Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator

10.09.2020 10:36:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator

Akce, která nemá v Městském divadle Jablonec obdoby. Tak by se dala stručně charakterizovat show, která nabídla tématicky zaměřené módní přehlídky, účesovou kreativitu i úžasný zpěv. Tedy Móda 2020 Next Generation.

Večer nesl podtitul ´Kultura musí žít i v době Covidu 19´ a tak jablonecký secesní stánek zaplnili orouškovaní diváci a v prostorách divadla byla znát preventivní opatření. Ale to nic neubralo kvalitě akce, přenášené zároveň online na kanále YouTube.

Úvod patřil nestárnoucí zpěvačce Leoně Machálková, která rozezněla pódium převážně muzikálovými melodiemi a krom toho ještě s grácií odprezentovala šaty zúčastněných módních návrhářek. Těmi pro tento večer byly Jiřina Tauchmanová, Jiřina Matoušová (Werso) a Olga Rusaková. Zatímco první dvě jmenované žijí a podnikají nedaleko Jablonce, Olga Rusaková je rodačkou z Moskvy a někdejší módní stylistkou Michaela Gorbačova.


Hned první rozpohybování přehlídkového mola přineslo zbystřené vidění přítomných mužů a zasnění jejich žen. Na mole se totiž objevily dívky ve spodním prádle značky Werso Jiřiny Matoušové, která patří bezpochyby ke špičce v tomto oboru u nás. Následovala originální tvorba Olgy Rusakové s nezaměnitelným ruským rukopisem a závěrečné defilé patřilo překrásným společenským šatům Jiřiny Tauchmanové. Jelikož jsme ale v Jablonci a k němu neodmyslitelně paří bižuterie, sehrály na jevišti důležitou úlohu i autorské šperky Michaely Mollerové a firmy Lucid. Šperky do své avantgardní show dokázal zakomponovat i kadeřník Alexandre Sokolov, jehož ´okénko´patřilo k těm nejodvážnějším. Skvěle navíc pasovalo k motorkám, kterých bylo plné jeviště i foyer. 

Vyzdvihnout musím swingového zpěváka a ´milovníka Jablonce´(jak se sám tituluje) Jana Smigmatora, jenž nadchl publikum úžasným zpěvem, ale na to jsme od něho již zvyklí. Smigmator vnesl do přehlídky trendů uvolněnou atmosféru, poohodu, drácii a vtip. „Zapomněl jsem si doma kapesníček do saka, tak jsem ho nahradil ponožkou. Naštěstí mi to barevně ladí," šokoval moderátory vždy pečlivě vystylovaný zpěvák a hned naaranžovanou ponožku předvedl. A jeho boty, nazuté na bosých nohou, klouzaly po pódiu se stejnou noblesou jako jindy.

Móda 2020 Next Generation v jabloneckém divadle Moderátorská dvojice Pavel Žur a Petra Peterková v uvolněném duchu propojila všechny výstupy a dokázala večer ukočírovat. Pro hnidopichy by se jistě našlo pár přebrebtů, ale ty už k akcím podobného rozsahu tak trochu patří.

„Na přípravu jsme měli měsíc. Ten nápad přišel 6. srpna letošního roku a výsledek jste viděli sami. Vše bylo v naší režii, samozřejmě za pomoci našich partnerů. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat. Chtěli jsme letošní netradiční divadelní sezonu zahájit rovněž netradičně a troufnu si říct, že se nám to povedlo. Dali jsme do toho všechno," uvedl ředitel Městského divadla Jablonec Pavel Žur.

A z ohlasů přítomných bylo patrné, že povedlo. Konečně jsme zase byli tady. V prostředí, kde to dýchá uměním, kde se tetelí všechny buňky v těle a kde se nikdo nemračí. A byli jsme tam v šatech ´na velké bubny,´pánové v kvádrech, všichni načančaní a dychtiví nalokat se té báječné atmosféry. A kdo už se nevešel, nebo nestihl, má ještě možnost podívat se na YouTube. Ať žije kultura a jablonecké divadlo obzvlášť.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Móda 2020 Next Generation se představí v jabloneckém divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace