Švestka s Táborským nacpala divadlo k prasknutí

05.12.2022 18:54:26 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Švestka s Táborským nacpala divadlo k prasknutí

S dlouho očekávaným představením Švestka přijelo do Městského divadla Jablonec nad Nisou Divadlo Járy Cimrmana a dokázalo vyprodat místní kulturní stánek tak, že se tísnili i lidé na ´bidýlku´.

Protagonisté se samozřejmě rekrutovali z řad souboru Divadla Járy Cimrmana, tentokrát ovšem vystoupili bez Zdeňka Svěráka, za něhož v alternaci brilantně zaskočil Miroslav Táborský. Švestka, jejímiž autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, měla premiéru 14. listopadu 1997 a od té doby se, stejně jako ostatní nesmrtelné Cimrmanovské hry, těší obrovskému zájmu diváků a fanoušků nejslavnějšího velikána Česka, Járy Cimrmana.

Nejinak tomu bylo i v Jablonci, kdy divadlo spontánně ´napovídalo ´hercům zlidovělé hlášky a smálo se v podstatě dopředu. To se vám prostě u jiných divadel stát nemůže. Dvouhodinovka s Járou Cimrmanem byla jako obvykle rozdělena do dvou částí. Tedy na seminář a hru samotnou. Sama bych si netroufla říci, která část je lepší. Obě jsou zkrátka dokonalé a neubráním se úsměvu ještě teď, když si na jednotlivé ´frky´ a hrátky s češtinou vzpomenu.

Cimrmani opět přivezli Jablonečanům skvělou atmosféru, tak trochu rodinnou pohodu (protože Cimrman je přeci s každým příbuzný) a hlavně nám řádně procvičili bránice. Chechtali jsme se jako o život, závěrečných opon bylo více než deset, a řičeli jsme, že jsme si div hlasivky nevyřvali. Děkujeme, Járo, ty to s náma zkrátka umíš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Vydra s Paulovou vyprodali divadlo do posledního místečka
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Můžem i s mužem v podání čtyř známých hereček
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Závody Světového poháru ve slalomu se jedou v Krkonoších

Svátkem pro české fanoušky alpského lyžování je víkendový závod Světového poháru ve sjezdu žen ve Špindlerově Mlýně i s hvězdami Michaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou! Oba dny jsou na programu slalomy, v sobotu se jede v 9.30 a 12.30 a v neděli 9.15 a 12.15. Přehled pozvánek na aktuální víkend

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavnostně odhalili novou korunku pro Miss Czech Republic 2023
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
V rámci oslav 70 let bruslení v Lomnici přijedou čeští veteráni
Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu
Jilemnická 50 se nakonec koná!

Nejčtenější články

27.01.: Odbory v jablonecké nemocnici nechtějí převod na akciovou společnost
26.01.: Obrazem: Jablonecká hala 2023
26.01.: Tak já letím, řekla Anna Polívková a publikum málem zbouralo divadlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace