V Jablonci nad Nisou proběhlo taktické cvičení složek IZS

26.10.2023 23:21:51 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci nad Nisou proběhlo taktické cvičení složek IZS

Taktické cvičení zaměřené na spolupráci všech složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo ve středu 25. října v areálu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou.

„Hlavním cílem tohoto cvičení bylo prověření spolupráce mezi policisty, hasiči a zdravotnickými záchranáři při útoku aktivního střelce. Do cvičení byly aktivně zapojeny prvosledové a druhosledové hlídky policistů zařazených na oddělení hlídkové služby i obvodních odděleních, dopravní policisté a pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Na místo modelové situace vyjely posádky Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, posádky hasičů z Územního odboru Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou a jednotky dobrovolných hasičů. Tohoto cvičení se samozřejmě také zúčastnili strážníci městské policie, kteří se v rámci své služby podílí společně s policisty na zajišťování bezpečnosti ve městě.

Policisté, strážníci, hasiči a zdravotníci si v průběhu taktického cvičení vyzkoušeli nejen svoji vlastní profesní činnost, ale také vzájemnou spolupráci a koordinaci mezi jednotlivými zasahujícími složkami.

„Děkujeme vedení Střední školy řemesel a služeb za poskytnutí zázemí pro realizaci celého velmi rozsáhlého taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Naše díky také patří i pracovníkům Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou, kteří se aktivně podíleli na přípravě celé modelové situace a zapojili se i do jejího samotného děje," doplnila Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výbuch v drogové laboratoři byl námětem cvičení složek IZS
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V anketě Hasič roku 2022 uspěl Karel Čermák jako Zaměstnanec roku
Pietou uctili zesnulého kolegu i hasiči z Libereckého kraje
Hřensko rok po požáru. Spolupráce mezi hasiči fungovala skvěle
V jabloneckém Eurocentru proběhlo cvičení prvosledových hlídek

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace