Vlci za první třetinu rozhodli o postupu do semifinále

10.03.2016 10:47:17 | Autor: Ladislav Janata, Josef Březina | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

I tentokrát zaplněné hlediště jabloneckého zimního stadionu, vynikající divácká kulisa a hokej velmi dobré kvality. Stejnou měrou se na úrovni utkání podílely oba týmy, k čemuž velel stav po prvních třech zápasech - 2:1 pro domácí. Hosté museli zvítězit, chtějíc si zachovat naději do dalšího zápasu.

HC Vlci Jablonec - HC Stadion Vrchlabí 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

Odpověď na otázku komu to vyjde, začali psát domácí borci velmi záhy. V čase 0:33 pálil od modré Čechura. Sice mimo, ale odražený puk od zadního mantinelu si našel Nevyhoštěný a z pravé strany překonal hostujícího Jelínka. Vlci byli pravé šelmy a rychlé vedení je nabudilo a za čtyři minuty se radovali podruhé. Ve využité přesilové hře stál na konci rychlé kombinace Tondr a jeho střela z voleje si našla odkrytou část branky hostí, a to vše za osm vteřin! Rozjeté domácí hokejisty jistil v brance výborný Stejskal, a tak mohli útočit dál a případně soupeře dorazit. Do varu se dostával jeden z nejlepších střelců druhé ligy Kamil Bříška, který už soupeře zničil hattrickem v prvním domácím zápase. Kamil nejdříve zazvonil na břevno vrchlabské branky a pak po 25 vteřinách opět využil přesilovku. V čase 9:25 mířil přesně, když mu kotouč posunul před brankou Pulec a jablonecký kanonýr pálil do míst, kam se Jelínek nestihl přemístit. Rozhodnuto nebylo, a tak domácí skvěle bruslili dál o odstřelovali Jelínkovu branku, a to před očima stovky vrchlabských fandů. A byl to opět Bříška, který sebral kotouč na své obranné polovině hřiště, projel se kolem obránců hostí, minul i brankáře a pak mu vrátil puk do jeho svatyně - 4:0. To, že nebude hotovo přesvědčili Vlky hosté, kteří využili svoji přesilovku také rekordně a po pěti vteřinách Urban snížil - 4:1.

Čtvrté čtvrtfinále play off druhé ligy HC Vlci Jablonec n. N. - HC Stadion Vrchlabí<br />Autor: Jiří Endler a Ladislav Janata Nástup do druhé třetiny Vlci nepodcenili a hned po dvaceti vteřinách Šulc ujel hostujícím obráncům a šel sám na Jelínka. Ten byl ale v souboji s domácím hokejistou úspěšnější. V čase 25:12 měl možnost ještě vedení navýšit Kamil Bříška. Nařízené trestné střílení, za sražení Tondra, který byl otřesen, ale neproměnil - Jelínek ukázal rychlou lapačku. Domácí pokračovali stále v aktivitě a ve 26. minutě se nádherně z pravé strany trefil pod „víko" Demel a gól jakýmsi artistickým výkonem patřičně oslavil - 5:1. Jenomže pak se chopili taktovky hosté. Jejich důrazné napadání a dohrávání soubojů činilo domácím nemalé problémy. A neslo to i svoje ovoce. Ve 27. minutě ještě Stejskal po zázračném zákroku udržel stav beze změny. Ve 34. minutě ale již na střelu Lenocha nestačil a Stadion snížil. Poté přišla série vyloučení v domácích řadách a hosté opět trestali, byla k vidění i jejich přesilovka 5 na 3. Na rozdíl dvou branek upravil skóre dělovkou od modré Klement. Tento rozdíl dával hostím naději a tak se dohrávala třetina za jejich tlaku.

Ten se také přenesl do poslední části hry, jenže vítr z plachet sebral hostům Tondr. Kapitán Vlků Petrmichl pálil prudce od modré čáry a do rány šikovně vložil Tondr svoji hokejku. Jelínek byl proti tečované střele bezmocný a opět to bylo o tři branky. Konec však byl ještě daleko a Vrchlabí rozhodně není týmem, který by něco vzdával. Tím spíš, že pět minut před koncem opět Krakonošovi chlapci snižovali. Střelcem byl Procházka, kterého nechali domácí obránci zcela osamoceného mezi kruhy. Vlci však již žádné další zdramatizování nepřipustili a dotáhli zápas do vítězného konce. Čtvrtfinálovou sérii tak ukončili s vítězným skórem 3:1 na zápasy. V této sezóně odehráli jablonečtí hokejisté s Vrchlabím šest soutěžních utkání - a v pěti z nich odešli jako vítězové! I v tom nejdůležitějším. S jakým soupeřem se utkají v semifinále teprve rozhodne páteční utkání mezi Kolínem a Žďárem. Ať to již bude kdokoliv, na domácím ledě uvidíte Vlky ve středu 16. 3. od 18 hodin. Ti všem fanouškům děkují za fantastické povzbuzování a kulisu, kterou nemá ani jablonecký fotbal!

Branky: 1. Nevyhoštěný (Čechura), 5. Tondr (Bříška, Šulc), 10. Bříška (Pulec, Petrmichl), 17. Bříška (Tondr), 26. Demel (Mulač, Nevyhoštěný), 46. Tondr (Petrmichl) - 20. Urban (Šťastný, Klement), 34. Lenoch (Filip), 38. Klement (Filip, Urban), 56. Procházka (Bláha). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváků: 1000. Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) - Petrmichl, Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pilař - Šulc, Bříška, Tondr - Mulač, Demel, Nevyhoštěný - Homolka, Brokeš, Frk - Hric, Cadrik.