V Jablonci se nebude zdražovat poplatek za odpady ani daně

30.12.2017 18:55:11 | Autor: jm | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci se nebude zdražovat poplatek za odpady ani daně

V nadcházejícím roce 2018 statutární město Jablonec nad Nisou neplánuje zvýšení žádných poplatků ani daně z nemovitosti. Navzdory zdražování služeb v odpadovém hospodářství, se pro občany Jablonce nezmění ani cena za svoz a zpracování komunálního odpadu.

Společnost Severočeské komunální služby, s. r. o., která pro město zajišťuje odpadové hospodářství od ledna 2018, navyšuje ceny za služby o 4,5 %. „Pro město to znamená, že celkové náklady na odpadové hospodářství budou zhruba o 2 miliony vyšší než vloni. Tuto zátěž ale na občany města přesouvat nebudeme a zvýšené náklady pokryjeme z městského rozpočtu," ujišťuje náměstek primátora Miloš Vele.

Ceny za komunální odpad pro občany vzrostly letos od 1. 1. 2017 o 8 %. Nárůst byl cca 200 korun ročně. V roce 2018 ke zvýšení nedojde.

Celkové náklady na svoz, zpracování odpadu, likvidaci černých skládek, provoz sběrných dvorů a v neposlední řadě úklid činí 44,5 milionu korun. Do rozpočtu se vrátí příjmy z plateb od občanů a dalších ve výši 32,6 milionů. Město za odpadové hospodářství v roce 2018 zaplatí necelých 12 milionů korun. V roce 2017 to bylo 10 milionů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Centrum pro zpracování s odpady by mohlo vyrůst na Brandlu
Jablonec bude nabízet kompostéry
Navýšení cen za odpad bude v Jablonci o 205 korun ročně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace