S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá

20.11.2021 15:22:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá

Vánoční slavnosti jsou příjemnou tradicí, kterou loni přerušila pandemie koronaviru. V letošním roce zatím s konáním trhů město počítá a Kultura Jablonec je připravuje na dny 15. až 18. prosince. V jejich rámci by se měl letos znovu odehrát také tradiční Primátorský svařák, výtěžek z prodeje hrnečků poputuje společnosti Dobrá rodina, o. p. s., pobočka Jablonec nad Nisou.

„Primátorský svařák budeme s kolegy náměstky rozlévat do originálních hrnečků s motivem jedné z věží okolních rozhleden v pátek 17. prosince od 15 hodin. Stánek bude opět na Mírovém náměstí, a to v blízkosti ulice Kamenná. Výtěžek z prodaných hrnečků tentokrát poputuje jablonecké pobočce společnosti Dobrá rodina," sdělil primátor Jiří Čeřovský s tím, že motiv na oblíbeném hrnečku bude překvapením.

„Dramaturgie Vánočních slavností se bude tradičně opírat o hudební vystoupení regionálních souborů, ať už se jedná o sbory při mateřských a základních školách, sbory dospělých vokalistů, soubory při základních uměleckých školách, malé dechové orchestry či jiná uskupení," zve Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec.

Prodej bude letos kvůli horšící se epidemiologické situaci probíhat pouze ve venkovním prostranství. Stánky na náměstí Mírovém i Dr. Farského a v Podhorské ulici nabídnou regionální produkty, kvalitní vína, med i koření, dárkové předměty, šperky, keramiku, kožené zboží, přírodní kosmetiku a spoustu dalšího sortimentu. Chybět nebudou ani zabijačkové a sýrové speciality, vánočky či perníčky. Celkem se na jablonecké slavnosti chystá téměř 80 prodejců a řemeslníků.

„Setkání na trzích pod vánočním stromem u svařáku s přáteli, navíc za doprovodu koled i jiné příjemné muziky, bylo vždy momentem, na který se plno Jablonečanů těší. Moc bychom si přáli, aby o tyto okamžiky lidé letos nemuseli kvůli špatné epidemiologické situaci přijít. Nicméně zdraví je vždy na prvním místě a není vyloučené, že případná opatření vše změní," uzavřel primátor Čeřovský.

Program vánočních slavností bude na plakátech, v prosincovém vydání Jabloneckého měsíčníku, na webech města a Kultury Jablonec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozsvícení stromu v Jablonci proběhne bez účasti veřejnosti
Program Vánočních slavností 2019 v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace