Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost

27.01.2023 16:31:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost

Statutární město Jablonec ve středu 25. ledna informovalo, že někdo z hnutí ANO obcházel starší občany s peticí proti prodeji nemocnice. Nikdo o tom, ale nevěděl, tak bylo oznámeno, že jde o neznámého člověka, aby mu lidé neotevírali. Mezitím se ale ozvalo hnutí ANO, že petice existuje a ozvaly se i odbory v jablonecké nemocnici, které tuto petici iniciovaly.

„Nechceme převod na akciovou společnost z důvodu větší garance platů a jistoty zaměstnanců v příspěvkové organizaci. Když v akciové společnosti peníze nejsou, tak pak o to mohou dostat zaměstnanci méně," uvedl na online tiskové konferenci o vzniku petice proti převodu nemocnice z příspěvkové organizace na akciovou zástupce místního lékařského odborového klubu v jablonecké nemocnici MUDr. Miroslav Adam.

„Došlo k dehonestaci sběru podpisů, o kterém veřejnost nevěděla. Chceme proto pomoci s medializací a propagací akce," uvedl za hnutí ANO Jablonec nad Nisou Stanislav Říha.

„Petice bude k nahlédnutí a k připojení případného podpisu jako podpory v několika obchodech, školách a dalších místech," dodal za hnutí ANO David Mánek, který zároveň sdělil, že by při převodu na akciovou společnost klesla jistota zaměstnanců. Liberecký kraj by podle něj zřejmě chtěl nemocnici restrukturalizovat, a mohla by tak v budoucnu klesnout nynější stabilita nemocnice.

Předchozí článek: Prohlášení statutárního města Jablonec k získávání podpisů od seniorů

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace