Advent v jablonecké nemocnici provázelo zdobení, koncert i Mikuláš

10.12.2022 10:51:06 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Advent v jablonecké nemocnici provázelo zdobení, koncert i Mikuláš

Jako již tradičně v jablonecké nemocnici ozdobili v pondělí 28. listopadu vánoční stromek před kaplí, vlastnoručně vyrobenými ozdobami, členky jabloneckého Klubu seniorů z Centra sociálních služeb. Dále se po kovidové pauze konal v kapli adventní koncert a dětské oddělení navštívil Mikuláš se svou družinou.

„Výtvarné a tvořivé dílny, včetně zdobení a dekorací, patří k jejich oblíbeným volnočasovým aktivitám," upřesnil Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity z Centra sociálních služeb.

Adventní koncert v nemocniční kapli<br />Autor: Jana Válková Po dvouleté kovidové pauze se také konečně uskutečnil jedenáctý ročník adventního koncertu sólistek národního divadla. První prosincový den přijely se svým programem navodit vánoční atmosféru operní pěvkyně Stanislava Jirků, rodačka z Jablonce, a Marie Fajtová. Na klavír je doprovodil korepetitor Národního divadla a vynikající klavírista Martin Levický.

Duch adventu se také nesl na dalších odděleních nemocnice. V pondělí 5. prosince se konala na dětském oddělení mikulášská nadílka. Roli Mikuláše, čerta a anděla ji tradičně zajistily v rámci své praxe studentky Střední pedagogické školy a gymnázia v Jeronýmově ulici. Akci organizují na oddělení učitelky MŠ a ZŠ, která při nemocnici působí. „Mikulášskou nadílku pro tuto akci darovala pediatrii obec Maršovice a společnost Benteler," dodala mluvčí jablonecké nemocnice Jana Válková.

Vánoční provoz nemocnice

Přes vánoční svátky je třeba i v letošním roce počítat s omezením provozu na některých odborných ambulancích. V nemocnici bude jako vždy v provozu pohotovostní služba pro dospělé i děti. Rozšířenou otevírací dobu o svátcích plánuje nemocniční lékárna, otevřeno bude mimo jiné 25. a 26. prosince a také 1. ledna na Nový rok. Informace k vánočnímu provozu najde veřejnost na webových stránkách www.nemjbc.cz v části INFO pro pacienty a návštěvníky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace