Další semestr ukončilo pětatřicet jabloneckých akademiků

30.11.2022 18:25:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Další semestr ukončilo pětatřicet jabloneckých akademiků

Pětatřicet nových akademiků slavnostně ukončilo v obřadní síni jablonecké radnice další semestr Akademie seniorů, kterou pořádá zdejší Centrum sociálních služeb (CSS). Dárky a květiny předal primátor Miloš Vele a jeho náměstkyně Jana Hamplová. Téma této série bylo Mýty a předsudky o stáří.

Frekventanti semestru podzim 2022 absolvovali sérii zajímavých přednášek. „Například s Marcelou Hauke, ředitelkou Pečovatelské služby Dvůr Králové nad Labem a inspektorkou kvality poskytování sociálních služeb, diskutovali o stárnutí populace, o toleranci a pochopení. Michal Dufek, ředitel Komunitního střediska Kontakt Liberec, se ve své přednášce věnoval rekonstrukci Liebigova paláce v Liberci na komunitní centrum, ale i historii rodu Liebigů. Vedoucí odlehčovací péče v Hospici sv. Zdislavy v Liberci Marie Rissová zase hovořila o kvalitě a důstojnosti v terminálním stadiu života. A to je jen nepatrný zlomek z celého cyklu přednášek podzimního seriálu," řekl Lukáš Frydrych, vedoucí Informačního a poradenského střediska a volnočasových aktivit (IPS a VA) CSS Jablonec n. N.

Audemars Piguet Replica „Je úžasné, že lidé v pokročilejším věku mají pořád zájem o sebevzdělávání. Rozhodně je důležité, že nerezignují, nesedí pasivně doma u televize, ale mají stále zájem o dění kolem sebe. Tyto aktivity rozhodně podporuji," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

Slavnostní zakončení dalšího semestru Akademie seniorů<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Jsem příjemně překvapená množství studentů Akademie seniorů a rozsahem témat, jaké obsáhnou přednášky. Děkuji Centru sociálních služeb za kvalitní výběr i profesní úroveň přednášejících," pochválila organizátory náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Podzimní cyklus Akademie seniorů začal 7. září a prvním přednášejícím byl Roman Hampacher. Slavnostního zakončení se zúčastnilo 35 akademiků ze čtyřicítky přihlášených, mezi nimiž byli tři muži. „Veškeré vzdělávací aktivity, včetně Akademie seniorů, připravuje Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., které garantuje odbornost celé série. Zájemci o vzdělávání pak nově nabité zkušenosti přenášejí dál v klubech seniorů, mezi přáteli a sousedy. Akademie seniorů pomáhá udržovat paměť a pozornost, stejně tak sociální vazby a komunitní život," dodává Frydrych.

Seniorské vzdělávání začalo jablonecké CSS připravovat v roce 2011. Tehdy se do studia zapojilo 37 studentek, které semestr slavnostně ukončily v obřadní síni radnice na začátku prosince 2011. Za jedenáct let si tento způsob vzdělávání získal velkou oblibu a CSS nemá problém s naplněním kapacity vyhlášeného semestru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnaj tří měst a pražská zastavení jabloneckých seniorů
Jablonečtí senioři zamíří znovu do školních lavic
Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
Třicítka studentů ukončila letošní rok jablonecké Akademie seniorů
O počítačové kurzy mají jablonečtí senioři velký zájem
Prevence strážníků byla zaměřená na seniory
Předmětem seminářů akademie budou předsudky, hodnoty a tradice
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Jabloneckým seniorům začala Akademie zdraví
Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019
Virtuální univerzita třetího věku oslavila v Jablonci pět let
Jablonečtí senioři zakončili druhý semestr 4. cyklu akademie
Právo a bezpečnost bylo náplní Akademie seniorů
Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace