Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci

08.12.2022 22:36:39 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na prosinec 2022 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

 

Švestka s Táborským nacpala divadlo k prasknutí pátek 2. prosince od 19 hodin

Švestka
Jára Cimrman / Ladislav Smoljak / Zdeněk Svěrák. Divadlo Járy Cimrmana. Režie: Ladislav Smoljak. Hrají: Zdeněk Svěrák nebo Miroslav Táborský, Petr Reidinger, Jan Hraběta nebo Robert Bárta, Petr Brukner nebo Miloň Čepelka a další.
Obdobně jako většina ostatních představení Divadla Járy Cimrmana, je i „jevištní sklerotikon" Švestka složen ze dvou částí - série odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana v části první, druhá část pak patří samotnému jevištnímu zpracování činohry Švestka.
Vstupné 570, 550, 480, 450 Kč. Předprodej od 31. 10. 2022. Recenze

sobota 3. prosince od 16 hodin

Vánoce s Nisankou
Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší. akce se koná za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, Libereckého kraje a nadace Preciosa. Účinkují folklórní soubory nisanka a Malá nisanka z Jablonce nad Nisou. hostem večera bude folklórní soubor Lipka Pardubice. Pořadatelem této akce není Městské divadlo.
Vstupné 70 Kč děti 120 Kč dospělí. Předprodej od 14. 11. 2022.

Fešáci nabídli vánoční pohodu a Moucha předal prapor Linkovi pondělí 5. prosince od 19 hodin

Fešáci - vánoční saloon s hosty
Legenda české country, skupina Fešáci, slaví 55. výročí od svého založení. V první části večera diváci uslyší největší hity, ivan halada zazpívá věrně písně Jindřicha Šťáhlavského. V druhé části zahrají známé vánoční písně v country úpravách. Fešáci se během koncertu rozloučí se svým dlouholetým kolegou, zpěvákem a basistou robertem Mouchou, který z kapely odchází do zaslouženého muzikantského důchodu. Koncert bude moderovat hlavní dramaturg pražského Country radia Pavel „Bezi" Bezouška.
Vstupné 380, 360 Kč. Předprodej od 4. 10. 2022. Recenze

Pirate Swing Band Gala, 4TET a Vrabčáci = zábava, jaká nemá obdoby úterý 6. prosince od 19 hodin

Pirate Swing Band Gala a 4TET
Dvacetičlenný big band, jediná kapela v Evropě specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, nabídne něco zcela ojedinělého. Band je známý svou nevypočitatelností a humorem, nečekané partnerství připravil i letos, kdy se spojí s fenoménem - vokálním seskupením 4TET Jiřího Korna. Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu a připravte se na večer, kde je vše jinak, a který vás osvěží a pobaví. Jako host vystoupí DPS Vrabčáci z Jablonce nad Nisou.
Vstupné 590 Kč. Předprodej od 1. 9. 2022. Recenze s fotogalerií

Let do nebe aneb Fata Morgana rozdělil divadelní publikum středa 7. prosince od 19 hodin

Let do nebe aneb Fata morgana
Studio Ypsilon Praha. Režie: Arnošt Goldflam. Hrají: Pavel Nový, Oldřich Navrátil, Petr Vršek, Jiřina Vacková, Paulína Labudová, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Veronika Soumarová, Kryštof Mende, Dominik Renč.
Arnošt Goldflam připravil scénář ze svých oblíbených autorů Karla Poláčka, ivana Wernische, Daniila Charmse a též z jedné své aktovky. Jsou to věci vesměs žertovné, hravé, trochu bizarní, s lehkým podtónem smutku. Také malá podivná operka, několik hravých písní, hudební podkresy. Živá hudba i zpěv, herecké exhibice. Trošku absurdní, nepříliš uctivé, crazy. něco úplně jiného, než s čím se teď diváci setkávají v divadlech. Jak pravil sám autor, v nekorektní době nekorektní kus.
Vstupné 510, 490, 450, 410 Kč. Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze

čtvrtek 8. prosince od 19 hodin

Tři mušketýři
Ken Ludwig, Alexandr Dumas st. Městské divadlo Kladno. Režie: Šimon Dominik. Hrají: Tomáš V. Hron, Michael Vykus, Kryštof Dvořáček, Ondřej Novák j. h., Miroslav Večerka, Jiří Š. Hájek a další.
Odvaha, přátelství, hrdost a čest. Tři mušketýři a jeden drzý Gaskoněc opět přispěchají na pomoc královně a pěkně zavaří kardinálovi Richelieu. Krásná a krutá Milady zamotá hlavu nejednomu hrdinovi, svůj prostor dostane i prohnilý hrabě rochefort či křehká Constance. Autor hry Ken Ludwig však původní román alexandra Dumase st. mírně upravil, a tak se diváci dočkají nejen známého příběhu s královniným náhrdelníkem, ale i několika překvapení. Velká výpravná inscenace, ve které se střídají slovní souboje s těmi na kordy, je českou premiérou nové dramatizace klasického románu.
Vstupné 390 Kč. Skupina DS Předprodej od 26. 10. 2022.

Adventní koncert Vrabčáků oslaví zároveň třicetileté výročí sboru pátek 9. prosince od 19 hodin

XXVIII. adventní koncert k 30. výročí DPS Vrabčáci
Vánoční a zároveň výroční vystoupení DPS Vrabčáci, Vrabčata a Písklata při ZŠ Mozartova Jablonec nad nisou. hostem večera bude DPS Skřivánek z MŠ Mšeňáček z Jablonce nad Nisou, operní pěvec Dušan růžička a Bohemia Voice. Klavírní doprovod: romana halamová a Dagmar Vajdíková. Moderuje: Lucie Peterková.
Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, nadace Preciosa, společností Ligum a a. raymond, a ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou.
Vstupné 150, 100 Kč. Předprodej od 28. 11. 2022. Recenze s fotogalerií

neděle 11. prosince od 15 hodin

Betlém hledá Superstar
Petr Veselý, Petr Ožana. Divadlo Na Fidlovačce Praha. Režie: Petr Veselý. Hrají: Ondřej Novák, Vanda Chaloupková, Tereza Martinková, Přemysl Pálek, Martin Überal, Ludmila Molínová/ Vendula Příhodová a další.
Nový muzikál pro celou rodinu. Marie a Josef jsou na cestě do Betléma, doprovází je osel. Tento
obrázek známe všichni. ale co když s nimi šel i lev a jednorožec? Které zvíře si zaslouží nést ještě nenarozeného Ježíška? Kdo bude Superstar? Co se opravdu stalo na cestě do Betléma? Tvůrci s humorem, nadhledem a velkou dávkou nadsázky zpracovali všem dobře známý příběh o cestě do Betléma.
Vstupné 120 Kč. Skupina RD Předprodej od 26. 10. 2022.

Pravý Západ ukázal složitosti života a překvapil nahotou úterý 13. prosince od 19 hodin

Pravý Západ
Sam Shepard. Divadlo Verze Praha. Režie: David Prachař. Hrají: Igor Chmela, Jan Zadražil, Jan Potměšil, Vlasta Peterková. Dva bratři protichůdných životních názorů se setkávají po pěti letech v domě své matky. Otevírají se staré křivdy a potřeba dokazovat, kdo je lepší. Může tulák přebrat scénáristovi job? Existuje dnes ještě pravý Západ? Hra byla poprvé uvedena v San Francisku v roce 1980, u nás v listopadu 1990 v činoherním klubu v režii J. Nebeského.
Vstupné 490, 450, 400, 350 Kč. Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze

Bende Band, Vánoce, Vrabčáci a největší fanynka Adélka středa 14. prosince od 19 hodin

Petr Bende Band & cimbálová muzika Gromba
Vánoční koncert v rámci vánočního turné adventní období se u Petra Bendeho již 25 let váže na sérii koncertů s tou pravou sváteční atmosférou. i letos se mohou zpěvákovi příznivci těšit na tradiční vánoční tour, avšak s novým programem. Jako speciálního hosta si zpěvák vybral herečku a zpěvačku Báru Štěpánovou, která se objevila v aktuálním videoklipu k písní Tisíce cest. Obohatí akustický program několika písněmi, duetem s Petrem Bende a také divadelním čtením, povídkami, které pobaví, dojmou, rozesmějí a naladí na předvánoční atmosféru. Dalším hostem bude DPS Vrabčáci Jablonec nad Nisou a DPS Slunečnice Liberec.
Vstupné 450, 400 Kč. Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze s fotogalerií

Herečka sobotní noci zvedla ze židlí polovinu publika čtvrtek 15. prosince od 19 hodin

Herečka sobotní noci
David Drábek. Městská divadla pražská. Režie: David Drábek. Hrají: Pavla Tomicová, Dana Batulková, Petr Konáš, Radim Kalvoda, Markéta Musilová
Hrdinkou je žena s velkým dětským srdcem v dospělém těle, naivní a odvážná jako její milovaný vzor Pipi Dlouhá punčocha. Pro mnohé podivínská paní se rozhodla rozdávat dobro stůj co stůj, i když svět kolem zná jiná pravidla. Po mnoha letech se setkává s dávnými kamarády z dětství, otevírají se stará tajemství, přání i smutky, ale hlavně přichází čas Vánoc a spolu s ním chvíle jednoho velkého zázraku.
Vstupné 480, 450 Kč. Skupina ND Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze

Na Vánoce budu gay, řekli si Blažek se Zounarem pátek 16. prosince od 19 hodin

Na Vánoce budu gay
Pino Ammendola. Jt Promotion Plzeň. Režie: Antonín Procházka. Hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Filip Blažek, Denisa Nesvačilová nebo Michaela Dittrichová, Zdeněk Maryška. Pikantní komedie o nelehkém životě zadaných heterosexuálních mužů plná groteskních scén, které vyústí ve velmi překvapivý a nečekaný závěr. Jak získat prosperující řetězec pizzerií a zajistit si skvělou budoucnost? Stačí tak málo, stát se na Vánoce gayem.
Vstupné 490, 450 Kč. Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze

sobota 17. prosince od 17 hodin

Vánoce s Magdalénou - vánoční pastorely
Vánoční lidová poezie jako zdroj inspirace pro současné taneční umění a hlavní téma uměleckých projektů s dětmi a mládeží zaměřených na křesťanské tradice a lidové písně. V tomto případě skladby „Vánoční pastorely". česká hudební kultura patří mezi pět nejvýznamnějších hudebních kultur na světě, a jako takovou by ji lidé měli vnímat, provozovat, hovořit o ní, a to i v širších historických, společenských a kulturních souvislostech. Součástí představení je taneční zpracování skladby Bohuslava Martinů hora tří světel.
Pořádá Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou. Akce je realizovaná za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.
Pořadatelem této akce není Městské divadlo.
Vstupné 150 Kč. Předprodej od 1. 12. 2022.

Smigmator se v Jablonci zapletl s Dashou, aplaudovalo jim celé divadlo čtvrtek 22. prosince od 19 hodin

Dasha a Jan Smigmator
Po úspěšné sérii koncertů Swingové Vánoce se Dasha a Jan Smigmator opět sejdou na jednom jevišti. Letos svým vánočním programem naváží na již dvanáctiletou spolupráci v pořadu Klub Evergreen, který slýcháme na vlnách českého rozhlasu Dvojka a ke kterému vyšlo v roce 2020 stejnojmenné album. V doprovodu šestičlenné kapely čítající i hammondovy varhany zazpívají oblíbení zpěváci evergreeny, swing, jazz, pop, muzikál, ale dojde i na řadu hudebních překvapení a vánoční klasiku.
Vstupné 450, 400 Kč. Předprodej od 26. 10. 2022. Recenze

VÝSTAVA

JAROSLAV ZDĚNEK - "MON ÉPOPÉE ABSTRAITE" (Můj abstraktní epos)
(Akryl na plátně)
Vernisáž 3. 11. od 17 hodin
Výstava potrvá do 2. 1. 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bende Band, Vánoce, Vrabčáci a největší fanynka Adélka
Smigmator se v Jablonci zapletl s Dashou, aplaudovalo jim celé divadlo
Na Vánoce budu gay, řekli si Blažek se Zounarem
Herečka sobotní noci zvedla ze židlí polovinu publika
Pravý Západ ukázal složitosti života a překvapil nahotou
Vrabčáci na svůj adventní koncert pozvali Bohemia Voice
Let do nebe aneb Fata Morgana rozdělil divadelní publikum
Pirate Swing Band Gala, 4TET a Vrabčáci = zábava, jaká nemá obdoby
Fešáci nabídli vánoční pohodu a Moucha předal prapor Linkovi
Adventní koncert Vrabčáků oslaví zároveň třicetileté výročí sboru
Švestka s Táborským nacpala divadlo k prasknutí
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace