Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

03.12.2020 21:45:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně zdravotníci a strážníci v Jablonci zachránili další lidský život

Jabloneckou městskou policii požádala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje o spolupráci při záchraně života. Společně zachránili muže v bezvědomí v ulici Na Vršku. Použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), který MP Jablonec nad Nisou má.

V jablonecké ulici Na Vršku společně zasahovali městští strážníci i záchranáři. Muž v bezvědomí měl velmi slabý puls, a tak bylo třeba neprodleně zahájit resuscitaci, ke které použili přístroj AED, jenž mají ve vybavení. „Po půl hodině resuscitace se jim podařilo obnovit základní životní funkce. Díky včasnému zásahu strážníků a zdravotníků se podařilo muže zachránit," řekl manažer prevence kriminality MP Tomáš Svačina.

Přístroj AED mají jablonečtí strážníci k dispozici od října 2019, jeho pořízení vyšlo na 40 tis. korun, je ve výbavě výjezdového vozidla a je shodný s přístroji, které používají ostatní složky IZS zapojené do projektu AED pro Liberecký kraj. „Defibrilátory jsou vybavené složky IZS - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Horská služba atd. Díky AED bylo v rámci Libereckého kraje zachráněno již mnoho lidských životů," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev Georgiev.

Jednotlivé složky používají přístroje, které jsou vzájemně kompatibilní. „Jsem rád, že se naše městská policie stala součástí systému AED pro Liberecký kraj, který provozuje ZZS LK. Věřím, že toto zařazení přispívá k většímu stupni bezpečí obyvatel našeho města i jeho návštěvníků," řekl tehdy primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

Jeho slova se naplnila v poměrně krátké době, a to v prosinci 2019. Tehdy do necelých dvou minut od oznámení hlídka městské policie zasahovala u staršího muže, který zkolaboval v OC Central. S pomoci přístroje AED zahájili strážníci resuscitaci, v níž se pak střídali se záchranáři, kteří poté muže převezli na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice. Díky včasnému zákroku strážníků muž žije.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli zachránit život
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat
Listopadové střípky z městské policie Jablonec
Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem
Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aktualizují spolupráci města Jablonec a Muzea skla a bižuterie
Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace