Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

21.01.2021 07:31:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

Technické služby Jablonec, s.r.o., začaly plánovat postupný úklid parkovišť zvláště na sídlištích. Umísťují zde informativní tabule a žádají obyvatele, aby na dobu úklidu přeparkovali. Někteří však vůbec nedodržují aktuální dopravní značení a parkují i tam, kde nemají.

„Apeluji na všechny Jablonečany, aby důsledně sledovali značky a dodržovali je. Škodí tím hlavně sami sobě - neodklizený sníh brání složkám IZS v průjezdu nebo svozové firmě v odvážení odpadků," vyzývá občany města primátor Jiří Čeřovský.

Technické služby umísťují přenosné dopravní značení upozorňující na termíny úklidu parkovacích ploch tak, aby řidiči mohli včas přeparkovat své vozy. „Letos se to vůbec neosvědčilo, auta zůstávají na svých místech, parkuje se i na zákazech nebo u kontejnerových stání," stěžuje si Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací, který upozorňuje, že ve čtvrtek 21.ledna by se takto mělo uklízet parkoviště v ulici Březová, v části mezi ulicemi Spojovací a V Luzích, o den později pak v ulici Korejská.

„Hodně je znát, že mnoho lidí kvůli koronaviru je doma, buď pracují v režimu home office nebo jsou s dětmi. Na sídlištích je mnoho aut, u nichž je patrné, že dlouho nevyjela," konstatoval ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc a dodal: „Pokud však uvidíte špatně parkující automobil, volejte městskou policii na linku 156." Nerespektováním dopravního značení typu Zákaz stání nebo zastavení s dodatkovou tabulkou ZA SNĚHU se řidič dopouští přestupku, za nějž mu hrozí sankce až do výše 2000 korun.

Na linku 156 se mají občané obracet podle Švarce také v případě, že zaznamenají vyhazování sněhu ze soukromých pozemků na veřejné komunikace. Na tento nešvar se hlídky strážníků i státních policistů nyní zaměřují, největší problémy jsou v ulici Podzimní. Také v tomto případě se dotyčný dopouští přestupku dle zákona o pozemních komunikacích: „...znečistí nebo poškodí dálnici, silnici nebo místní komunikaci, její součást nebo příslušenství, nebo veřejně přístupnou účelovou komunikaci s vozovkou". V tomto případě může strážník městské policie uložit pokutu až ve výši 10 tisíc korun. příp. nahrát na mobil a předat na OSKO či dopravní úřad, jako přestupek. Další možností, jak přestupek oznámit, je nahrát jej na mobil a předat na oddělení správy komunikací či dopravní úřad nebo využít městskou aplikaci Lepší Jablonec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
Jablonec zahalil sněhový kabát
V Jablonci napadlo do středy 13. ledna půl metru sněhu
Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený
Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace