Vánoční strom se v Jablonci rozsvítí bez programu a veřejnosti

23.11.2021 16:21:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vánoční strom se v Jablonci rozsvítí bez programu a veřejnosti

Do poslední chvíle Jablonec nad Nisou počítal s tradičním rozsvícením vánočního stromu na Mírovém náměstí o první adventní neděli. Zhoršující se epidemiologická situace však úmysly města změnila. Strom se rozsvítí, ale bez programu, veřejnosti a tradičního odpočítávání.

„Je nám to velmi líto, ale situace s šířením viru se stále zhoršuje. Nechceme proto možností shromažďování velkého počtu lidí na malé ploše přispět k další eskalaci epidemie. Vánoční strom rozsvítíme bez veřejnosti a bez programu. Rozsvícení nebude možné sledovat ani online, jak jsme původně avizovali," konstatoval jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Situace obecně je složitá, protože většina lidí už není ochotná dodržovat platná nařízení - nenosí roušky, nedbají na rozestupy ani na dezinfekci rukou. A nákaza stále mírně stoupá. „Dnes ráno, v úterý 23. listopadu, je v jablonecké nemocnici hospitalizovaných 32 pacientů s covidem, osm z nich je na odděleních intenzivní péče," potvrdil aktuální situaci ve městě ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček a dodal, že výrazná většina pacientů je neočkovaná. „Je prokázané, že očkování snižuje riziko nákazy i jejího přenosu na druhé, a především výrazně snižuje nebezpečí těžkého průběhu onemocnění. Všem spoluobčanům doporučuji očkování a všechny prosím o dodržování protiepidemických opatření, zejména nošení roušky, omezení kontaktu s většími kolektivy, mytí rukou," apeluje na veřejnost ředitel nemocnice.

Deset a půl metru vysoký smrk ztepilý je už na svém místě na Mírovém náměstí, nyní ho pracovníci technických služeb ozdobí společně s ulicemi. Celé město bude osvícené vánoční výzdobou od začátku adventu. „Rušíme veškerý program, který by vedl ke kumulaci návštěvníků. Týká se to jak rozsvícení stromu, tak vánočních trhů," řekl za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, p. o.

Otevřena o první adventní neděli budou beze změny pro návštěvníky turistická infocentra - jak v budově radnice, tak v Domě Scheybalových. Za dodržení platných opatření mohou lidé přijít i na plánované výstavy. Zrušen je ale adventní program DDM Vikýř v OC Central. A jedna dobrá zpráva nakonec - děti, které by chtěly poslat svůj dopis Ježíškovi, jej mohou vhodit do schránky pod vánočním stromem od 28. listopadu do 5. prosince.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozsvícení stromu v Jablonci proběhne bez účasti veřejnosti
S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá
Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Jablonecka
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020
Jablonecký advent bude online
Vánočním stromem v Jablonci je smrk ze Smrkové ulice
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2019
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2018
Obrazem: Jak byl odstrojen a rozřezán jablonecký vánoční strom
Jablonecký vánoční strom se kvůli větru naklonil a raději ho odstraní
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2017
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2016
Vánoční strom v Jablonci bude mít nové ozdoby
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2015

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace