Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

21.01.2021 07:31:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

Technické služby Jablonec, s.r.o., začaly plánovat postupný úklid parkovišť zvláště na sídlištích. Umísťují zde informativní tabule a žádají obyvatele, aby na dobu úklidu přeparkovali. Někteří však vůbec nedodržují aktuální dopravní značení a parkují i tam, kde nemají.

„Apeluji na všechny Jablonečany, aby důsledně sledovali značky a dodržovali je. Škodí tím hlavně sami sobě - neodklizený sníh brání složkám IZS v průjezdu nebo svozové firmě v odvážení odpadků," vyzývá občany města primátor Jiří Čeřovský.

Technické služby umísťují přenosné dopravní značení upozorňující na termíny úklidu parkovacích ploch tak, aby řidiči mohli včas přeparkovat své vozy. „Letos se to vůbec neosvědčilo, auta zůstávají na svých místech, parkuje se i na zákazech nebo u kontejnerových stání," stěžuje si Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací, který upozorňuje, že ve čtvrtek 21.ledna by se takto mělo uklízet parkoviště v ulici Březová, v části mezi ulicemi Spojovací a V Luzích, o den později pak v ulici Korejská.

„Hodně je znát, že mnoho lidí kvůli koronaviru je doma, buď pracují v režimu home office nebo jsou s dětmi. Na sídlištích je mnoho aut, u nichž je patrné, že dlouho nevyjela," konstatoval ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc a dodal: „Pokud však uvidíte špatně parkující automobil, volejte městskou policii na linku 156." Nerespektováním dopravního značení typu Zákaz stání nebo zastavení s dodatkovou tabulkou ZA SNĚHU se řidič dopouští přestupku, za nějž mu hrozí sankce až do výše 2000 korun.

Na linku 156 se mají občané obracet podle Švarce také v případě, že zaznamenají vyhazování sněhu ze soukromých pozemků na veřejné komunikace. Na tento nešvar se hlídky strážníků i státních policistů nyní zaměřují, největší problémy jsou v ulici Podzimní. Také v tomto případě se dotyčný dopouští přestupku dle zákona o pozemních komunikacích: „...znečistí nebo poškodí dálnici, silnici nebo místní komunikaci, její součást nebo příslušenství, nebo veřejně přístupnou účelovou komunikaci s vozovkou". V tomto případě může strážník městské policie uložit pokutu až ve výši 10 tisíc korun. příp. nahrát na mobil a předat na OSKO či dopravní úřad, jako přestupek. Další možností, jak přestupek oznámit, je nahrát jej na mobil a předat na oddělení správy komunikací či dopravní úřad nebo využít městskou aplikaci Lepší Jablonec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
Jablonec zahalil sněhový kabát
V Jablonci napadlo do středy 13. ledna půl metru sněhu
Martin může přijet na bílém koni, Jablonec je připravený
Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace