Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

26.09.2023 23:30:16 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

U HZS Libereckého kraje slouží nstržm. Václav Vančura 9 let. Hasič - strojník a kynolog působí na stanici v Tanvaldu, a kromě kynologie se intenzivně věnuje i sportu. Nejen jako hasič a psovod je nyní Václav objektem zájmu zahraničního týmu filmařů. Ti o příslušníkovi HZS LBK připravují krátký dokumentární film.

Jeden z pěti natáčecích dnů štáb strávil s nstržm. Václavem Vančurou na tanvaldské stanici. „Chceme Vaška představit jako hasiče a kynologa, úspěšného sportovce a skvělého tátu," popisuje Charalampos Giannakakis, řecký novinář, který se natáčení ujal jako režisér. Na stanici v Tanvaldu vznikaly scény, které mají divákům přiblížit Václavův den ve službě, hasičské zázemí i některé kolegy. Tvůrce dokumentu Charalampos Giannakakis přiznává, že byl okouzlen tím, jaký systém u českých hasičů funguje: „Vše je tu perfektní a připravené. Vnímám řád a pořádek, v Řecku je to odlišné."


A jak se tým filmařů z Řecka dozvěděl o hasičovi z Tanvaldu? „Máme lidi, kteří hledají unikátní a zajímavé příběhy, osobnosti," vysvětluje řecký režisér a pokračuje: „Vaška jsme našli díky článku na internetu a řekli jsme si, to je on, je dobrý táta, hasič, sportovec, miluje přírodu, má všechno, co jsme hledali."

Výběr psa na natáčení? Sophiina volba

Každým svým dílem chce Charalampos Giannakakis přimět lidi k zamyšlení a předat určitou "message". „Už jsem napsal scénář, vím přesně, co chci příběhem o Vaškovi sdělit. Bude to o důvěře mezi člověkem a zvířetem," říká. Pro natáčení si tanvaldský kynolog musel zvolit jediného ze svých psů, byla to tedy tak trošku Sophiina volba. „Chtěl jsem si vybrat Swix, ale věděl jsem, že při natáčení by to neustálé opakování scén začala sabotovat, a tak jsem zvolil Ori," vysvětluje Václav.

Zhruba dvacetiminutový dokument by měl být hotový v průběhu letošního prosince, ke zhlédnutí bude on-line na webu XTerra. „Původně jsem si myslel, že přijedou tři lidé, natočí nějaké krátké video a postupně se dozvídám, že jsem byl vybrán z deseti osob na světě," říká kynolog. Podle tvůrců dokument aspiruje také na promítání nejen na řeckých, ale dokonce i na zahraničních filmových festivalech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace