Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo

07.04.2022 11:19:56 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo

V rámci Krajské postupové přehlídky dětských školních pěveckých sborů 2022, respektive jejího jedenatřicátého kola, vystoupila v Městském divadle Jablonec nad Nisou bezmála desítka dětských pěveckých sborů celého Libereckého kraje (zástupci ze škol, gymnázií, ZUŠ, DDM), aby zde předvedla to nejlepší ze svého repertoáru, a ukázala tak práci sboru za poslední období.

Nabitý program moderovala zkušená a pohotová Lucie Peterková, v porotě pěvecké soutěže zasedli Alena Tichá, vyhledávaná hlasová poradkyně a ostřílená porotkyně rozličných pěveckých soutěží, dále sbormistryně, zpěvačka a pedagožka, Miroslava Vítková a operní pěvec Dušan Růžička.

DPS Vrabčata, jež tvoří děti z prvního stupně ZŠ, vystoupil pod vedením sbormistra Pavla Žura s velmi náročným programem. Jejich repertoár kladl vysoké nároky především na hlasovou techniku, ceněna byla i dramaturgie skladeb a sbor si tak, za precizního hudebního doprovodu Romany Halamové, vyzpíval Zlaté pásmo a možnost vystoupení v rámci Celostátní přehlídky DPS v Uničově.

Velmi pěkného hodnocení se od poroty dostalo i Písklatům, která si pod vedením Dagmar Vajdíkové, vysloužila zvláštní ocenění za píseň Zajíc.

Akci uspořádal Klub přátel DPS Vrabčáci, a. s., Jablonec nad Nisou a realizována byla za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, KÚ Libereckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Svěcený oslnil Vivaldim, přišli i Vrabčáci s Růžičkou
Adventní koncert Vrabčáků opět nabídl skvostný zážitek

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace