O počítačové kurzy mají jablonečtí senioři velký zájem

05.04.2022 14:44:42 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O počítačové kurzy mají jablonečtí senioři velký zájem

V Jablonci nad Nisou funguje propracovaný systém vzdělávání pro seniory, jako je hojně navštěvovaná Akademie seniorů a celá řada kurzů - jazykové, trénování paměti apod. Pořadatelé z Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., jejich prostřednictvím cílí především na praktické dovednosti zájemců o vzdělávání. Již přes deset let jsou v nabídce počítačové kurzy. Jejich aktuální podoba pro jaro 2022 je velmi pestrá a kapacita bezezbytku naplněná.

Zaměření na chytré telefony lektorují David Torák a Lukáš Frydrych. Připravených je celkem šest kurzů složených vesměs z mírně pokročilých posluchačů, kteří telefon již nějakou dobu mají, ale chtějí poznávat nové věci a zdokonalovat své znalosti. Druhou variantou je potom takzvaná poradna, reagující na připravené dotazy, na nichž se následně učí celá skupina. Pro jaro 2022 byl vyhlášený i jeden speciální počítačový kurz zacílený na textový a tabulkový editor Word a Excel, který lektoruje jablonecký náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

„O počítačový kurz byl velký zájem. Sám jsem moc rád, že mohu tímto způsobem pomoci lidem připomenout si základní uživatelské dovednosti v textovém a tabulkovém editoru. Kapacita kurzu byla velmi rychle naplněna. Dokonce se na několik náhradníků nedostalo. I proto již nyní přemýšlíme o podzimním otevření dalšího kurzu, kde uspokojíme i tyto zájemce," doplnil informaci sám lektor Mánek.

Počítačové kurzy jsou v nabídce místního Centra sociálních služeb (CSS) již přes deset let. Zprvu šlo o stolní počítače jako takové, pak nastoupila éra tabletů. Několikrát proběhly i kurzy zaměřené na digitální fotografii, v posledních 3-4 letech je enormní zájem o informace pro práci s chytrým telefonem. Tomuto tématu se věnovala pozornost i během pandemie formou on-line.

„Vzdělávání je důležité v každém věku, ve vyšším o to víc. Veškerá podobná aktivita pomáhá zůstat v kontaktu se svým prostředím a okolím, držet krok s moderní dobou, zkoušet si nové věci, mít přehled, orientovat se, veškeré poznatky použít v praxi a tím stále zachovávat svou samostatnost a soběstačnost," řekl ke kurzům náměstek David Mánek.

„Registrace do kurzů jsme spustili v únoru a kapacita pro jarní část se takřka ihned naplnila. Podzimní aktivity se budou řešit na konci prázdnin. Při přípravě podzimních kurzů se podle zájmu můžeme soustředit na pokračování stávajícího modelu, ale nabídnout lze i práci s fotoaparátem, kurz pro úplné začátečníky nebo kurz pro komunikační aplikace, vesměs WhatsApp a další," poodhalil plány pro druhou polovinu letošního roku specialista pro volnočasové aktivity CSS Lukáš Frydrych, který dodal, že obecně ke kurzům, i k mnoha dalším aktivitám, je všem seniorům z Jablonecka plně k dispozici kancelář volnočasových aktivit na telefonním čísle 728 616 492.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předmětem seminářů akademie budou předsudky, hodnoty a tradice
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Jabloneckým seniorům začala Akademie zdraví
Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019
Virtuální univerzita třetího věku oslavila v Jablonci pět let
Jablonečtí senioři zakončili druhý semestr 4. cyklu akademie
Právo a bezpečnost bylo náplní Akademie seniorů
Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace