Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem

15.05.2020 16:04:01 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci poskytovali první pomoc dvěma lidem

Ve čtvrtek hlídka Městské policie v Jablonci nad Nisou poskytla první pomoc dvěma lidem - staršímu muži, který upadl na ulici do bezvědomí a následně i přihlížející ženě, jenž na místě zkolabovala.

Ředitel strážníků na základě této události konstatoval, že zdravotnická příprava členů městské policie se vyplácí. „Jsem rád, že se vyplácí čas a finanční prostředky vynaložené na výcvik strážníků Městské policie Jablonec nad Nisou (MPJN). V tomto konkrétním případě to byla příprava od Českého červeného kříže, který školí strážníky k poskytování první pomoci," chválil ředitel MPJN Roman Šípek.

Ve čtvrtek 14. května v 15:39 vyjela na žádost rychlé záchranné služby hlídka MPJN vybavená přístrojem AED (Automatizovaný externí defibrilátor) do ulice Dalešická k muži v bezvědomí. Hlídka byla na místě do pěti minut. „Po příjezdu nalezla zhruba šedesátiletého muže, který byl na pohled v bezvědomí," popsal výjezd ředitel MPJN.

Hlídka zjistila, že muž má slabší formu šoku a samostatně dýchá, proto nebylo třeba použít AED. „Strážníci mu poskytli první pomoc, provedli protišoková opatření a zajistili základní životní funkce až do příjezdu záchranky, která si ho převzala," dodává Šípek s tím, že během záchrany zkolabovala jedna z přihlížejících žen, rovněž zhruba šedesátiletá. „Také jí strážníci poskytli první pomoc do doby, než ženu ošetřila posádka RZS. A poté si vzali na starost psa, který patřil ošetřovanému muži, a předali jej do péče lučanského útulku Dášenka," uzavřel ředitel MPJN Roman Šípek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Jablonecký primátor ocenil dva strážníky medailí Gratias Tibi Ago
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace