Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

26.09.2023 23:30:16 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

U HZS Libereckého kraje slouží nstržm. Václav Vančura 9 let. Hasič - strojník a kynolog působí na stanici v Tanvaldu, a kromě kynologie se intenzivně věnuje i sportu. Nejen jako hasič a psovod je nyní Václav objektem zájmu zahraničního týmu filmařů. Ti o příslušníkovi HZS LBK připravují krátký dokumentární film.

Jeden z pěti natáčecích dnů štáb strávil s nstržm. Václavem Vančurou na tanvaldské stanici. „Chceme Vaška představit jako hasiče a kynologa, úspěšného sportovce a skvělého tátu," popisuje Charalampos Giannakakis, řecký novinář, který se natáčení ujal jako režisér. Na stanici v Tanvaldu vznikaly scény, které mají divákům přiblížit Václavův den ve službě, hasičské zázemí i některé kolegy. Tvůrce dokumentu Charalampos Giannakakis přiznává, že byl okouzlen tím, jaký systém u českých hasičů funguje: „Vše je tu perfektní a připravené. Vnímám řád a pořádek, v Řecku je to odlišné."


A jak se tým filmařů z Řecka dozvěděl o hasičovi z Tanvaldu? „Máme lidi, kteří hledají unikátní a zajímavé příběhy, osobnosti," vysvětluje řecký režisér a pokračuje: „Vaška jsme našli díky článku na internetu a řekli jsme si, to je on, je dobrý táta, hasič, sportovec, miluje přírodu, má všechno, co jsme hledali."

Výběr psa na natáčení? Sophiina volba

Každým svým dílem chce Charalampos Giannakakis přimět lidi k zamyšlení a předat určitou "message". „Už jsem napsal scénář, vím přesně, co chci příběhem o Vaškovi sdělit. Bude to o důvěře mezi člověkem a zvířetem," říká. Pro natáčení si tanvaldský kynolog musel zvolit jediného ze svých psů, byla to tedy tak trošku Sophiina volba. „Chtěl jsem si vybrat Swix, ale věděl jsem, že při natáčení by to neustálé opakování scén začala sabotovat, a tak jsem zvolil Ori," vysvětluje Václav.

Zhruba dvacetiminutový dokument by měl být hotový v průběhu letošního prosince, ke zhlédnutí bude on-line na webu XTerra. „Původně jsem si myslel, že přijedou tři lidé, natočí nějaké krátké video a postupně se dozvídám, že jsem byl vybrán z deseti osob na světě," říká kynolog. Podle tvůrců dokument aspiruje také na promítání nejen na řeckých, ale dokonce i na zahraničních filmových festivalech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace