Divadlo žije! aneb čtveřice klipů oživila ztichlý jablonecký stánek

07.11.2020 09:22:21 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Divadlo žije! aneb čtveřice klipů oživila ztichlý jablonecký stánek

Ani restriktivní opatření v covidové době nemohou zastavit tvůrčího ducha. Přesně tohle rčení naplňuje ředitel Městského divadla Pavel Žur a jeho tým. Právě v období, kdy kulturní stánky, napříč celou zemí, zavřely své brány, v Jablonci vsadili na alternativní projekty. Obecenstvo sice zatím do divadla nesmí, ale krásné prostory secesního stánku ladem nezůstaly. Pro natáčení svých klipů si je totiž najali naši přední zpěváci. A to hned čtyřikrát.

Jako první se zde objevil Jiří Koběrský, jenž zde natočil svůj hit Sundej si roušku a pusu mi dej. A právě tato píseň o svobodě a touze žít má již na You Tube přes milion zhlédnutí. Možná právě proto si Jirka Koběrský vybral jablonecké divadlo i podruhé. Tentokrát zde spatřila světlo světa píseň Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí.


Dalším veleúspěšným zpěvákem naší současné popové scény je bezesporu David Deyl, který v našem divadle vystupuje často a rád. Není proto divu, že jeho poslední píseň Chytám se stébel, rovněž nabídne i pohled do útrob „Malé vídeňské opery", jak se kdysi našemu divadlu přezdívalo. Chytám se stébel má od svého uvedení rovněž ´slušně našlápnuto´ a její popularita na YouTube rychle roste.

A abychom byli kompletní, musíme zabrousit i do oblasti country hudby a jejího typického představitele, Tomáše Linky ze skupiny Fešáci. Jeho píseň Sen, rovněž natočená v Jablonci, vznikla při příležitosti vydání Linkovy autobiografické knihy Paní má se má: Paměti countrymana, vydané Linkovi k pětasedmdesátinám.

******

„Všichni tři interpreti mě oslovili sami, i když nepopírám, že za tím stojí jejich dlouhodobá spokojenost s naší prací a především obdiv k těmto krásným prostorám," vysvětlil ředitel Pavel Žur vznik těchto projektů. Je na místě dodat, že jeho osobní nasazení, kreativita a profesionalita jsou těmi nejhlavnějšími důvody, proč má Městské divadlo Jablonec v lásce stále více špičkových interpretů. „Jsem za to rád, ale je třeba zmínit, že nejde jen o mě, ale o práci všech zaměstnanců divadla technikou počínaje, přes tvůrčí a administrativní tým a já jim to snad taká nekazím," usmívá se skromně Pavel Žur, jehož jméno vyslovují v závěru svých koncertů ti nejlepší z nejlepších ve spojení s mnoha superlativy.

Každopádně, pokud vám atmosféra divadla a především toho našeho, Jabloneckého, chybí a pokud máte rádi dobrou hudbu, není nic jednoduššího, než si na YouTube najít výše zmíněné songy, nalít si sklenku dobrého vína a užít si trochu té atmosféry i doma v obýváku.

A co se týká programu v našem kulturním stánku, mohu již dnes říct, že se pro nás všechny chystá další opravdová laskomina. Máme se na co těšit. A ještě něco. Všem organizátorům a protagonistům, kteří se jen tak nějakých překážek nezaleknou, posílám aspoň virtuální standing ovation za nás všechny. Bravo!

Pro pořádek ještě jednou odkazy na jednotlivé klipy:

Jiří Koběrský: Sundej si roušku a pusu mi dej

Jiří Koběrský: Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí

David Deyl: Chytám se stébel

Tomáš Linka: Sen

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Margita, Jahoda na volné noze aneb Galakoncert na čas poslední
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Smyčcové trio hrálo i ve dvou, publikum dokázalo vyladit na jedničku
K. Š. E. F. T., kterému tleskalo zaplněné divadlo
V divadle ocenili osm nových jabloneckých pečovatelek
Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator
Kahánek kvůli nachlazení změnil koncert, publikum stejně ohromil
Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě
Mátlová, Hůlka a Chmelo se prozpívali ke standingu
Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba
Jablonec rozezpívala ABBA
Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace