Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

03.12.2020 21:45:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

Jabloneckou městskou policii požádala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje o spolupráci při záchraně života. Společně zachránili muže v bezvědomí v ulici Na Vršku. Použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), který MP Jablonec nad Nisou má.

V jablonecké ulici Na Vršku společně zasahovali městští strážníci i záchranáři. Muž v bezvědomí měl velmi slabý puls, a tak bylo třeba neprodleně zahájit resuscitaci, ke které použili přístroj AED, jenž mají ve vybavení. „Po půl hodině resuscitace se jim podařilo obnovit základní životní funkce. Díky včasnému zásahu strážníků a zdravotníků se podařilo muže zachránit," řekl manažer prevence kriminality MP Tomáš Svačina.

Přístroj AED mají jablonečtí strážníci k dispozici od října 2019, jeho pořízení vyšlo na 40 tis. korun, je ve výbavě výjezdového vozidla a je shodný s přístroji, které používají ostatní složky IZS zapojené do projektu AED pro Liberecký kraj. „Defibrilátory jsou vybavené složky IZS - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Horská služba atd. Díky AED bylo v rámci Libereckého kraje zachráněno již mnoho lidských životů," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev Georgiev.

Jednotlivé složky používají přístroje, které jsou vzájemně kompatibilní. „Jsem rád, že se naše městská policie stala součástí systému AED pro Liberecký kraj, který provozuje ZZS LK. Věřím, že toto zařazení přispívá k většímu stupni bezpečí obyvatel našeho města i jeho návštěvníků," řekl tehdy primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

Jeho slova se naplnila v poměrně krátké době, a to v prosinci 2019. Tehdy do necelých dvou minut od oznámení hlídka městské policie zasahovala u staršího muže, který zkolaboval v OC Central. S pomoci přístroje AED zahájili strážníci resuscitaci, v níž se pak střídali se záchranáři, kteří poté muže převezli na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice. Díky včasnému zákroku strážníků muž žije.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli zachránit život
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat
Listopadové střípky z městské policie Jablonec
Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem
Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace