Technickým službám v Jablonci dochází zásoby soli

12.02.2021 18:27:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Technickým službám v Jablonci dochází zásoby soli

Průběh letošní zimy nejen u nás, ale i v celé Evropě klade zvýšené nároky na zimní údržbu, zvláště na spotřebu posypové soli. Dodávky z Německa jsou pozastavené kvůli tamní kalamitě, Jablonec nad Nisou má zásoby zhruba do 25. února.

„V pondělí jsme vyhodnotili stav našich zásob, objednali jsme 400 tun posypové soli, které nám dodavatel přislíbil. Ale už v úterý upozornil, že dodávky budou krácené. Věřím, že nás nenechají na holičkách, ale situace není jednoduchá, protože dodávky chemického posypu z Německa jsou kvůli tamní kalamitě pozastavené," řekl jednatel Technických služeb Jablonec (TSJ) Milan Nožička.

Podle jeho slov vystačí zásoba posypové soli technickým službám bez vážnějších problémů do 25. února. „Dále je to otevřená záležitost. Denně spotřebujeme na ošetření jabloneckých komunikací průměrně 30 tun soli. Záležet však bude také na klimatických podmínkách a dalším sněžení. Každý den bez spadu sněhu samozřejmě bude prodlužovat datum, do kterého budeme mít zásaoby," potvrdil Nožička.

Co se stane v případě, že se dodávky neobnoví? „Nejprve vytipujeme komunikace, které nejsou tak významné, a navrhneme je přeřadit do způsobu údržby s inertním posypem. Pokud by nastala opravdu dramatická situace, pak bychom chemicky ošetřovali pouze trasy autobusů a areál nemocnice. Ostatní komunikace bychom pluhovali a sypali inertním materiálem," vysvětlil jednatel TSJ.

Podle vedoucí technického odboru jabloneckého magistrátu Pavla Kozáka ošetřuje město Jablonec nad Nisou v rámci zimní údržby chemicky zhruba 55 km komunikací I. a II. třídy a některé chodníky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima se do Jablonce vrátila v plné síle
Za zimu už Jablonec vyčerpal polovinu rozpočtované částky
Plán zimní údržby v Jablonci se rozšíří o tři nové zastávky autobusů
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
Jablonec zahalil sněhový kabát
V Jablonci napadlo do středy 13. ledna půl metru sněhu
Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace