Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost

27.01.2023 16:31:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost

Statutární město Jablonec ve středu 25. ledna informovalo, že někdo z hnutí ANO obcházel starší občany s peticí proti prodeji nemocnice. Nikdo o tom, ale nevěděl, tak bylo oznámeno, že jde o neznámého člověka, aby mu lidé neotevírali. Mezitím se ale ozvalo hnutí ANO, že petice existuje a ozvaly se i odbory v jablonecké nemocnici, které tuto petici iniciovaly.

„Nechceme převod na akciovou společnost z důvodu větší garance platů a jistoty zaměstnanců v příspěvkové organizaci. Když v akciové společnosti peníze nejsou, tak pak o to mohou dostat zaměstnanci méně," uvedl na online tiskové konferenci o vzniku petice proti převodu nemocnice z příspěvkové organizace na akciovou zástupce místního lékařského odborového klubu v jablonecké nemocnici MUDr. Miroslav Adam.

„Došlo k dehonestaci sběru podpisů, o kterém veřejnost nevěděla. Chceme proto pomoci s medializací a propagací akce," uvedl za hnutí ANO Jablonec nad Nisou Stanislav Říha.

„Petice bude k nahlédnutí a k připojení případného podpisu jako podpory v několika obchodech, školách a dalších místech," dodal za hnutí ANO David Mánek, který zároveň sdělil, že by při převodu na akciovou společnost klesla jistota zaměstnanců. Liberecký kraj by podle něj zřejmě chtěl nemocnici restrukturalizovat, a mohla by tak v budoucnu klesnout nynější stabilita nemocnice.

Předchozí článek: Prohlášení statutárního města Jablonec k získávání podpisů od seniorů

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu
Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace