Vlci smetli Kobru a postupují do kvalifikace

23.03.2016 13:26:18 | Autor: Ladislav Janata, Josef Březina | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nečekaný účastník kvalifikace o WSM první ligu vzešel ze západní skupiny. Táborské Kohouty doplnili po pátém utkání série s pražskou Kobrou Vlci z Jablonce. O svém postupu rozhodli již v prvních čtyřiceti minutách. Zatímco domácí se během tohoto časového úseku nedokázali prosadit, hosté vyhnali z branky Bílka pěti zásahy po dvou třetinách.

Historického úspěchu dosáhli jablonečtí hokejisté, když v rozhodujícím utkání play-off II. hokejové ligy porazili pražskou Kobru a postoupili do kvalifikace o WSM ligu!

HC Kobra Praha - HC Vlci Jablonec n. N. 4:9 (0:3, 0:2, 4:4)

Za vyrovnaného stavu semifinálové série nastupovali k rozhodujícímu utkání jako favorité hráči domácí Kobry. Jenomže z Vlků od úvodního hvizdu čišelo odhodlání jít za vítězstvím a svého soupeře dokonale zaskočili. Na ukazateli svítil čas 3:24, když je kapitán Peřina poslal do vedení. Jabloneckého hráče nechali domácí obránci osamoceného před brankou, kde ho našel přeným pasem Mulač a Peřina nezaváhal. O chvíli později se v podobné pozici ocitl i Homolka, na brankáře Kobry ale nevyzrál. To lépe se vedlo v páté minutě Demelovi. Ten dostal kotouč do jízdy za záda obránců a blafákem překonal Bílka podruhé. Kobra se sice snažila o zkorigování stavu a měla kotouč více na svých holích, bojovnost a obětavost hostí ji ale činila problémy. Tím spíše, že dvoubrankové vedení Vlky nabudilo. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovou hru, jenže se jim nepodařila. Jejich rozehrávku ve vlastním pásmu zachytil Bříška a nedal domácímu brankáři šanci vyniknout - 0:3! Tento stav ovšem vůbec neznamenal , že by utkání mělo být rozhodnuto. Domácí se tlačili do útoku a před Stejskalem to několikrát opravdu hořelo. Jablonecký gólman, ale žádnou změnu stavu nepřipustil a za jasného vedení Vlků se šlo do kabin.

Druhá část hry se odvíjela v podobném duchu, domácí „troubili" do útoku, Stejskal za pomoci spoluhráčů odolával a představoval jistotu. A jak přibýval čas, stoupala i nervozita a stále častěji se plnila trestná lavice. Byly to právě přesilovky, které přinesly další změny na ukazateli skóre. Ve 28 minutě seděli na trestné lavici hned dva domácí borci a Vlci trestali! Po přesné kombinaci pálil od modré Pavlů a Bílek viděl kotouč až za svými zády. Jenže to nebylo vše! Minutu po této trefě se situace opakovala. Opět dva domácí na trestné, opět kombinace Čechura - Bříška a střílející Pavlů. A stejný výsledek - puk za Bílkovými zády. To již bylo na brankáře domácích příliš a přepustil své místo Langerovi. Stav 0:5 byl již pro Kobru hodně kritický a pro Vlky naopak velmi nadějný. Jenže v hokeji je možné téměř vše.

Poslední část utkání toho byla svědkem. Hned v jejím úvodu odčaroval Stejskalovi neprůstřelnost domácí Vacek. Vlci kontrovali o čtyři minuty později a na rozdíl pěti branek zvyšoval Tondr po té, co s Homolkou a Bříškou „rozebrali" domácí obranu. Tondr pak rozhýbal gólmana a lehce podle něho posunul kotouč do branky. Jenže pak přišla drtivá čtyřminutovka Kobry. Vlci se nemohli vymanit z jejího tlaku, nepomohl ani oddechový čas a během tohoto časového úseku třikrát inkasovali ! Utkání se rázem zdramatizovalo a slabší povahy v táboře fanoušků hostí byly na pokraji infarktu. Ve chvílích , kdy tlak domácích vrcholil se ale vydala na zteč dvojice Demel - Šulc a druhý jmenovaný celou akci přesně zakončil. Na hole hostí se tím vrátil klid a ztracená jistota. Odkrytá domácí obrana pak nabídla další možnosti a Vlci je využili. Opět u toho byla dvojice Demel - Šulc, jen role se vyměnili a skórujícím hráčem byl Demel. V 56. minutě měli hosté opět luxusní náskok čtyř branek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Definitivní tečku za brankovými hody pak udělal Šulc, střílející po pěkné kombinaci s Bříškou a Tondrem. Se závěrečným hvizdem pak vybuchla radost Vlků a jejich fanoušků a mohly začít oslavy, u kterých nechybělo v kabině ani „šampíčko"!

Krátké zhodnocení vedoucího Vlků Josefa Březiny: „Nádherné pocity a obrovská radost všech hráčů i realizačního týmu. Je to úspěch, se kterým určitě nikdo nepočítal. Po prohraném domácím zápase jsme rozhodně nebyli favority, ale kluci se neuvěřitelně semkli a odehráli fantastický zápas. vyhráli. Pochvalu zaslouží všichni, pilířem ale určitě je Jirka „Kužel" Stejskal, neuvěřitelné penzum práce odvádí Tomáš Demel, ale to bych mohl pokračovat postupně celou sestavou. A dvojice Tondr - Bříška doplněná Šulcem je kapitolou sama pro sebe. Kluci dík!!! "

Branky a nahrávky: 43. Vacek (Novák, Slanina), 47. Novák (Kučera), 48. Borovanský (Verbík R.), 51. Kučera (Novák, Slanina) - 4. Peřina (Mulač), 5. Demel (Mulač), 12. Bříška, 29. Pavlů (Čechura, Bříška), 30. Pavlů (Čechura, Bříška), 47. Tondr (Homolka, Bříška), 52. Šulc (Demel, Peřina), 56. Demel (Šulc), 59. Šulc (Bříška, Tondr). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Sestava HC Vlci Jablonec: Stejskal (Bouška) - Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec - Šulc, Bříška,Tondr - Mulač, Demel, Peřina - Homolka, Brokeš, Frk - Cadrik, Opočenský.