Zima se do Jablonce vrátila v plné síle

10.02.2021 16:52:29 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zima se do Jablonce vrátila v plné síle

Na konci minulého týdne se už v Jablonci uvažovalo o opětném zpoplatnění parkovacích míst, ale situace se po víkendu radikálně změnila. Ve městě od začátku zimy napadlo 158 centimetrů sněhu a na zimní údržbu jen v lednu šlo z rozpočtu 13 milionů korun.

Kvůli prudkému poklesu teplot v noci pod bod mrazu ztrácí chemický posyp svou účinnost. „Nejhorší situace je právě v nočních a brzkých ranních hodinách. S poklesem teploty k 10 stupňům pod nulou se povrch komunikace ochladí natolik, že posyp solí nezabírá," řekl vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý.

I přesto jsou po ošetření komunikace I. a II. třídy mokré, také komunikace nižších tříd jsou upravené a ošetřené inertním posypem. „Zimní údržbu se daří provádět v zákonných lhůtách. Je třeba však přizpůsobit jízdu zimním podmínkám a aktuálnímu stavu vozovky. Znovu apelujeme na řidiče, aby dodržovali zimní dopravní značení a aby majitelé soukromých objektů nevyhazovali sníh na uklizené vozovky," upozornil Černý.

Stále trvá, že úklid parkovišť na sídlištích je problematický kvůli zaparkovaným vozům. „Problémem je třeba řada aut s vysokou sněhovou čepicí. Je jasně vidět, že lidé prostě pracují doma a nejezdí nikam do zaměstnání," podotkl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického, s tím, že se naštěstí nestalo, aby se jednotky integrovaného záchranného systému nedostaly na místo určení. „Intenzívně se uklízí městská parkoviště včetně toho záchytného na Horním náměstí. Platební automaty na všech městských parkovištích jsou stále vypnuté," dodal Kozák.

Během ledna město za zimní údržbu zaplatilo podle slov vedoucí odboru ekonomiky Kateřiny Tuláčkové 13 milionů korun. „Za první týden v lednu byly náklady na zimní údržbu cca 2,4 mil. korun, druhý týden už vystoupaly na cca 4,3 milionu korun," vypočítala Tuláčková. V městském rozpočtu je tradičně na zimní údržbu trvající od listopadu do března následujícího roku alokovaná částka kolem 20 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Za zimu už Jablonec vyčerpal polovinu rozpočtované částky
Plán zimní údržby v Jablonci se rozšíří o tři nové zastávky autobusů
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
Jablonec zahalil sněhový kabát
V Jablonci napadlo do středy 13. ledna půl metru sněhu
Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022
Liberečtí policisté zachránili lidský život

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace