S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá

20.11.2021 15:22:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

S Vánočními slavnostmi Jablonec zatím počítá

Vánoční slavnosti jsou příjemnou tradicí, kterou loni přerušila pandemie koronaviru. V letošním roce zatím s konáním trhů město počítá a Kultura Jablonec je připravuje na dny 15. až 18. prosince. V jejich rámci by se měl letos znovu odehrát také tradiční Primátorský svařák, výtěžek z prodeje hrnečků poputuje společnosti Dobrá rodina, o. p. s., pobočka Jablonec nad Nisou.

„Primátorský svařák budeme s kolegy náměstky rozlévat do originálních hrnečků s motivem jedné z věží okolních rozhleden v pátek 17. prosince od 15 hodin. Stánek bude opět na Mírovém náměstí, a to v blízkosti ulice Kamenná. Výtěžek z prodaných hrnečků tentokrát poputuje jablonecké pobočce společnosti Dobrá rodina," sdělil primátor Jiří Čeřovský s tím, že motiv na oblíbeném hrnečku bude překvapením.

„Dramaturgie Vánočních slavností se bude tradičně opírat o hudební vystoupení regionálních souborů, ať už se jedná o sbory při mateřských a základních školách, sbory dospělých vokalistů, soubory při základních uměleckých školách, malé dechové orchestry či jiná uskupení," zve Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec.

Prodej bude letos kvůli horšící se epidemiologické situaci probíhat pouze ve venkovním prostranství. Stánky na náměstí Mírovém i Dr. Farského a v Podhorské ulici nabídnou regionální produkty, kvalitní vína, med i koření, dárkové předměty, šperky, keramiku, kožené zboží, přírodní kosmetiku a spoustu dalšího sortimentu. Chybět nebudou ani zabijačkové a sýrové speciality, vánočky či perníčky. Celkem se na jablonecké slavnosti chystá téměř 80 prodejců a řemeslníků.

„Setkání na trzích pod vánočním stromem u svařáku s přáteli, navíc za doprovodu koled i jiné příjemné muziky, bylo vždy momentem, na který se plno Jablonečanů těší. Moc bychom si přáli, aby o tyto okamžiky lidé letos nemuseli kvůli špatné epidemiologické situaci přijít. Nicméně zdraví je vždy na prvním místě a není vyloučené, že případná opatření vše změní," uzavřel primátor Čeřovský.

Program vánočních slavností bude na plakátech, v prosincovém vydání Jabloneckého měsíčníku, na webech města a Kultury Jablonec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozsvícení stromu v Jablonci proběhne bez účasti veřejnosti
Program Vánočních slavností 2019 v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace