Další semestr ukončilo pětatřicet jabloneckých akademiků

30.11.2022 18:25:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Další semestr ukončilo pětatřicet jabloneckých akademiků

Pětatřicet nových akademiků slavnostně ukončilo v obřadní síni jablonecké radnice další semestr Akademie seniorů, kterou pořádá zdejší Centrum sociálních služeb (CSS). Dárky a květiny předal primátor Miloš Vele a jeho náměstkyně Jana Hamplová. Téma této série bylo Mýty a předsudky o stáří.

Frekventanti semestru podzim 2022 absolvovali sérii zajímavých přednášek. „Například s Marcelou Hauke, ředitelkou Pečovatelské služby Dvůr Králové nad Labem a inspektorkou kvality poskytování sociálních služeb, diskutovali o stárnutí populace, o toleranci a pochopení. Michal Dufek, ředitel Komunitního střediska Kontakt Liberec, se ve své přednášce věnoval rekonstrukci Liebigova paláce v Liberci na komunitní centrum, ale i historii rodu Liebigů. Vedoucí odlehčovací péče v Hospici sv. Zdislavy v Liberci Marie Rissová zase hovořila o kvalitě a důstojnosti v terminálním stadiu života. A to je jen nepatrný zlomek z celého cyklu přednášek podzimního seriálu," řekl Lukáš Frydrych, vedoucí Informačního a poradenského střediska a volnočasových aktivit (IPS a VA) CSS Jablonec n. N.

Audemars Piguet Replica „Je úžasné, že lidé v pokročilejším věku mají pořád zájem o sebevzdělávání. Rozhodně je důležité, že nerezignují, nesedí pasivně doma u televize, ale mají stále zájem o dění kolem sebe. Tyto aktivity rozhodně podporuji," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

Slavnostní zakončení dalšího semestru Akademie seniorů<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Jsem příjemně překvapená množství studentů Akademie seniorů a rozsahem témat, jaké obsáhnou přednášky. Děkuji Centru sociálních služeb za kvalitní výběr i profesní úroveň přednášejících," pochválila organizátory náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Podzimní cyklus Akademie seniorů začal 7. září a prvním přednášejícím byl Roman Hampacher. Slavnostního zakončení se zúčastnilo 35 akademiků ze čtyřicítky přihlášených, mezi nimiž byli tři muži. „Veškeré vzdělávací aktivity, včetně Akademie seniorů, připravuje Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., které garantuje odbornost celé série. Zájemci o vzdělávání pak nově nabité zkušenosti přenášejí dál v klubech seniorů, mezi přáteli a sousedy. Akademie seniorů pomáhá udržovat paměť a pozornost, stejně tak sociální vazby a komunitní život," dodává Frydrych.

Seniorské vzdělávání začalo jablonecké CSS připravovat v roce 2011. Tehdy se do studia zapojilo 37 studentek, které semestr slavnostně ukončily v obřadní síni radnice na začátku prosince 2011. Za jedenáct let si tento způsob vzdělávání získal velkou oblibu a CSS nemá problém s naplněním kapacity vyhlášeného semestru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnaj tří měst a pražská zastavení jabloneckých seniorů
Jablonečtí senioři zamíří znovu do školních lavic
Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
Třicítka studentů ukončila letošní rok jablonecké Akademie seniorů
O počítačové kurzy mají jablonečtí senioři velký zájem
Prevence strážníků byla zaměřená na seniory
Předmětem seminářů akademie budou předsudky, hodnoty a tradice
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Jabloneckým seniorům začala Akademie zdraví
Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019
Virtuální univerzita třetího věku oslavila v Jablonci pět let
Jablonečtí senioři zakončili druhý semestr 4. cyklu akademie
Právo a bezpečnost bylo náplní Akademie seniorů
Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace