Těsné porážky zástupců regionu v divizi

18.09.2018 12:24:11 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

Celky Jablonecka sice drží přední pozice v divizi, ale oba v uplynulém kole prohrály, i když Hamerští až po penaltách. Mšeno v derby v Přepeřích hrálo vyrovnané utkání, které sledovalo krásných pět stovek spokojených diváků. Hned dvě branky domácích vstřelil hrající trenér Josef Petřík.

FK Přepeře - FK Jiskra Mšeno 3:2 (2:1)

Mšeno pokračovalo v nevýrazných výkonech a prohrálo na hřišti v ambiciózních Přepeřích. Fotbal se nehraje na krásu, ale na góly, což rozhoduje o výsledcích a to nyní fotbalistům z Břízek příliš nejde. V Přepeřích především po standardních situacích třikrát inkasovalo, což na body opět nestačilo.

První velkou šanci měli domácí, už v 5. minutě ale unikajícího Synka dobře vytlačil mimo střelecký úhel brankář Masařík. Gólově udeřilo na opačné straně hřiště, to Helm z pravé strany našel před vápnem Štemberka, ten ještě prodloužil na Daníčka a Mšeno se ujalo vedení. Jenže domácí dokázali na nepříznivý vývoj už po čtvrthodině odpovědět, tečovaný Ježkův balon se odrazil přímo na penaltu k domácímu Bínovi, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Jablonečtí pak měli míč opticky častěji na kopačkách, ale až na dva náznaky šancí si větší příležitost nevypracovali. Tři minuty před odchodem do kabin vyskočil na roh Jablonečana Vrabce v dresu domácích mezi jabloneckými obránci nejvýše domácí Petřík a hlavou poslal Přepeře do vedení 2:1.

V 58. minutě byla Jiskra blízko vyrovnání, jenže Štemberkovu ránu z blízkosti dokázal skvělým zákrokem vyrazit brankář Hyka a následnou dorážku pak stačili z brankové čáry vykopnout domácí obránci do bezpečí. Prakticky z protiútoku pak zahrávali domácí fotbalisté standardní situaci, po které předskočil na přední tyči Skuhravého i vybíhajícího brankáře Masaříka Petřík a svým druhým gólem hlavou v utkání zvýšil na 3:1 pro Přepeře.

Jiskra se dál snažila vstřelit kontaktní branku, ale do kompaktní obrany Přepeř se nemohla lehce dostat. Výjimkou byl Štajnerův pokus z velkého úhlu, který stačil Hyka srazit na roh. Až šest minut před koncem vykřesal naději na bodový zisk pro Mšeno snížením Koblížek, když trkl míč do sítě po dobrém centru Daníčka. V nastavení zkoušela Jiskra i hru s vysunutým brankářem při rohových kopech, ale srovnat se jí v derby už nepovedlo.

Branky: 15. Bína, 42. a 59. Petřík - 8. Daníček, 84. Koblížek. Rozhodčí: Tvrdík - Hányš, Horáček, ŽK: 2:3. Diváků: 500. Sestava Mšena: Masařík - Helm, Houser, Váňa, Skuhravý - Munzar (83. Krejčík), Koblížek, Štajner (80. Hušek), Pelta (66. Štěpánek) - Štemberk, Daníček.

FC Horky nad Jizerou - TJ Velké Hamry 1:1 (0:1), na penalty 6:5

Před zápasem byly šance obou soupeřů vyrovnané, i vzhledem k tabulce, jen s tím rozdílem, že zástupce Jablonecka měl o tři body více. První poločas vyzněl lépe pro Hamry, když úvodní branku zápasu ve třicáté minutě vstřelil hamerský Barcuch. Druhý poločas byl hrán ve snaze domácích skóre srovnat a to se jim jedenáct minut před koncem zásluhou zahraniční posily jménem Bareiro Munoz Francisco Vidal povedlo. Je to určitě škoda, že se to tak zkušenému týmu nepovedlo do konce udržet a nakonec i prohrát na penalty

Branky: 79. Vidal - 30. Barcuch. Rozhodčí: Šob. ŽK: 2:3. Diváků: 150. Velké Hamry: Kobachidze - Macháček, Šidlo, Šedý, Barcuch - Kováčik (90. Štětkář), Linka, Vencbauer (72. Vitkovič), Dorničák (76. Mihálik) - Rudolf, Radzinevičius