Tři otázky pro Václava Hudečka

26.09.2020 16:08:02 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři otázky pro Václava Hudečka

V rámci koncertu v Městském divadle Jablonec jsme oslovili jeho hlavního protagonistu, houslového virtuosa Václava Hudečka a položili mu tři otázky, související se současnou dobou covidovou.

V první řadě bych ráda věděla, jak vnímáte atmosféru v divadle a zpětnou vazbu od obecenstva, když jsme všichni orouškovaní?

Rozdíl já osobně nevnímám. Ale ty lidi obdivuji a lituji zároveň. Hlavně si jich ale vážím, jelikož jsou ochotni přijít i s rouškama. Vím, že mají mnozí různá zdravotní omezení a se zakrytou půlkou obličeje trpí, ale přesto přijdou. Já se na oplátku snažím, aby jejich zážitek byl co nejlepší. Oni si to zaslouží. Je to až dojemné.

V orchestru byl jeden z hudebníků v roušce a ostatní ne. Máte nějaká kritéria pro nošení?

To vůbec ne, já jsem si sice všiml, že je kolega v roušce, ale proč, to netuším. Vím jen, že má malé dítě, tak možná proto. Jinak jsme žádná nařízení ani omezení nikomu nedávali. Vše je na osobním zvážení a zodpovědnosti každého z nás. A já lidem věřím.

Jako vždy je tu dnes s vámi manželka Eva. Jak jste strávili jarní měsíce se všemi těmi vládními omezeními?

My jsme spolu pořád. A je to tak již od té doby, co jsme se vzali. Takže pro nás to byla vlastně jen taková delší dovolená. Navíc Eva stihla dopsat novou knížku, já jsem se naučil několik nových věcí a vytřídil jsem si archiv, takže jsme karanténou nijak netrpěli. Ale teď jsme rádi, že už je to za námi.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 41 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace