Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem

15.05.2020 16:04:01 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem

Ve čtvrtek hlídka Městské policie v Jablonci nad Nisou poskytla první pomoc dvěma lidem - staršímu muži, který upadl na ulici do bezvědomí a následně i přihlížející ženě, jenž na místě zkolabovala.

Ředitel strážníků na základě této události konstatoval, že zdravotnická příprava členů městské policie se vyplácí. „Jsem rád, že se vyplácí čas a finanční prostředky vynaložené na výcvik strážníků Městské policie Jablonec nad Nisou (MPJN). V tomto konkrétním případě to byla příprava od Českého červeného kříže, který školí strážníky k poskytování první pomoci," chválil ředitel MPJN Roman Šípek.

Ve čtvrtek 14. května v 15:39 vyjela na žádost rychlé záchranné služby hlídka MPJN vybavená přístrojem AED (Automatizovaný externí defibrilátor) do ulice Dalešická k muži v bezvědomí. Hlídka byla na místě do pěti minut. „Po příjezdu nalezla zhruba šedesátiletého muže, který byl na pohled v bezvědomí," popsal výjezd ředitel MPJN.

Hlídka zjistila, že muž má slabší formu šoku a samostatně dýchá, proto nebylo třeba použít AED. „Strážníci mu poskytli první pomoc, provedli protišoková opatření a zajistili základní životní funkce až do příjezdu záchranky, která si ho převzala," dodává Šípek s tím, že během záchrany zkolabovala jedna z přihlížejících žen, rovněž zhruba šedesátiletá. „Také jí strážníci poskytli první pomoc do doby, než ženu ošetřila posádka RZS. A poté si vzali na starost psa, který patřil ošetřovanému muži, a předali jej do péče lučanského útulku Dášenka," uzavřel ředitel MPJN Roman Šípek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace