Adventní koncert Vrabčáků oslaví zároveň třicetileté výročí sboru

09.12.2022 11:59:26 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Adventní koncert Vrabčáků oslaví zároveň třicetileté výročí sboru

V pořadí již XXVIII. Adventní koncert připravil pro své příznivce DPS Vrabčáci, působící při ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou. Společně s mladšími zpěváčky z Vrabčat a za přispění letošních prvňáčků, kteří si říkají Písklata, vystoupí v pátek 9. prosince na prknech Městského divadla Jablonec.

Pro pravidelné návštěvníky této oblíbené vánoční akce mají připraven pestrý výběr z jejich repertoáru, přibudou i nově nastudované skladby a chybět samozřejmě nebudou oblíbené Vánoční písně.

Pořadem již tradičně provází Lucie Peterková, která letos na pódiu přivítá i hosty, kterými budou: tenorista Dušan Růžička, DPS Skřivánek a skupina Bohemia Voice. Adventní koncert Vrabčáků, Vrabčat a Písklat se koná za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou a ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou. Klavírní doprovod zajišťují Romana Halamová a Dagmar Vajdíková.

Dětský pěvecký sbor Vrabčáci<br />Autor: Martin Kubišta Jak již bylo uvedeno, v průběhu koncertu zazní Vánoční písně a koledy a jako obvykle si budou moci přítomní s hlavními aktéry večera společně zanotovat. Nejkrásnější svátky roku jsou k tomu jako stvořené a krásné prostory místního secesního kulturního stánku jsou k podobným akcím jšity přímo na míru.

A jelikož se tentokrát jedná i o třicetileté výročí dětského pěveckého sboru, připomeňme si jeho činnost trochu blíže. Sbor vznikl v roce 1992 při ZŠ Mozartova a dlouhá léta ho vedl Mgr. Pavel Žur sám. Dnes mu s menšími dětmi pomáhá Dagmar Vajdíková a klavírní doprovod má na bedrech Romana Halamová.

Za třicet let svého působení zrealizoval sbor řadu koncertů doma i v zahraničí. Vrabčata a Vrabčáci navázali přátelství, a to nejen hudební s dětmi z Plzně, Opavy, Českých Budějovic, Prahy, Příbrami, Mohelnice a Ostravy Orlové - to jsou ti nejbližší.

Vrabčáci i Vrabčata nezískávají první místa jen v regionálních soutěžích a na krajských přehlídkách, ale i na Celostátních soutěžích. Účastnili se se řady festivalů. Nejvíce si ale cení vítězství na celostátní soutěži dětských pěveckých sborů v Novém Jičíně, a to v roce 1998 a v roce 2002, kdy se se stali absolutními vítěziV rámci festivalů a koncertů procestoval sbor řadu evropských zemí, např. Francii, Itálii, Rakousko, SRN, Španělsko, Polsko. Litvu, podíval se i za moře , konkrétně do Mexika a USA.

V posledních letech se sbor podílí na mezinárodní spolupráci s Německem a Polskem - Dolnoslezskou filharmonií Jelení Hora, se kterou již zrealizovali řadu projektů, Jubilejní koncert mládeže k 30. letům Euroregionu Nisa a poslední letos v září Karkonoski operní festival, kde zpívali v opeře Carmen z doprovodu Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora s dirigentem Szymonem MakovskýmSbor je členem Unie dětských pěveckých sborů.

Dětský pěvecký sbor VrabčáciDPS Vrabčáci dlouhodobě spolupracuje s těmi nejmenšími dětmi - DPS Skřivánek z MŠ Mšeňáček pod vedením vynikající pedagožky Věry PokornéVrabčáci spolupracují s předními osobnostmi kulturního života, např. Eva Urbanová, Peter Dvorský, Hristina Vasileva, Magdaléna Kožená, Dušan Růžička a z popového žánru to jsou umělci Lucie Bílá a Petr Malásek - dlouholetá spolupráce, Petra Janů, Bára Basiková, Daniela Šinkorová, Davide Mattioli, Radka Fišarová , Iveta Bartošová, Petr Bende, Marián Vojtko, David Deyl, Magda Malá, Zlatka Bartošková a dalšísbor navázal také spolupráci s naším předním houslistou panem Jaroslavem Svěceným a hobojistou Vilémem VeverkouDPS Vrabčáci propagují českou tvorbu a kulturu.

DPS Vrabčáci a jejich koncerty se těší velké oblibě a b jejich produkce tak bývají hojně navštěvovány. Nejinak tomu zcela jistě bude i letos, kdy mají vlastně dvojnásobný důvod. Těšime se na viděnou v pátek 9. prosince 2022 od 19 hodin v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A sváteční náladu s sebou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci
Společně nejen na jevišti letos podevatenácté otevřelo srdce divákům
Bílá, Malásek a Vrabčáci nabídli nezapomenutelný hudební zážitek
Rarášci s Vrabčáky rozjařili divadlo
Jablonecký sbor Vrabčáci slaví 30 let své existence
Vrabčáci oslavili 30. výročí prestižním vystoupením v polské Jelení Hoře
Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý
Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo
Svěcený oslnil Vivaldim, přišli i Vrabčáci s Růžičkou
Adventní koncert Vrabčáků opět nabídl skvostný zážitek

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace