Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

23.10.2020 11:34:18 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

Jablonec má schválený Plán zimní údržby 2020-2021. Podle něj město udržuje minimálně 164 kilometrů místních komunikací rozdělených do tří pořadí. Na zimní údržbu počítá jablonecký rozpočet obvykle s částkou 20,5 milionů korun, za tu loňskou město zaplatilo 14,7 milionů korun.

„Město udržuje celkem 164 km vozovek, cca 20 km2 parkovišť a 64 km chodníků ve třech pořadích," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil. Do zimní údržby je zahrnutých také 135 autobusových zastávek, 200 přechodů pro chodce včetně těch na silnicích státních a krajských a 16 schodišť.

„Objemy ošetřovaných vozovek zůstaly v podstatě stejné, pouze se měnilo pořadí. Mírně se však navýšily objemy zimní údržby chodníků, a to na základě podnětů veřejnosti jako každý rok," informoval vedoucí odboru technického Pavel Kozák.

Zimní období v Jablonci trvá od 1. listopadu do 31. března následujícího roku, v městském rozpočtu je na údržbu pamatováno částkou 20,5 milionů korun a provádějí ji technické služby. „Loňská zima 2019-2020 byla poměrně mírná. Od listopadu do února napadlo v Jablonci jen něco kolem půl metru sněhu, zatímco v zimě 2018-2019 napadly téměř dva metry," sdělil Kouřil. I přes malou sněhovou nadílku muselo město udržovat namrzlé nebo mokré povrchy komunikací a chodníků. „První část loňské zimy, tedy konec roku 2019, stál město 1 445 489 Kč, za část na začátku roku 2020 zaplatilo 13 228 316 Kč," vypočítala vedoucí odboru ekonomiky Kateřina Tuláčková.

Čtyři miliony korun z rozpočtu minulé zimní údržby byly přesunuté v rámci jarních restrikcí do covidové rezervy, další milion využil technický odbor k drobným opravám. „Opravili jsme chodníčky v Domě pro seniory v Novoveské nebo parkoviště v ulici Janovské, prořezali zeleň kolem veřejného osvětlení a přistoupili jsme k demolici veřejných toalet v Tyršově parku," uzavřel Kozák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace