V Jablonci nad Nisou proběhlo taktické cvičení složek IZS
26.10.2023 23:21:51 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou
Taktické cvičení zaměřené na spolupráci všech složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo ve středu 25. října v areálu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou.
„Hlavním cílem tohoto cvičení bylo prověření spolupráce mezi policisty, hasiči a zdravotnickými záchranáři při útoku aktivního střelce. Do cvičení byly aktivně zapojeny prvosledové a druhosledové hlídky policistů zařazených na oddělení hlídkové služby i obvodních odděleních, dopravní policisté a pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.
Na místo modelové situace vyjely posádky Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, posádky hasičů z Územního odboru Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou a jednotky dobrovolných hasičů. Tohoto cvičení se samozřejmě také zúčastnili strážníci městské policie, kteří se v rámci své služby podílí společně s policisty na zajišťování bezpečnosti ve městě.
Policisté, strážníci, hasiči a zdravotníci si v průběhu taktického cvičení vyzkoušeli nejen svoji vlastní profesní činnost, ale také vzájemnou spolupráci a koordinaci mezi jednotlivými zasahujícími složkami.
„Děkujeme vedení Střední školy řemesel a služeb za poskytnutí zázemí pro realizaci celého velmi rozsáhlého taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Naše díky také patří i pracovníkům Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou, kteří se aktivně podíleli na přípravě celé modelové situace a zapojili se i do jejího samotného děje," doplnila Dagmar Sochorová.
Související články
Výbuch v drogové laboratoři byl námětem cvičení složek IZS
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V anketě Hasič roku 2022 uspěl Karel Čermák jako Zaměstnanec roku
Pietou uctili zesnulého kolegu i hasiči z Libereckého kraje
Hřensko rok po požáru. Spolupráce mezi hasiči fungovala skvěle
V jabloneckém Eurocentru proběhlo cvičení prvosledových hlídek
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.