Policisté se zaměřili na viditelnost chodců
13.11.2019 19:51:46 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko
Na území celého Libereckého kraje začala v pondělí 11. listopadu dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v silničním provozu.
Policisté v rámci pohyblivých hlídek i pevných stanovišť dohlíželi na chodce, kteří jsou v podstatě nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Zaměřili se na místa a úseky silnic mimo obce, kde chodci za snížené viditelnosti, kde není veřejné osvětlení, musí mít na sobě reflexní prvky z retroreflexního materiálu umístěného tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Během celé akce policejní hlídky samozřejmě také kontrolovali i řidiče motorových vozidel.
„V průběhu celé akce policejní hlídky zjistily pouze dva chodce, kteří se za snížené viditelnosti mimo obec pohybovali po pozemní komunikaci v tmavém oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků. Oběma těmto chodcům policisté udělili blokovou pokutu. Ostatní chodci, které policejní hlídky na území celého kraje spatřily, byli vybaveni reflexními prvky. Jedna chodkyně měla na sobě dokonce oblečenou reflexní vestu pro zajištění své vlastní větší viditelnosti. Někteří chodci také při chůzi po komunikaci používali i ruční svítilny," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.
Policisté také během této dopravně bezpečnostní akce chodcům rozdávali reflexní pásky, a to nejen chodcům na silnících mimo obce, ale také těm v ulicích měst a obcí. „aším cílem je totiž v co největší míře zajistit bezpečnost všech chodců, kteří jsou účastníky silničního provozu," dodala Sochorová.
V Libereckém kraji letos policisté do konce října zaevidovali celkem 3 974 dopravních nehod. Při 121 z nich došlo ke střetu s chodcem a 41 těchto dopravních nehoda samotní chodci zavinili. Pozitivní skutečnost je ta, že v letošním roce na silnicích Libereckého kraje žádný chodec při střetu s vozidlem nezemřel. Ovšem při těchto dopravních nehodách 11 chodců utrpělo těžké zranění a 110 lehké. To znamená, že všichni chodci při střetu s vozidlem utrpěli nějaké zranění. Z celkového počtu 121 srážek s chodci se jich 115 stalo v obci.
Související články
Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči
V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Výročí konce 2. světové války tradičně připomenou i v Jablonci
Primátor města Jablonec nad Nisou zve na připomenutí 81. výročí konce 2. světové války, které se uskuteční ve čtvrtek 7. května od 10 hodin v Rýnovicích u památníku obětí 2. světové války.
Plánovaná uzavírka v Pasecké ulici
Od 1. května se úplně uzavře ulice Pasecká v úseku od ulice Podzimní po ulici Jitřní včetně křižovatky Pasecká - Jitřní. Důvodem uzavírky jsou stavební práce na rekonstrukci plynovodu a obnově kanalizace i vodovodů včetně přípojek. Uzavírka potrvá do konce července. Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Podzimní, Vysoká, Skelná, Slunečná a Jitřní.
Nejnovější články
Opravy a výkopové práce v Jablonci pokračují
Do jabloneckých školek je možné přihlásit i děti mladší tří let
Termíny očkování psů proti vzteklině v Jablonci jsou 26. a 27. května
MP Jablonec: Motocykl bez značky i nezletilý pod vlivem alkoholu
Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
Nejčtenější články
05.05.: Do Jablonce se vrátil Horváth
05.05.: Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
05.05.: Stavbaři budou v ulicích Březová a Spojovací dva roky
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.