Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách

26.06.2022 08:53:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách

Integrační centrum Sokolka získalo grant Ministerstva vnitra ve výši 750 tisíc Kč na činnost. Jablonečtí radní schválili uzavření smlouvy o podpoře Sokolky s TJ Sokol Jablonec nad Nisou s tím, že měsíční podpora bude činit 50 tisíc Kč.

Statutární město uzavřelo smlouvu s TJ Sokol Jablonec nad Nisou o zajištění služeb integračního centra Sokolka letos v březnu s platností do konce června. Na jejím základě Sokolka provozuje integrační centrum pro uprchlíky z válečné Ukrajiny, prostory poskytuje TJ Sokol a práci dobrovolníci ze spolku Tatrhy. Hmotně centrum při otevření podpořily některé jablonecké firmy, financování dosud tvoří pravidelný příspěvek statutárního města, nadační dary a veřejné sbírky.

Nyní integrační centrum získalo grant Ministerstva vnitra. „Částku 750 tisíc korun Sokolka použije na lektory českého jazyka, organizaci volného času, pracovní a psychoterapeutickou podporu, pomoc s překlady, administrativu apod. Hradit z ní hodlá také 10 besed a čtyři benefice, jejichž smyslem je integrace ukrajinské menšiny," přibližuje využití grantu jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Podle nové smlouvy město podpoří činnost integračního centra ve formě padesátitisícových měsíčních příspěvků po dobu letních prázdnin. S grantem budou provoz Sokolky zajišťovat dvě placené koordinátorky, nově budou placení také lektoři českého jazyka a spolupracovníci centra, podílející se na provozu kavárny a úklidu. Počítá se i s prázdninovou činností, mimo jiné plánuje Sokolka společné osázení vyvýšených záhonů před sokolovnou a vytvoření letního posezení. Dvakrát do měsíce pozve všechny na besedu ke sdílení zkušeností z nového života v Jablonci, příkladů dobré praxe a příběhy osobností.

Integrační centrum Sokolka začalo v Jablonci nad Nisou pracovat 19. března. Organizovalo i společně s magistrátem besedy o městě, vzdělávání, pracovním uplatnění či bezpečnosti. Vyhlásilo potravinovou sbírku, z níž dosud vydalo 400 balíčků základních potravin potřebným, sbírku dětského ošacení a vybavení, potřeb do domácnosti. Postupně otevřelo pět skupin s výukou češtiny, připravují volnočasové aktivity pro ukrajinské děti apod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na ledovce narazil v Jablonci s autem do sloupu veřejného osvětlení
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Na Rampu zavítá Vasilův rubáš
Jan Spálený a ASPM vystoupí v Klubu Na Rampě
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi

Nejčtenější články

28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace