Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách

26.06.2022 08:53:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách

Integrační centrum Sokolka získalo grant Ministerstva vnitra ve výši 750 tisíc Kč na činnost. Jablonečtí radní schválili uzavření smlouvy o podpoře Sokolky s TJ Sokol Jablonec nad Nisou s tím, že měsíční podpora bude činit 50 tisíc Kč.

Statutární město uzavřelo smlouvu s TJ Sokol Jablonec nad Nisou o zajištění služeb integračního centra Sokolka letos v březnu s platností do konce června. Na jejím základě Sokolka provozuje integrační centrum pro uprchlíky z válečné Ukrajiny, prostory poskytuje TJ Sokol a práci dobrovolníci ze spolku Tatrhy. Hmotně centrum při otevření podpořily některé jablonecké firmy, financování dosud tvoří pravidelný příspěvek statutárního města, nadační dary a veřejné sbírky.

Nyní integrační centrum získalo grant Ministerstva vnitra. „Částku 750 tisíc korun Sokolka použije na lektory českého jazyka, organizaci volného času, pracovní a psychoterapeutickou podporu, pomoc s překlady, administrativu apod. Hradit z ní hodlá také 10 besed a čtyři benefice, jejichž smyslem je integrace ukrajinské menšiny," přibližuje využití grantu jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Podle nové smlouvy město podpoří činnost integračního centra ve formě padesátitisícových měsíčních příspěvků po dobu letních prázdnin. S grantem budou provoz Sokolky zajišťovat dvě placené koordinátorky, nově budou placení také lektoři českého jazyka a spolupracovníci centra, podílející se na provozu kavárny a úklidu. Počítá se i s prázdninovou činností, mimo jiné plánuje Sokolka společné osázení vyvýšených záhonů před sokolovnou a vytvoření letního posezení. Dvakrát do měsíce pozve všechny na besedu ke sdílení zkušeností z nového života v Jablonci, příkladů dobré praxe a příběhy osobností.

Integrační centrum Sokolka začalo v Jablonci nad Nisou pracovat 19. března. Organizovalo i společně s magistrátem besedy o městě, vzdělávání, pracovním uplatnění či bezpečnosti. Vyhlásilo potravinovou sbírku, z níž dosud vydalo 400 balíčků základních potravin potřebným, sbírku dětského ošacení a vybavení, potřeb do domácnosti. Postupně otevřelo pět skupin s výukou češtiny, připravují volnočasové aktivity pro ukrajinské děti apod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 8. srpna uzavřou ulice Údolní a Lužická v Rychnově

Od pondělí 8. srpna se uzavřou úplně ulice Údolní a Lužická v Rychnově u Jablonce nad Nisou, a to v okolí objektu čp. 940. Uzavírka potrvá do konce října a jejím důvodem je odkanalizování rodinných domů do nové splaškové kanalizace.

Uzavření lůžkové části ORL a ORL pohotovosti v Jablonci

Od čtvrtka 28. 7. do pondělí 8. 8. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena lůžková část oddělení ORL, ambulance zůstává ve standardním provozu. S uzavřením lůžkové části souvisí i uzavření ORL pohotovosti. Pacienty s akutními obtížemi ošetří, mimo klasickou pracovní dobu ambulance, v Krajské nemocnici Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdninové Klekání 2022 chystají v Kittelově domě
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

06.08.: Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
04.08.: Obrazem: Připomenutí výstavy Křehká krása 2021
04.08.: Velké Hamry v Mol cupu přešly na penalty přes Náchod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace