Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator
10.09.2020 10:36:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Akce, která nemá v Městském divadle Jablonec obdoby. Tak by se dala stručně charakterizovat show, která nabídla tématicky zaměřené módní přehlídky, účesovou kreativitu i úžasný zpěv. Tedy Móda 2020 Next Generation.
Večer nesl podtitul ´Kultura musí žít i v době Covidu 19´ a tak jablonecký secesní stánek zaplnili orouškovaní diváci a v prostorách divadla byla znát preventivní opatření. Ale to nic neubralo kvalitě akce, přenášené zároveň online na kanále YouTube.
Úvod patřil nestárnoucí zpěvačce Leoně Machálková, která rozezněla pódium převážně muzikálovými melodiemi a krom toho ještě s grácií odprezentovala šaty zúčastněných módních návrhářek. Těmi pro tento večer byly Jiřina Tauchmanová, Jiřina Matoušová (Werso) a Olga Rusaková. Zatímco první dvě jmenované žijí a podnikají nedaleko Jablonce, Olga Rusaková je rodačkou z Moskvy a někdejší módní stylistkou Michaela Gorbačova.
Hned první rozpohybování přehlídkového mola přineslo zbystřené vidění přítomných mužů a zasnění jejich žen. Na mole se totiž objevily dívky ve spodním prádle značky Werso Jiřiny Matoušové, která patří bezpochyby ke špičce v tomto oboru u nás. Následovala originální tvorba Olgy Rusakové s nezaměnitelným ruským rukopisem a závěrečné defilé patřilo překrásným společenským šatům Jiřiny Tauchmanové. Jelikož jsme ale v Jablonci a k němu neodmyslitelně paří bižuterie, sehrály na jevišti důležitou úlohu i autorské šperky Michaely Mollerové a firmy Lucid. Šperky do své avantgardní show dokázal zakomponovat i kadeřník Alexandre Sokolov, jehož ´okénko´patřilo k těm nejodvážnějším. Skvěle navíc pasovalo k motorkám, kterých bylo plné jeviště i foyer.
Vyzdvihnout musím swingového zpěváka a ´milovníka Jablonce´(jak se sám tituluje) Jana Smigmatora, jenž nadchl publikum úžasným zpěvem, ale na to jsme od něho již zvyklí. Smigmator vnesl do přehlídky trendů uvolněnou atmosféru, poohodu, drácii a vtip. „Zapomněl jsem si doma kapesníček do saka, tak jsem ho nahradil ponožkou. Naštěstí mi to barevně ladí," šokoval moderátory vždy pečlivě vystylovaný zpěvák a hned naaranžovanou ponožku předvedl. A jeho boty, nazuté na bosých nohou, klouzaly po pódiu se stejnou noblesou jako jindy.
Moderátorská dvojice Pavel Žur a Petra Peterková v uvolněném duchu propojila všechny výstupy a dokázala večer ukočírovat. Pro hnidopichy by se jistě našlo pár přebrebtů, ale ty už k akcím podobného rozsahu tak trochu patří.
„Na přípravu jsme měli měsíc. Ten nápad přišel 6. srpna letošního roku a výsledek jste viděli sami. Vše bylo v naší režii, samozřejmě za pomoci našich partnerů. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat. Chtěli jsme letošní netradiční divadelní sezonu zahájit rovněž netradičně a troufnu si říct, že se nám to povedlo. Dali jsme do toho všechno," uvedl ředitel Městského divadla Jablonec Pavel Žur.
A z ohlasů přítomných bylo patrné, že povedlo. Konečně jsme zase byli tady. V prostředí, kde to dýchá uměním, kde se tetelí všechny buňky v těle a kde se nikdo nemračí. A byli jsme tam v šatech ´na velké bubny,´pánové v kvádrech, všichni načančaní a dychtiví nalokat se té báječné atmosféry. A kdo už se nevešel, nebo nestihl, má ještě možnost podívat se na YouTube. Ať žije kultura a jablonecké divadlo obzvlášť.
Související články
Móda 2020 Next Generation se představí v jabloneckém divadle
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Třpytivých 160 přineslo téměř 90 tisíc korun pro Ondru
Do Mateřské školy U Přehrady nastoupí děti od září 2027
David Pabiška dokončil svou sedmnáctou Rally Dakar
Příběh Harold a Maud zahrají v josefodolském divadle
Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
Nejčtenější články
25.01.: Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
26.01.: Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
25.01.: NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.