Seniorská Akademie zdraví má další absolventy

20.10.2021 19:37:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Seniorská Akademie zdraví má další absolventy

Jednadvacet seniorů - absolventů vzdělávací Akademie seniorů, slavnostně ukončila ve středu 20. října odpoledne v obřadní síni jablonecké radnice svůj vzdělávací cyklus. Z rukou primátora Jiřího Čeřovského, náměstka pro oblast humanitní Davida Mánka a ředitelky Centra sociálních služeb (CSS) Nadi Jozífkové si přebrali květiny a drobné dárky ke zdárnému ukončení.

„Akademie seniorů, kterou pořádá jablonecké Centrum sociálních služeb, je léty prověřená vzdělávací aktivita. Letos měla podtitul Akademie zdraví," řekl specialista volného času CSS Jablonec nad Nisou Lukáš Frydrych. A právě zdraví bylo nejen téma přednášek, ale také zasáhlo do průběhu cyklu. „První skupina zhruba čtyřiceti akademiků začala se vzdělávacím programem včas, takže ke slavnostnímu zakončení došla na konci listopadu 2019. Ta druhá to měla složitější, začala v únoru loňského roku a pak přišel koronavirus, který vše přerušil," vysvětlil Frydrych. Jedna přednáška tohoto cyklu se odehrála v online prostředí, další čekaly na své uvedení do letošního podzimu.

Absolventi vzdělávací Akademie seniorů<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou V průběhu Akademie zdraví se hovořilo například o právech a povinnostech pacientů, o aktuální situaci v jablonecké nemocnici, o zdravé medikace a snižování počtu léků, o vnitřní pohodě a duševní hygieně. „Je skvělé, že se stále vzděláváte. Zdraví je věčné téma a s věkem nabývá na větší a větší důležitosti. I proto vám přeji vše nejlepší a hodně zdraví, ale i hodně sil do dalšího sebevzdělávání, protože to je důležité v každém věku," připil všem absolventům primátor Čeřovský a dodal, že Akademie seniorů má plnou podporu města. CSS však připravuje i další vzdělávací programy, jako je jsou např. PC kurzy nebo ty pro práci s chytrým telefonem, Kafíčková společnost s trénováním paměti či Kavárnička s němčinou apod. „Moc všem fandím a obdivuji vaši vytrvalost. Jsem připravený zhostit se v příští akademii nějakého tématu jako lektor," připojil se náměstek Mánek.

O přednášky Centra sociálních služeb je vždy veliký zájem. Dříve byly cykly koncipované tak, že jedna skupina měla připravené tři semestry, čili vzdělávali se rok a půl. „Pak se systém změnil, a to právě hlavně kvůli velkému zájmu. Akademie seniorů - Akademie zdraví byla připravená dvakrát ve stejném režimu, to znamená jarní a podzimní kurz, tím jsme dokázali uspokojit velkou poptávku," uzavřel Lukáš Frydrych.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jabloneckým seniorům začala Akademie zdraví
Zdravotní gramotnost byla tématem jablonecké Akademie seniorů 2019
Virtuální univerzita třetího věku oslavila v Jablonci pět let
Jablonečtí senioři zakončili druhý semestr 4. cyklu akademie
Právo a bezpečnost bylo náplní Akademie seniorů
Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace