Začíná advent, policisté budou více v ulicích

06.12.2019 21:10:33 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Začíná advent, policisté budou více v ulicích

Letošní advent již začal a nejen policisté v Libereckém kraji, ale i po celé republice budou v následujících týdnech více vidět v ulicích a také v místech s větší koncentrací lidí. Dle situace a v návaznosti na pořádání různých vánočních akcí budou přijímat adekvátní bezpečnostní opatření na celém území Libereckého kraje.

Lidé tak v ulicích, obchodních centrech, na vánočních trzích, koncertech nebo nádražích budou častěji potkávat policejní hlídky, které mohou být vybaveny také dlouhými zbraněmi. V následujících týdnech posílí výkon služby samozřejmě i dopravní policisté, kteří budou dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Daná opatření a počty policistů budou přizpůsobena každé konkrétní akci.

V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem a zvýšená bezpečnostní opatření platí po celý rok. I přestože v současné době Policie ČR nemá žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, tak v souvislosti s vánočními svátky a příchodem Nového roku bude i v rámci kraje provádět adekvátní bezpečnostní opatření, která budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace, ohlášených akcí a jejich rozsahu.

Do bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové služby, dopravní policisté, kriminalisté a také kynologové se služebními psy.

Prevence v období adventu

S adventem jsou spojeny i nákupy a přípravy na Vánoce a příchod Nového roku. Lidé se více soustřeďují v obchodních centrech a v tuto dobu mají u sebe větší množství peněž než obvykle. Toho využívají kapsáři, kteří čekají na svoji příležitost a využívají nepozornosti nakupujících.

Toto období je z hlediska rizika okradení nejhorší. Snažíme se proto tato rizika eliminovat a více preventivně působit nejen v samotných nákupních centrech, ale i v jejich bezprostředním okolí. Zároveň více kontrolujeme místa, kde by mohlo ke krádežím docházet tj. parkoviště u nákupních center, bankovní ústavy, pošty a centra měst. Policisté kontrolují zaparkovaná vozidla, zda je jejich majitelé neponechali odemčené nebo zda neponechali na sedadlech cenné věci. V případě takového zjištění jejich majitele na to upozorní.

Svými preventivními aktivitami policisté v rámci preventivních akcí upozorňují veřejnost na nebezpečí spojená s předvánočními oslavami.

Několik preventivních rad policie:

Občané, dávejte si zvýšený pozor na kapsáře a zloděje a ve vlastním zájmu dodržujte pravidla bezpečného chování. Připomínáme některá základní:

 • Při procházkách a nákupech na vánočních tržištích se vyplatí rozdělit peníze na menší částky, uschovat je a nosit je odděleně.
 • Nikdy nenechávejte peněženku a doklady na vrchu kabelky či nákupní tašky. V nákupním centru, obchodech a obchodních domech nikdy nenechávejte tašku či kabelku v prostoru nákupního vozíku a už vůbec ne v sedáku pro dítě.
 • Buďte ostražití v prostředcích městské hromadné přepravy, kde je v předvánočním čase neustále nával cestujících. Kapsáři zde „pracují" buď samostatně, nebo ve skupinách, což je pro ně bezpečnější. Vyvolají zmatek, natlačí se k vytipované osobě, někdo z nich ukradne peněženku, předá ji dalšímu, který ji schová. Skupina se tváří, jako by k sobě nepatřila a vystupují většinou společně.
 • Ženám doporučujeme mít ruku na zipu kabelky či tašky.
 • Mládež by si měla dávat pozor na své batohy. Batoh na zádech v tlačenici není v bezpečí.
 • Mužům doporučujeme uložit peníze a doklady do náprsní kapsy bundy či kabátu, která je na zip.
 • Při delším cestování vlakem či autobusem za vánočními nákupy platí stejná pravidla. Svá zavazadla musíte mít i zde neustále pod kontrolou - spát rozhodně nedoporučujeme. Je lepší vyhýbat se lidem, kteří jsou viditelně pod vlivem alkoholu, drog nebo jsou agresivní.
 • Při výběru finanční hotovosti z peněžního bankomatu je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nedopusťte, aby vás při zadávání PINu někdo rušil. Všímejte se nestandartně fungujících a vypadajících bankomatů (nějaké přídavné čtecí zařízení, miniaturní kamera apod.). V případě takového zjištění informujte Policii České republiky.
 • Při bezhotovostních platbách v obchodě, restauraci apod. zadávejte PIN co nejopatrněji, nepouštějte platební kartu z dohledu. Dohlédněte, aby byl k jedné vaší platbě vyhotoven pouze jeden doklad o provedení transakce. Doklady od provedených transakcí včetně potvrzení výběrů z bankomatů hned nevyhazujte - uschovejte je alespoň po dobu tří měsíců.

Věnujte pozornost i nákupům na internetu:

Objednávejte zboží jen z ověřených a důvěryhodných zdrojů a doporučujeme provádět platbu až po převzetí zboží.

V období Vánoc se můžete setkat i s podvodnými sbírkami:

 • sbírky mají svá pravidla
 • je k dispozici kopie osvědčení příslušného úřadu, který sbírku povolil
 • je k dispozici plná moc právnické osoby s identifikačními údaji a údaji o sbírce, potvrzená podpisy statutárních orgánů s otiskem razítka
 • plná moc musí být opatřena pořadovým číslem
 • v souladu se zákonem č.117/2001 Sb., o veřejných sbírkách

Pozor si dávejte i na parkovištích:

 • ve svých vozidlech nenechávejte na viditelných místech žádné předměty, které by byly lákadlem pro zloděje
 • věci ukládejte do zavazadlového prostoru vozidla
 • nenechávejte ve vozidlech dárky, cenné věci (telefony, navigace, notebooky, fotoaparáty, ale i lyže, apod.)

 

I přes veškerá varování policistů, kteří pravidelně občany na tyto takzvané nešvary upozorňují, setkávají se stále s lidmi, kteří těchto upozornění nedbají a zbytečně tak nahrávají zlodějům. Občané buďte proto obezřetní nejenom v tomto předvánočním a vánočním čase!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté se zaměřili na používání bezpečnostních pásů
VIDEO: Výběr nového mýta probíhá na Liberecku poměrně v klidu
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Policisté se zaměřili na viditelnost chodců
V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
V Galerii POUZAR&OVÁ proběhne čtvrtý literární večer

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn