Sokolku nahradí Krajanka v ulici Gen. Mrázka

22.01.2023 07:36:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sokolku nahradí Krajanka v ulici Gen. Mrázka

Zastupitelé Jablonce nad Nisou schválili na svém posledním jednání individuální dotaci spolku Tatrhy, z.s., ve výši 250 tisíc korun z městského rozpočtu. Spolek ji použije v období leden-duben na integrační aktivity komunitního centra Krajanka, které plynule naváže na chod integračního centra Sokolka.

Nové komunitní centrum Krajanka vznikne v ulici Gen. Mrázka na místě centra Pixel. Otevřené bude 1. února a určené zvláště ke spolupráci s válečnými uprchlíky z Ukrajiny. Na začátek provozu centra přispěje statutární město Jablonec nad Nisou individuální dotací ze svého rozpočtu ve výši 250 tisíc korun.

„Cílem komunitního centra Krajanka je podpora a pomoc lidem z Ukrajiny. Krajanka zprostředkuje kontakt s okolními organizacemi, institucemi i majoritní společností. Nabídne poradenství, podporu členů komunity a jejich aktivizaci, výuku češtiny, tlumočení, společenské aktivity i osvětovou činnost," popsala podobu centra Krajanka náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová a dodává, že součástí dotace je minimální částka 20 tisíc Kč na osobní náklady v rámci úvazků pracovnic. „Ty budou k dispozici také magistrátním odborům k tlumočením a komunikaci s ukrajinskými občany," připomněla Hamplová.

Spolek Tatrhy, z. s., připravuje a realizuje kulturně společenské trhy a jiné akce pro veřejnost, provádí osvětovou činnost, realizuje sociální, integrační, komunitní aktivity na podporu integrace a začleňování lidí se zdravotním či sociálním znevýhodněním.

Od počátku války na Ukrajině Jablonec nad Nisou podporoval integrační centrum Sokolka, které sídlilo v suterénu jablonecké sokolovny.

Celkové provozní náklady Sokolky za rok 2022 (březen-prosinec):
483 000 Kč zajištění provozu dle uzavřených smluv
423 034 Kč mzdy ukrajinských koordinátorek
25 000 Kč drobný materiál a potraviny pro uprchlíky

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Integrační centrum Sokolka má podporu do konce roku
Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace