Vánoční strom se v Jablonci rozsvítí bez programu a veřejnosti

23.11.2021 16:21:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vánoční strom se v Jablonci rozsvítí bez programu a veřejnosti

Do poslední chvíle Jablonec nad Nisou počítal s tradičním rozsvícením vánočního stromu na Mírovém náměstí o první adventní neděli. Zhoršující se epidemiologická situace však úmysly města změnila. Strom se rozsvítí, ale bez programu, veřejnosti a tradičního odpočítávání.

„Je nám to velmi líto, ale situace s šířením viru se stále zhoršuje. Nechceme proto možností shromažďování velkého počtu lidí na malé ploše přispět k další eskalaci epidemie. Vánoční strom rozsvítíme bez veřejnosti a bez programu. Rozsvícení nebude možné sledovat ani online, jak jsme původně avizovali," konstatoval jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Situace obecně je složitá, protože většina lidí už není ochotná dodržovat platná nařízení - nenosí roušky, nedbají na rozestupy ani na dezinfekci rukou. A nákaza stále mírně stoupá. „Dnes ráno, v úterý 23. listopadu, je v jablonecké nemocnici hospitalizovaných 32 pacientů s covidem, osm z nich je na odděleních intenzivní péče," potvrdil aktuální situaci ve městě ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček a dodal, že výrazná většina pacientů je neočkovaná. „Je prokázané, že očkování snižuje riziko nákazy i jejího přenosu na druhé, a především výrazně snižuje nebezpečí těžkého průběhu onemocnění. Všem spoluobčanům doporučuji očkování a všechny prosím o dodržování protiepidemických opatření, zejména nošení roušky, omezení kontaktu s většími kolektivy, mytí rukou," apeluje na veřejnost ředitel nemocnice.

Deset a půl metru vysoký smrk ztepilý je už na svém místě na Mírovém náměstí, nyní ho pracovníci technických služeb ozdobí společně s ulicemi. Celé město bude osvícené vánoční výzdobou od začátku adventu. „Rušíme veškerý program, který by vedl ke kumulaci návštěvníků. Týká se to jak rozsvícení stromu, tak vánočních trhů," řekl za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, p. o.

Otevřena o první adventní neděli budou beze změny pro návštěvníky turistická infocentra - jak v budově radnice, tak v Domě Scheybalových. Za dodržení platných opatření mohou lidé přijít i na plánované výstavy. Zrušen je ale adventní program DDM Vikýř v OC Central. A jedna dobrá zpráva nakonec - děti, které by chtěly poslat svůj dopis Ježíškovi, jej mohou vhodit do schránky pod vánočním stromem od 28. listopadu do 5. prosince.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozsvícení stromu v Jablonci proběhne bez účasti veřejnosti
S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá
Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Jablonecka
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020
Jablonecký advent bude online
Vánočním stromem v Jablonci je smrk ze Smrkové ulice
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2019
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2018
Obrazem: Jak byl odstrojen a rozřezán jablonecký vánoční strom
Jablonecký vánoční strom se kvůli větru naklonil a raději ho odstraní
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2017
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2016
Vánoční strom v Jablonci bude mít nové ozdoby
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2015

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace