Advent v jablonecké nemocnici provázelo zdobení, koncert i Mikuláš

10.12.2022 10:51:06 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Advent v jablonecké nemocnici provázelo zdobení, koncert i Mikuláš

Jako již tradičně v jablonecké nemocnici ozdobili v pondělí 28. listopadu vánoční stromek před kaplí, vlastnoručně vyrobenými ozdobami, členky jabloneckého Klubu seniorů z Centra sociálních služeb. Dále se po kovidové pauze konal v kapli adventní koncert a dětské oddělení navštívil Mikuláš se svou družinou.

„Výtvarné a tvořivé dílny, včetně zdobení a dekorací, patří k jejich oblíbeným volnočasovým aktivitám," upřesnil Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity z Centra sociálních služeb.

Adventní koncert v nemocniční kapli<br />Autor: Jana Válková Po dvouleté kovidové pauze se také konečně uskutečnil jedenáctý ročník adventního koncertu sólistek národního divadla. První prosincový den přijely se svým programem navodit vánoční atmosféru operní pěvkyně Stanislava Jirků, rodačka z Jablonce, a Marie Fajtová. Na klavír je doprovodil korepetitor Národního divadla a vynikající klavírista Martin Levický.

Duch adventu se také nesl na dalších odděleních nemocnice. V pondělí 5. prosince se konala na dětském oddělení mikulášská nadílka. Roli Mikuláše, čerta a anděla ji tradičně zajistily v rámci své praxe studentky Střední pedagogické školy a gymnázia v Jeronýmově ulici. Akci organizují na oddělení učitelky MŠ a ZŠ, která při nemocnici působí. „Mikulášskou nadílku pro tuto akci darovala pediatrii obec Maršovice a společnost Benteler," dodala mluvčí jablonecké nemocnice Jana Válková.

Vánoční provoz nemocnice

Přes vánoční svátky je třeba i v letošním roce počítat s omezením provozu na některých odborných ambulancích. V nemocnici bude jako vždy v provozu pohotovostní služba pro dospělé i děti. Rozšířenou otevírací dobu o svátcích plánuje nemocniční lékárna, otevřeno bude mimo jiné 25. a 26. prosince a také 1. ledna na Nový rok. Informace k vánočnímu provozu najde veřejnost na webových stránkách www.nemjbc.cz v části INFO pro pacienty a návštěvníky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace