Navýšení cen za odpad bude v Jablonci o 205 korun ročně

13.12.2016 08:14:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Navýšení cen za odpad bude v Jablonci o 205 korun ročně

V Jablonci nad Nisou pro rok 2017 mírně vzroste cena za svoz komunálního odpadu. Pro občany nejčastěji používanou plastovou nádobu o objemu 120 litrů s vývozem jednou týdně se cena navyšuje o 205 korun ročně.

Cena pro rok 2017 je 2788 Kč, dosud lidé za vývoz této nádoby platili 2583 Kč. V Jablonci se za odpad platí nikoli poplatkem, ale úhradou za nádobu na směsný komunální odpad, stejný systém mají i Karlovy Vary.

Nárůst cen za svoz směsného komunálního odpadu pro rok 2017 je zhruba 8%. Ke zvýšení cen za odpady v Jablonci naposledy došlo v roce 2011, ale náklady na odpadové hospodářství v Jablonci nad Nisou každoročně stoupají. Je to jednak nárůstem komunálního odpadu z úklidu města (například likvidace odpadu, který občané nelegálně odkládají u kontejnerů na tříděný odpad) a jednak zkvalitňováním služeb pro občany ze strany města i svozové společnosti

„Město nyní dotuje odpadové hospodářství částkou cca 10 milionů, před dvěma lety to bylo cca 8 milionů. Pokud by nedošlo ke zvýšení cen pro občany, byl by podíl města v příštím roce 13 milionů. Musíme část té zátěže přesunout na občany, ale navýšení je minimální, jedna rodina v průměru zaplatí o 200 korun za rok více," konstatoval náměstek primátora Miloš Vele.

Město Jablonec umožňuje svým občanům zdarma odevzdávat bioodpad, velkoobjemový odpad (do 200 kg na osobu a rok), vysloužilá elektrozařízení, pneumatiky atd. na sběrných dvorech. Dvakrát ročně - na jaře a na podzim, také přistavuje velkoobjemové kontejnery na bioodpad ze zahrad v různých částech města. Dvakrát ročně probíhá svoz velkoobjemového odpadu a ambulantní svoz nebezpečných odpadů.

Od letošního roku byla po dohodě s provozovatelem rozšířena provozní doba překladiště na Proseči. „Vyšli jsme vstříc občanům a dohodli jsme se se společností SKS na prodloužení provozní doby v úterý a ve čtvrtek do 17.30," vysvětlil náměstek Vele.

Do nákladů na odpadové hospodářství se také promítá navyšování množství odpadu, který mohou lidé na sběrných dvorech odevzdávat zdarma a v neposlední řadě i zavádění nového systému svozu tříděného plastového odpadu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci proběhl první vývoz podzemních kontejnerů
Zkušební svoz plastů se v Jablonci rozbíhá postupně
Jablonec má již na dvou místech podzemní kontejnery
Lidé v Jablonci více za odpady platit nebudou, rozdíl dorovná město

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace