Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

03.12.2020 21:45:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

Jabloneckou městskou policii požádala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje o spolupráci při záchraně života. Společně zachránili muže v bezvědomí v ulici Na Vršku. Použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), který MP Jablonec nad Nisou má.

V jablonecké ulici Na Vršku společně zasahovali městští strážníci i záchranáři. Muž v bezvědomí měl velmi slabý puls, a tak bylo třeba neprodleně zahájit resuscitaci, ke které použili přístroj AED, jenž mají ve vybavení. „Po půl hodině resuscitace se jim podařilo obnovit základní životní funkce. Díky včasnému zásahu strážníků a zdravotníků se podařilo muže zachránit," řekl manažer prevence kriminality MP Tomáš Svačina.

Přístroj AED mají jablonečtí strážníci k dispozici od října 2019, jeho pořízení vyšlo na 40 tis. korun, je ve výbavě výjezdového vozidla a je shodný s přístroji, které používají ostatní složky IZS zapojené do projektu AED pro Liberecký kraj. „Defibrilátory jsou vybavené složky IZS - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Horská služba atd. Díky AED bylo v rámci Libereckého kraje zachráněno již mnoho lidských životů," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev Georgiev.

Jednotlivé složky používají přístroje, které jsou vzájemně kompatibilní. „Jsem rád, že se naše městská policie stala součástí systému AED pro Liberecký kraj, který provozuje ZZS LK. Věřím, že toto zařazení přispívá k většímu stupni bezpečí obyvatel našeho města i jeho návštěvníků," řekl tehdy primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

Jeho slova se naplnila v poměrně krátké době, a to v prosinci 2019. Tehdy do necelých dvou minut od oznámení hlídka městské policie zasahovala u staršího muže, který zkolaboval v OC Central. S pomoci přístroje AED zahájili strážníci resuscitaci, v níž se pak střídali se záchranáři, kteří poté muže převezli na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice. Díky včasnému zákroku strážníků muž žije.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli zachránit život
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat
Listopadové střípky z městské policie Jablonec
Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem
Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

Bigbítek je přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. V turnovském klubu KUS zahraje v sobotu 26. listopadu od 19 hodin. Více podrobností na Našem Pojizeří

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Město Jablonec uzavře další memorandum s Libereckým krajem
Obrazem: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Tanvaldě 2022
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech
Léčivá voda z Bozkova učarovala pohanům a uzdravila děvčátko

Nejčtenější články

24.11.: Předprodej jízdenek se vrátí na autobusové nádraží
24.11.: Řidič se superbem na ledovce dostal smyk a narazil do stojícího auta
24.11.: Řidička přejela v Rádle středový ostrůvek a narazila do svodidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace