Začíná advent, policisté budou více v ulicích

06.12.2019 21:10:33 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Začíná advent, policisté budou více v ulicích

Letošní advent již začal a nejen policisté v Libereckém kraji, ale i po celé republice budou v následujících týdnech více vidět v ulicích a také v místech s větší koncentrací lidí. Dle situace a v návaznosti na pořádání různých vánočních akcí budou přijímat adekvátní bezpečnostní opatření na celém území Libereckého kraje.

Lidé tak v ulicích, obchodních centrech, na vánočních trzích, koncertech nebo nádražích budou častěji potkávat policejní hlídky, které mohou být vybaveny také dlouhými zbraněmi. V následujících týdnech posílí výkon služby samozřejmě i dopravní policisté, kteří budou dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Daná opatření a počty policistů budou přizpůsobena každé konkrétní akci.

V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem a zvýšená bezpečnostní opatření platí po celý rok. I přestože v současné době Policie ČR nemá žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, tak v souvislosti s vánočními svátky a příchodem Nového roku bude i v rámci kraje provádět adekvátní bezpečnostní opatření, která budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace, ohlášených akcí a jejich rozsahu.

Do bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové služby, dopravní policisté, kriminalisté a také kynologové se služebními psy.

Prevence v období adventu

S adventem jsou spojeny i nákupy a přípravy na Vánoce a příchod Nového roku. Lidé se více soustřeďují v obchodních centrech a v tuto dobu mají u sebe větší množství peněž než obvykle. Toho využívají kapsáři, kteří čekají na svoji příležitost a využívají nepozornosti nakupujících.

Toto období je z hlediska rizika okradení nejhorší. Snažíme se proto tato rizika eliminovat a více preventivně působit nejen v samotných nákupních centrech, ale i v jejich bezprostředním okolí. Zároveň více kontrolujeme místa, kde by mohlo ke krádežím docházet tj. parkoviště u nákupních center, bankovní ústavy, pošty a centra měst. Policisté kontrolují zaparkovaná vozidla, zda je jejich majitelé neponechali odemčené nebo zda neponechali na sedadlech cenné věci. V případě takového zjištění jejich majitele na to upozorní.

Svými preventivními aktivitami policisté v rámci preventivních akcí upozorňují veřejnost na nebezpečí spojená s předvánočními oslavami.

Několik preventivních rad policie:

Občané, dávejte si zvýšený pozor na kapsáře a zloděje a ve vlastním zájmu dodržujte pravidla bezpečného chování. Připomínáme některá základní:

 • Při procházkách a nákupech na vánočních tržištích se vyplatí rozdělit peníze na menší částky, uschovat je a nosit je odděleně.
 • Nikdy nenechávejte peněženku a doklady na vrchu kabelky či nákupní tašky. V nákupním centru, obchodech a obchodních domech nikdy nenechávejte tašku či kabelku v prostoru nákupního vozíku a už vůbec ne v sedáku pro dítě.
 • Buďte ostražití v prostředcích městské hromadné přepravy, kde je v předvánočním čase neustále nával cestujících. Kapsáři zde „pracují" buď samostatně, nebo ve skupinách, což je pro ně bezpečnější. Vyvolají zmatek, natlačí se k vytipované osobě, někdo z nich ukradne peněženku, předá ji dalšímu, který ji schová. Skupina se tváří, jako by k sobě nepatřila a vystupují většinou společně.
 • Ženám doporučujeme mít ruku na zipu kabelky či tašky.
 • Mládež by si měla dávat pozor na své batohy. Batoh na zádech v tlačenici není v bezpečí.
 • Mužům doporučujeme uložit peníze a doklady do náprsní kapsy bundy či kabátu, která je na zip.
 • Při delším cestování vlakem či autobusem za vánočními nákupy platí stejná pravidla. Svá zavazadla musíte mít i zde neustále pod kontrolou - spát rozhodně nedoporučujeme. Je lepší vyhýbat se lidem, kteří jsou viditelně pod vlivem alkoholu, drog nebo jsou agresivní.
 • Při výběru finanční hotovosti z peněžního bankomatu je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nedopusťte, aby vás při zadávání PINu někdo rušil. Všímejte se nestandartně fungujících a vypadajících bankomatů (nějaké přídavné čtecí zařízení, miniaturní kamera apod.). V případě takového zjištění informujte Policii České republiky.
 • Při bezhotovostních platbách v obchodě, restauraci apod. zadávejte PIN co nejopatrněji, nepouštějte platební kartu z dohledu. Dohlédněte, aby byl k jedné vaší platbě vyhotoven pouze jeden doklad o provedení transakce. Doklady od provedených transakcí včetně potvrzení výběrů z bankomatů hned nevyhazujte - uschovejte je alespoň po dobu tří měsíců.

Věnujte pozornost i nákupům na internetu:

Objednávejte zboží jen z ověřených a důvěryhodných zdrojů a doporučujeme provádět platbu až po převzetí zboží.

V období Vánoc se můžete setkat i s podvodnými sbírkami:

 • sbírky mají svá pravidla
 • je k dispozici kopie osvědčení příslušného úřadu, který sbírku povolil
 • je k dispozici plná moc právnické osoby s identifikačními údaji a údaji o sbírce, potvrzená podpisy statutárních orgánů s otiskem razítka
 • plná moc musí být opatřena pořadovým číslem
 • v souladu se zákonem č.117/2001 Sb., o veřejných sbírkách

Pozor si dávejte i na parkovištích:

 • ve svých vozidlech nenechávejte na viditelných místech žádné předměty, které by byly lákadlem pro zloděje
 • věci ukládejte do zavazadlového prostoru vozidla
 • nenechávejte ve vozidlech dárky, cenné věci (telefony, navigace, notebooky, fotoaparáty, ale i lyže, apod.)

 

I přes veškerá varování policistů, kteří pravidelně občany na tyto takzvané nešvary upozorňují, setkávají se stále s lidmi, kteří těchto upozornění nedbají a zbytečně tak nahrávají zlodějům. Občané buďte proto obezřetní nejenom v tomto předvánočním a vánočním čase!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté se zaměřili na používání bezpečnostních pásů
VIDEO: Výběr nového mýta probíhá na Liberecku poměrně v klidu
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Policisté se zaměřili na viditelnost chodců
V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn