2020 17:15:08 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Esence toho nejlepšího z hudby potěšila online z jabloneckého divadla

Za koronavirovou krizí hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je divadlo. Ve dne je docela obyčejné, přestože architektonicky krásné, ale sotva se na obloze objeví první hvězda, začnou se tam dít podivuhodné věci.

To divadlo se pyšní názvem Městské divadlo Jablonec nad Nisou a jeho největší výhrou je kreativní, pracovitý a nadšený ředitel, který se se svým týmem rozhodl, že to zkrátka nevzdá a kulturu v Jablonci padnout nenechá. A přestože vládní restrikce mění svoji podobu ze dne na den a oblast kultury patří k těm nejohroženějším, podařila se jim věc nevídaná. Ve středu 9. prosince na prknech jabloneckého stánku zase vyšly hvězdy. V komponovaném večeru se objevila hned desítka hudebníků napříč žánry, které vedle lásky k hudbě spojuje i láska k jabloneckému divadlu.

„Všichni účinkující tu již v minulosti několikrát koncertovali a pojí nás s nimi, nestydím se říci, přátelské vazby. Jelikož máme každoročně absolutně vyprodané Vánoční koncerty, přemýšleli jsme, jak kouzlo Vánoc a adventního času vdechnout ztichlému kulturnímu stánku i letos. A samozřejmě šlo o to, přenést tu atmosféru všem našim příznivcům," uvedl autor nápadu a ředitel Městského divadla Jablonec Pavel Žur. Online přenos se nakonec ukázal jako schůdné řešení a když svoji účast potvrdili všichni oslovení hudebníci, nestálo realizaci projektu nic v cestě. A tak vznikl projekt Láska, víra, naděje, který svému názvu skutečně dostál.


Pohodlně uvelebení v soukromí svých obýváků, sledovali ´kulturomilovníci´ své oblíbence a mnozí si zakoupili vstupenku v nominální hodnotě 100, 200, 300, 400 a 500 korun, aby tím podpořili své oblíbené divadlo.

A tak se na pódiu střídali Milan Šatník, Dasha, Zlatka Bartošková, Magda Malá, Leona Machálková, Vilém Veverka, Jan Smigmator, Michal Kindl, Jirka Koběrský, David Deyl a překvapení večera, Štefan Margita. A přestože jsme tentokrát seděli u svých monitorů (mnozí však oblečení jako do společnosti), online přenos nám dokázal pohladit duši, vyprahlou vším tím děním kolem nás a připomněl, proč jsou Vánoce zvané pohádkovými. První část byla žánrově pestřejší, v té druhé zazněly převážně Vánoční skladby, v nichž se objevili i jablonečtí Vrabčáci.

A když v závěru došlo na společný zpěv snad nejznámější České koledy Narodil se Kristus Pán, zpívali jsme doma všichni. Bylo to tak krásné a neuvěřitelné zároveň, že jsem moc ráda, že existuje záznam večera na YouTube a že si to mohu kdykoliv pustit znovu. A kdyby to chtěli vidět a zažít i ti, kteří doma internet nemají, mám pro ně dobrou zprávu. Záznam z koncertu zařadila do svého vysílání i TV Barrandov, která ho zařadila do svého Vánočního programu.

„Jsem rád, že jsme se do velkolepého projektu pustili, že jsme ho dotáhli do konce a jak se večer povedl, se můžete přesvědčit sami buď na stránkách divadla, na YouTube či na zmiňované TV Barrandov. Jsem přesvědčen, že budete spokojeni a za nás mou slíbit, že budeme pro náš kulturní stánek dělat maximum až do roztrhání těla, protože bez kultury by to zkrátka nebylo ono, " zhodnotil večer viditelně dojatý Pavel Žur.

A my, stejně jako účinkující, děkujeme z celého srdce za úžasný zážitek, kterých je v současné době jako šafránu, a za neutuchající energii ansámblu jabloneckého divadla, který se zkrátka nedá. Za koronavirovou krizí a dost možná ještě dál je NAŠE Městské divadlo Jablonec. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Adventní online koncert v jabloneckém divadle
Divadlo žije! aneb čtveřice klipů oživila ztichlý jablonecký stánek
Margita, Jahoda na volné noze aneb Galakoncert na čas poslední
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Smyčcové trio hrálo i ve dvou, publikum dokázalo vyladit na jedničku
K. Š. E. F. T., kterému tleskalo zaplněné divadlo
V divadle ocenili osm nových jabloneckých pečovatelek
Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator
Kahánek kvůli nachlazení změnil koncert, publikum stejně ohromil
Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě
Mátlová, Hůlka a Chmelo se prozpívali ke standingu
Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba
Jablonec rozezpívala ABBA
Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice. Podrobnosti, video a fotografie na Našem Pojizeří

Cena Adolfa Heyduka 2021 putuje na Kuks

V sedmém ročníku ankety o Cenu Adolfa Heyduka obdržel nejvíce hlasů v kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO Hospitál Kuks - a to za haptickou „knížku" doplněnou o haptický plán areálu hospitálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků - s počtem 78 hlasů. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě
FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
Kraj věnuje statisíce na opravu střechy kostela v Raspenavě

Nejčtenější články

23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
21.05.: Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
21.05.: Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace