Jablonec bude nabízet kompostéry

26.09.2017 08:07:34 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec bude nabízet kompostéry

Kompostérů se v příštím roce dočkají také obyvatelé Jablonce nad Nisou. Město uspělo s žádostí o dotaci z OPŽP a bude moci pro Jablonečany pořídit 1200 domácích kompostérů a štěpkovač dřevní hmoty. Zároveň se podařilo získat dotaci na vybudování dvou stanovišť podzemních kontejnerů a pořízení 5 velkoobjemových kontejnerů na bioodpad.

Celkové náklady na pořízení kompostérů a štěpkovače jsou 3,7 milionu korun, přičemž dotace z EU činí 3,1 milionu. „V současné době se připravuje výběrové řízení na dodavatele kompostérů a předpokládáme, že na jaře roku 2018 spustíme proces jejich zápůjček jabloneckým občanům. O podrobnostech budou občané včas informováni," řekla Barbora Šnytrová z odd. správy veřejné zeleně.

Díky dotaci přibydou také podzemní kontejnery

Úspěšná byla také žádost o dotaci na výstavbu stanovišť na podzemní kontejnery ke shromažďování separovaného odpadu - bílého a barevného skla, papíru a plastu a na 5 velkoobjemových kontejnerů na bioodpad. Celkové náklady na výstavbu a pořízení kontejnerů je 2,75 milionu korun, dotace pokryje 2,3 miliony.

V příštím roce by měla vzniknout v památkové zóně hned dvě stanoviště na podzemní odpad, a to v ulicích Soukenná a na náměstí Dr. Farského. „Není snadné najít v centru města místo, které by bylo vhodné pro umístění podzemních kontejnerů z hlediska dostupnosti pro svozovou techniku a zároveň nebylo nutné překládat inženýrské sítě pod zemí," vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele. Obě vybrané lokality jsou vhodné. Podzemní kontejnery na tříděný odpad má Jablonec od roku 2016 také u Letního kina, kde vzniklo vůbec první stanoviště a také na otočce autobusu v Arbesově ulici ve Mšeně.

„O umístění velkoobjemových kontejnerů na bioodpad budeme ještě diskutovat. Poptávka ze strany občanů je velká, je proto možné, že stanoviště nebudou pevná, ale kontejnery se budou stěhovat," uvažoval nahlas náměstek Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec příští rok nabídne občanům kompostéry
Pomozte vytáhnout Jablonec z odpadků!
Výstava o recyklaci je k vidění ve vestibulu jablonecké radnice
Navýšení cen za odpad bude v Jablonci o 205 korun ročně
V Jablonci proběhl první vývoz podzemních kontejnerů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace