Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

03.12.2020 21:45:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

Jabloneckou městskou policii požádala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje o spolupráci při záchraně života. Společně zachránili muže v bezvědomí v ulici Na Vršku. Použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), který MP Jablonec nad Nisou má.

V jablonecké ulici Na Vršku společně zasahovali městští strážníci i záchranáři. Muž v bezvědomí měl velmi slabý puls, a tak bylo třeba neprodleně zahájit resuscitaci, ke které použili přístroj AED, jenž mají ve vybavení. „Po půl hodině resuscitace se jim podařilo obnovit základní životní funkce. Díky včasnému zásahu strážníků a zdravotníků se podařilo muže zachránit," řekl manažer prevence kriminality MP Tomáš Svačina.

Přístroj AED mají jablonečtí strážníci k dispozici od října 2019, jeho pořízení vyšlo na 40 tis. korun, je ve výbavě výjezdového vozidla a je shodný s přístroji, které používají ostatní složky IZS zapojené do projektu AED pro Liberecký kraj. „Defibrilátory jsou vybavené složky IZS - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Horská služba atd. Díky AED bylo v rámci Libereckého kraje zachráněno již mnoho lidských životů," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev Georgiev.

Jednotlivé složky používají přístroje, které jsou vzájemně kompatibilní. „Jsem rád, že se naše městská policie stala součástí systému AED pro Liberecký kraj, který provozuje ZZS LK. Věřím, že toto zařazení přispívá k většímu stupni bezpečí obyvatel našeho města i jeho návštěvníků," řekl tehdy primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

Jeho slova se naplnila v poměrně krátké době, a to v prosinci 2019. Tehdy do necelých dvou minut od oznámení hlídka městské policie zasahovala u staršího muže, který zkolaboval v OC Central. S pomoci přístroje AED zahájili strážníci resuscitaci, v níž se pak střídali se záchranáři, kteří poté muže převezli na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice. Díky včasnému zákroku strážníků muž žije.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli zachránit život
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat
Listopadové střípky z městské policie Jablonec
Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem
Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace