V červnu projednají jablonečtí zastupitelé strategii rozvoje nemocnice

25.03.2023 07:16:20 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V červnu projednají jablonečtí zastupitelé strategii rozvoje nemocnice

Zastupitelé uložili řediteli Nemocnice Jablonec Vítu Němečkovi úkol připravit návrh strategie udržitelnosti a rozvoje organizace a výhledy jejího hospodaření do příštích deseti let, a to včetně možných variant. Návrh by měli zastupitelé projednat nejpozději v červnu tohoto roku.

Návrh může být předložen i s variantami nebo doporučeními. „Nejprve jej projedná rada nemocnice, poté rada a zastupitelstvo města společně s návrhy variant rozvojových scénářů udržitelnosti s výhledem na příštích deset let (2023-2033), a to nejpozději v červnu 2023," konstatuje jablonecký primátor Miloš Vele s tím, že vedení nemocnice navrhuje svému zřizovateli záměr transformovat nemocnici na akciovou společnost a minoritní vstup Libereckého kraje do její majetkové struktury. Zastupitelé požádali také o předložení materiálu lékařským odborům. „To určitě nebude problém, protože půjde o materiál veřejný," dodává Vele.

Společně s tímto bodem projednali zastupitelé také změnu zřizovací listiny a vzali na vědomí znění petice proti záměru vedení Nemocnice Jablonec na její transformaci. V diskuzi k petici proti transformaci nemocnice vystoupili jako hosté Dagmar Žitníková, zdravotní sestra a předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů MUDr. Martin Engel a lékař jablonecké nemocnice MUDr. Miroslav Adam. Všichni tři odmítli transformaci jablonecké nemocnice, připomněli údajnou nejistotu pro dosavadní zaměstnance, apelovali na zastupitele, aby zachovali současný stav zařízení a ohradili se proti úkolu, aby strategii nemocnice na dalších deset let vypracoval právě ředitel Němeček. To však konečné rozhodnutí jabloneckých zastupitelů, aby ředitel nemocnice připravil varianty rozvoje zdravotního zařízení na příštích deset let, nezvrátilo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost
Prohlášení statutárního města Jablonec k získávání podpisů od seniorů
Prvním miminkem roku 2023 v kraji je Melanie narozená v Jablonci
Přáníčka pro pacienty jablonecké nemocnice došla ze ZŠ Mozartova
Advent v jablonecké nemocnici provázelo zdobení, koncert i Mikuláš

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace