Zima se do Jablonce vrátila v plné síle

10.02.2021 16:52:29 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zima se do Jablonce vrátila v plné síle

Na konci minulého týdne se už v Jablonci uvažovalo o opětném zpoplatnění parkovacích míst, ale situace se po víkendu radikálně změnila. Ve městě od začátku zimy napadlo 158 centimetrů sněhu a na zimní údržbu jen v lednu šlo z rozpočtu 13 milionů korun.

Kvůli prudkému poklesu teplot v noci pod bod mrazu ztrácí chemický posyp svou účinnost. „Nejhorší situace je právě v nočních a brzkých ranních hodinách. S poklesem teploty k 10 stupňům pod nulou se povrch komunikace ochladí natolik, že posyp solí nezabírá," řekl vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý.

I přesto jsou po ošetření komunikace I. a II. třídy mokré, také komunikace nižších tříd jsou upravené a ošetřené inertním posypem. „Zimní údržbu se daří provádět v zákonných lhůtách. Je třeba však přizpůsobit jízdu zimním podmínkám a aktuálnímu stavu vozovky. Znovu apelujeme na řidiče, aby dodržovali zimní dopravní značení a aby majitelé soukromých objektů nevyhazovali sníh na uklizené vozovky," upozornil Černý.

Stále trvá, že úklid parkovišť na sídlištích je problematický kvůli zaparkovaným vozům. „Problémem je třeba řada aut s vysokou sněhovou čepicí. Je jasně vidět, že lidé prostě pracují doma a nejezdí nikam do zaměstnání," podotkl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického, s tím, že se naštěstí nestalo, aby se jednotky integrovaného záchranného systému nedostaly na místo určení. „Intenzívně se uklízí městská parkoviště včetně toho záchytného na Horním náměstí. Platební automaty na všech městských parkovištích jsou stále vypnuté," dodal Kozák.

Během ledna město za zimní údržbu zaplatilo podle slov vedoucí odboru ekonomiky Kateřiny Tuláčkové 13 milionů korun. „Za první týden v lednu byly náklady na zimní údržbu cca 2,4 mil. korun, druhý týden už vystoupaly na cca 4,3 milionu korun," vypočítala Tuláčková. V městském rozpočtu je tradičně na zimní údržbu trvající od listopadu do března následujícího roku alokovaná částka kolem 20 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Za zimu už Jablonec vyčerpal polovinu rozpočtované částky
Plán zimní údržby v Jablonci se rozšíří o tři nové zastávky autobusů
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
Jablonec zahalil sněhový kabát
V Jablonci napadlo do středy 13. ledna půl metru sněhu
Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace