Tři otázky pro Václava Hudečka

26.09.2020 16:08:02 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři otázky pro Václava Hudečka

V rámci koncertu v Městském divadle Jablonec jsme oslovili jeho hlavního protagonistu, houslového virtuosa Václava Hudečka a položili mu tři otázky, související se současnou dobou covidovou.

V první řadě bych ráda věděla, jak vnímáte atmosféru v divadle a zpětnou vazbu od obecenstva, když jsme všichni orouškovaní?

Rozdíl já osobně nevnímám. Ale ty lidi obdivuji a lituji zároveň. Hlavně si jich ale vážím, jelikož jsou ochotni přijít i s rouškama. Vím, že mají mnozí různá zdravotní omezení a se zakrytou půlkou obličeje trpí, ale přesto přijdou. Já se na oplátku snažím, aby jejich zážitek byl co nejlepší. Oni si to zaslouží. Je to až dojemné.

V orchestru byl jeden z hudebníků v roušce a ostatní ne. Máte nějaká kritéria pro nošení?

To vůbec ne, já jsem si sice všiml, že je kolega v roušce, ale proč, to netuším. Vím jen, že má malé dítě, tak možná proto. Jinak jsme žádná nařízení ani omezení nikomu nedávali. Vše je na osobním zvážení a zodpovědnosti každého z nás. A já lidem věřím.

Jako vždy je tu dnes s vámi manželka Eva. Jak jste strávili jarní měsíce se všemi těmi vládními omezeními?

My jsme spolu pořád. A je to tak již od té doby, co jsme se vzali. Takže pro nás to byla vlastně jen taková delší dovolená. Navíc Eva stihla dopsat novou knížku, já jsem se naučil několik nových věcí a vytřídil jsem si archiv, takže jsme karanténou nijak netrpěli. Ale teď jsme rádi, že už je to za námi.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 41 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace