V Jablonci se poplatek za odpady v roce 2019 zdražovat nebude

26.12.2018 22:09:37 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci se poplatek za odpady v roce 2019 zdražovat nebude

V nadcházejícím roce 2019 statutární město Jablonec nad Nisou neplánuje zvýšení žádných poplatků ani daně z nemovitosti. Navzdory růstu nákladů na odpadové hospodářství se pro občany Jablonce nezmění ani cena za svoz a zpracování komunálního odpadu.

„Služby v odpadovém hospodářství se snažíme neustále zlepšovat, a tím rostou postupně rok od roku i výdaje," konstatovala Barbora Šnytrová z oddělení správy veřejné zeleně, která má odpady na starosti. Se stoupající životní úrovní stoupá i množství odpadu. Roste zejména množství velkoobjemového odpadu odevzdaného na sběrných dvorech i při ambulantních svozech. Zvyšuje se také množství odpadu sebraného při úklidu města. „Nárůst jsme zaznamenali i v případě bioodpadu a pneumatik, což je způsobeno i tím, že v rámci zlepšování služeb obyvatelům jsme svoz bioodpadu značně posílili a pro příští rok plánujeme také navýšení počtu svozů u velkoobjemového odpadu," řekla Šnytrová.

Předpokládané celkové náklady na odpadové hospodářství v Jablonci v roce 2019 jsou 46,5 milionu korun. V letošním roce to bylo 44,5 milionu. Do celkové částky se započítává svoz, zpracování odpadu, likvidace černých skládek, provoz sběrných dvorů a v neposlední řadě úklid. „I přes nárůst cen za svozy a zpracování odpadu, nepovažuji za přijatelné zvyšování úhrady pro občany v roce 2019, a proto ceny za odpady zůstanou zachovány," přišel s dobrou zprávou náměstek primátora pro ekonomiku Štěpán Matek.

Do rozpočtu se vrátí příjmy z plateb od občanů a dalších ve výši 33,6 milionů. „Počítáme s částkou 27,9 milionů od občanů a 5,7 milionu bychom mohli dostat od společnosti Eko-kom jako odměnu za množství vytříděného odpadu," objasnil částku Štěpán Matek. Jablonec tak za odpadové hospodářství ve městě v roce 2019 zaplatí cca 12,8 milionu korun, což je 27,6 %. V roce 2018 to bylo necelých 12 milionů a v roce 2017 dokonce 10 milionů.

Ceny za komunální odpad pro občany vzrostly naposled od 1. 1. 2017 o 8 %. Nárůst byl cca 200 korun ročně. V roce 2018 ke zvýšení nedošlo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec zahájí rok jako tradičně 2019 rozpočtovým provizoriem
V Jablonci se nebude zdražovat poplatek za odpady ani daně
Navýšení cen za odpad bude v Jablonci o 205 korun ročně
V Jablonci proběhl první vývoz podzemních kontejnerů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace