V Mnichově Hradišti volejbalisté Malé Skály uspěli jen napůl

21.02.2023 21:42:33 | Autor: Lukáš Vacík, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

V sobotu 18. února vyrazili maloskalští volejbalisté na palubovku nejbližšího soupeře z Mnichova Hradiště, kde chtěli získat další cenné body, a prodloužit tak sérii bez porážky.

TJ Sokol Mnichovo Hradiště - VK Malá Skála 1:3 (-16, -22, 17, -22)

Do prvního setu vstoupili Maloskalští odhodlaně s touhou po vítězství a až do konce určovali tempo hry, ve kterém soupeři dovolili dosáhnout pouze 16 bodů. Druhý set opět ovládli hosté, avšak vinou ubrání plynu mělo za následek nervóznější průběh setu a byl to boj o každý bod. Koncovku však zvládli lépe svěřenci trenéra Preislera a vyhráli s náskokem tří bodů. Od začátku třetího setu se ovšem hra otočila, domácí celek začal tlačit na pilu, soupeře přehrávat a tím vyhrát třetí set s náskokem osmi bodů. Čtvrtý set byl opět boj o každý bod, okořeněný navíc o pár sporných rozhodnutích hlavní rozhodčí. Trenéři obou týmů využily všechny timeouty, a čekalo se, kdo udělá víc chyb. Těch nakonec udělal víc domácí celek, a tím si maloskalští volejbalisté vybojovali výhru v setu 25:22 a výhru v celém dopolední zápase 3:1.

Sestava Malé Skály: Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libera Folprecht s Vronským. Střídali - Preisler, Vacík, Hořák, Melich a Anděl.

TJ Sokol Mnichovo Hradiště - VK Malá Skála 3:1 (21, -20, 13, 17)

Utkání 2. volejbalové ligy TJ Sokol Mnichovo Hradiště - VK Malá Skála<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Do druhého zápasu nastoupili Skaláci opět ve změněné sestavě, a to na třech postech. Tým je složený ze zkušených hráčů, takže vyměnit půlku týmu, mu nedělá problémy. Ovšem domácí tým od začátku zlepšil svojí hru na všech postech, hlavně tedy obranu v poli a nedovolil soupeři obrátit vývoj hry ve svůj prospěch. Výjimkou byl druhý set, kde to vypadalo ještě na dlouhé odpoledne, ale opak byl pravdou. Mnichovo Hradiště ovšem nepolevovalo a vyhrálo i další dva sety a tím celkový stav zápasu v poměru 3:1

Sestava Malé Skály: Preisler, Hořák, Mařík, Melich, Macháč, Vacík a libera Folprecht s Vronským. Střídali - Novák, Kovář, Chum, Pastuch a Anděl.