Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

23.10.2020 11:34:18 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

Jablonec má schválený Plán zimní údržby 2020-2021. Podle něj město udržuje minimálně 164 kilometrů místních komunikací rozdělených do tří pořadí. Na zimní údržbu počítá jablonecký rozpočet obvykle s částkou 20,5 milionů korun, za tu loňskou město zaplatilo 14,7 milionů korun.

„Město udržuje celkem 164 km vozovek, cca 20 km2 parkovišť a 64 km chodníků ve třech pořadích," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil. Do zimní údržby je zahrnutých také 135 autobusových zastávek, 200 přechodů pro chodce včetně těch na silnicích státních a krajských a 16 schodišť.

„Objemy ošetřovaných vozovek zůstaly v podstatě stejné, pouze se měnilo pořadí. Mírně se však navýšily objemy zimní údržby chodníků, a to na základě podnětů veřejnosti jako každý rok," informoval vedoucí odboru technického Pavel Kozák.

Zimní období v Jablonci trvá od 1. listopadu do 31. března následujícího roku, v městském rozpočtu je na údržbu pamatováno částkou 20,5 milionů korun a provádějí ji technické služby. „Loňská zima 2019-2020 byla poměrně mírná. Od listopadu do února napadlo v Jablonci jen něco kolem půl metru sněhu, zatímco v zimě 2018-2019 napadly téměř dva metry," sdělil Kouřil. I přes malou sněhovou nadílku muselo město udržovat namrzlé nebo mokré povrchy komunikací a chodníků. „První část loňské zimy, tedy konec roku 2019, stál město 1 445 489 Kč, za část na začátku roku 2020 zaplatilo 13 228 316 Kč," vypočítala vedoucí odboru ekonomiky Kateřina Tuláčková.

Čtyři miliony korun z rozpočtu minulé zimní údržby byly přesunuté v rámci jarních restrikcí do covidové rezervy, další milion využil technický odbor k drobným opravám. „Opravili jsme chodníčky v Domě pro seniory v Novoveské nebo parkoviště v ulici Janovské, prořezali zeleň kolem veřejného osvětlení a přistoupili jsme k demolici veřejných toalet v Tyršově parku," uzavřel Kozák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace