Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2017

03.12.2017 21:28:10 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2017

Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci proběhlo jako již tradičně první adventní neděli. I letos se zpívání ujal dětský pěvecký sbor Vrabčáci. Hvězdou na jabloneckém adventním nebi pak byl David Deyl.

Rozsvěcení stromu se zbrusu novými světelnými ozdobami i nově vyzdobené radnice přihlíželo zcela zaplněné náměstí. Po krátkém úvodu, v němž nechyběly koledy v podání dětského pěveckého sboru Vrabčáci a tradičním duchovním slovu, které letos pronesla farářka Církve Československé husitské Miroslava Mlýnková, odpočítal primátor Petr Beitl za pomoci všech přítomných rozsvícení vánočního stromu.

„Přeji všem krásný advent, mnoho úsměvů, které pomohou prosvětlit zimní čas a prožití klidných Vánoc v kruhu vašich blízkých," popřál primátor Beitl před rozsvícením.

Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Václav Novotný Hvězdou na jabloneckém adventním nebi byl letos zpěvák a hudební skladatel David Deyl, který na slavnostně rozsvíceném náměstí dotvořil krásnou atmosféru vánočními písněmi. Zazpíval si s Vrabčáky i duet s Lenkou Konvičkovou a potěšil malé i velké.

Jablonecká radnice je slavnostně vyzdobená zvenku i uvnitř. Ve vestibulu stojí jako již tradičně velký betlém od Tomáše Gärtnera s figurami vyřezanými z lipového dřeva a také ozdobený vánoční stromek. Výlohu informačního centra opět zdobí krásný keramický betlém, který vyráběly děti a učitelky jabloneckých školek. „Stromek v budově radnice už čtvrtým rokem zdobíme ozdobami, které nám vždy půjčí regionální výrobce. Letos jsme oslovili hned dva - JM KORAL z Bratříkova a jabloneckou firmu Goja," dodala Lucie Kocourková z oddělení školství, kultury a sportu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci doprovodí Vrabčáci a David Deyl
Vánoční jedle už stojí na jabloneckém náměstí
Svíčky, hudba, vánoční strom a pohádky… advent v Jablonci začíná
Jablonec bude mít novou vánoční výzdobu v ulicích i na stromě
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2016
Vánoční strom v Jablonci bude mít nové ozdoby
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2015

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace