Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

03.06.2016 16:25:52 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zdravý životní styl byl náplní Akademie seniorů

Jednatřicet žen a tři muži si převzali v obřadní síni symbolicky šálu absolventa Akademie seniorů. Skončil totiž 3. semestr 3. cyklu vzdělávání pro tuto věkovou kategorii. Tématem semestru bylo Zdraví a zdravý životní styl.

„Někdo si může říci, že už bylo školy dost a jeho vzdělání je hotové a není třeba ho dál rozvíjet. Ale vy, kteří jste dnes tady, jste prokázali, že i senioři mají tuhu se dále učit," řekl v úvodu slavnostního aktu primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, který popřál přítomným mnoho úspěchů v dalším studiu, krásné a přiměřeně horké léto. „Věřím, že se budeme setkávat i nadále při jiných příležitostech a že nově nabité vědomosti uplatníte v životě," dodal Beitl.

S pochvalou, že vzdělávat se je třeba v každém věku, se připojil také náměstek Pavel Svoboda. „Neplatí přece, že vzdělávání je pouze výsadou mladých lidí. Těší mě, že i já jsem trochu přispěl k tomu, aby byly vaše znalosti větší, abyste měli více informací a věřte mi, že jsem vaším lektorem v oblasti zdravotnického práva byl rád," přidal pár slov Svoboda.

Právě ukončený semestr byl tématicky zaměřený na Zdraví a zdravý životní styl. „Lektorka Jolana Strnadová přednášela například na téma Mýty o sexu v seniorském věku, Jak se zorientovat v potravinové chemii poradila Jana Škramlíková, teorii Nordic walking probírala Jarmila Podrazská a o Hygieně dutiny ústní v seniorském věku mluvila Petra Jeníčková," vzpomněl některé z přednášejících Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity Centra sociálních služeb, které je pořadatelem Akademie seniorů. Kromě šály dostali absolventi také růži a dárek. „V něm byl bulgur. Před každou přednáškou jsme připravili něco zdravého k snědku - například právě bulgur, vařili jsme také fenykl nebo chřest. Vše zdravé, ale běžné v prodejnách. A naši absolventi už se dívají, co kupují, aby to bylo v duchu zdravého životního stylu," komentoval Frydrych.

Akademie seniorů je preventivně vzdělávací projekt, který začal v září 2011. Poslední přednáška 3. semestru 3. cyklu akademie byla 25. května a slavnostní zakončení se odehrálo 31. května v obřadní síni jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace