Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo

07.04.2022 11:19:56 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo

V rámci Krajské postupové přehlídky dětských školních pěveckých sborů 2022, respektive jejího jedenatřicátého kola, vystoupila v Městském divadle Jablonec nad Nisou bezmála desítka dětských pěveckých sborů celého Libereckého kraje (zástupci ze škol, gymnázií, ZUŠ, DDM), aby zde předvedla to nejlepší ze svého repertoáru, a ukázala tak práci sboru za poslední období.

Nabitý program moderovala zkušená a pohotová Lucie Peterková, v porotě pěvecké soutěže zasedli Alena Tichá, vyhledávaná hlasová poradkyně a ostřílená porotkyně rozličných pěveckých soutěží, dále sbormistryně, zpěvačka a pedagožka, Miroslava Vítková a operní pěvec Dušan Růžička.

DPS Vrabčata, jež tvoří děti z prvního stupně ZŠ, vystoupil pod vedením sbormistra Pavla Žura s velmi náročným programem. Jejich repertoár kladl vysoké nároky především na hlasovou techniku, ceněna byla i dramaturgie skladeb a sbor si tak, za precizního hudebního doprovodu Romany Halamové, vyzpíval Zlaté pásmo a možnost vystoupení v rámci Celostátní přehlídky DPS v Uničově.

Velmi pěkného hodnocení se od poroty dostalo i Písklatům, která si pod vedením Dagmar Vajdíkové, vysloužila zvláštní ocenění za píseň Zajíc.

Akci uspořádal Klub přátel DPS Vrabčáci, a. s., Jablonec nad Nisou a realizována byla za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, KÚ Libereckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Svěcený oslnil Vivaldim, přišli i Vrabčáci s Růžičkou
Adventní koncert Vrabčáků opět nabídl skvostný zážitek

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace