V září začnou basketbalové soutěže Bižuterie

04.09.2014 15:47:14 | Autor: Jitka Wirsigová ml.,Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po prázdninové pauze a soustředění, odehrály první přípravné zápasy starší žákyně U 14 na turnaji v Liberci. Na Velkou cenu Liberce jezdí hráčky Bižuterie každý rok a loni s tímto týmem byly poslední, letos to dopadlo úplně jinak. Hlavně vysoké vítězství na domácím rivalem z Liberce bylo potěšitelné.

Jablonec - Liberec 91 : 25 (36:6, 54:15, 65:19)

Hned na úvod turnaje hrály Jablonečanky s domácím Libercem a konečný výsledek byl více než uspokojivý. Po první čtvrtině nešlo jinak než chválit, protože ji děvčata vyhrála 36:6. Bylo to hlavně díky pressu po celém hřišti a celkovému nasazení všech hráček. Jediný mráček na celkově výborném dojmu bylo moc pokusů na jeden daný koš. Ve spanilé jízdě se pokračovalo i ve druhé čtvrtině a v poločase hosté vedli už 54:15, což opravdu bylo pro nás něco neuvěřitelného, naprostá převaha hráček Bižuterie.

„Takovýhle výkon jsem od tohoto družstva nikdy neviděla. Všech 13 hráček nechalo na hřišti vše a líbilo se mi, jakou hrály rychlou a hlavně kolektivní hru," řekla po derby trenérka Jitka Wirsigová ml.

Sestava a body: Říhová a Sedláčková po 18, Jodasová a Šoltýsová 14, Bobková 8, Karlovská 7, Jakubočková 6, Bartoňová, Janderová a Kopicová po 2, Drahoňovská, Chravátová a Nováková.

Jablonec - Zákupy 56 : 50 (20:9, 37:23, 50:36)

Ještě ten samý den odehrály hráčky ještě jeden zápas. V prvním zápase nasadily holky laťku hodně vysoko a vypadalo to, že i ve druhém zápase to bude podobné. Sice byl opět klasický problém s přesným zakončením, ale i tak v poločase vyhrávala Bižu o 14 bodů. Do poslední čtvrtiny šla s náskokem 15ti bodů a holky si už asi myslely, že mají vítězství v kapse, protože závěr zápasu byla jedna velká křeč. Akce byly pěkné, ale úspěšnost velmi mizerná. Nikole Bartoňové se ale v pravý čas povedla i jedna proměněná střela za 3 body a vítězství bylo potvrzené.

Sestava a body: Sedláčková 12, Bartoňová 11, Karlovská 9, Šoltýsová a Bobková 6, Říhová a Janderová 5, Jakubičková 2, Drahoňovská, Charvátová, Jodasová, Kopicová a Nováková.

Jablonec - Litoměřice 61 : 41 (17:15, 26:25, 47:33)

V neděli čekal Bižuterii zápas o první místo s favorizovanými Litoměřicemi, účastníky stejné skupiny ligy U14 jako Jablonec. Litoměřice sice přijely jen v sedmi hráčkách, ale Liberci i Zákupům nadělily stovku. První poločas byl vyrovnaný, ale mladé jablonecké basketbalistky byly stále v mírném vedení a poločas vyhrály o bod.

Pak čekala hráčky třetí čtvrtina, která bývá tragická, ale v tomto zápase to neplatilo - Bižuterie ji vyhrála 21:8.

„Hodně udělalo to, že jsme celý zápas mohli střídat dvě vyrovnané pětky a tím soupeře utahat. Ke konci zápasu už byla naše početní výhoda hodně znát. Unavený soupeř přestal dávat jasné koše a my naopak ještě nějaké přidali a tak celý zápas vyhráli o 20 bodů," řekla NJ trenérka.

Sestava a body: Bobková, Karlovská a Sedláčková 10, Jakubičková 8, Jodasová 7, Říhová a Šoltýsová 6, Bartoňová a Kopicová 2, Drahoňovská, Charvátová, Janderová a Nováková.

Nejlepší hráčkou turnaje se stala hráčka Bižuterie Jablonec Barbora Karlovská.