Integrační centrum Sokolka má podporu do konce roku

03.09.2022 07:18:18 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Integrační centrum Sokolka má podporu do konce roku

Až do konce roku 2022 bude statutární město Jablonec nad Nisou podporovat činnost Integračního a komunitního centra Sokolka. Ze svého rozpočtu město poskytne centru 50 tisíc korun měsíčně.

Město přispívá integračnímu centru Sokolka hned od počátku jeho činnosti v březnu tohoto roku, a to částkou 55 tisíc Kč měsíčně. Peníze byly určené na provoz centra v jablonecké sokolovně. „Také na letní prázdniny město uzavřelo s TJ Sokol Jablonec nad Nisou smlouvu o zajištění služeb integračního centra, přičemž podpora činila za dva měsíce celkem 100 000 Kč," konstatovala vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Po vyhodnocení dosavadní činnosti integračního centra jablonečtí radní odsouhlasili další finanční podporu do konce kalendářního roku, tentokrát ve výši 55 tisíc Kč měsíčně. Částka zahrnuje nájem za užívané prostory, které doposud TJ Sokol poskytoval bezplatně, úhradu drobných oprav, popřípadě i rozšíření výuky českého jazyka a otevření večerní školy pro uplatnění v samostatném podnikání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Jablonec finančně podpoří integrační centrum Sokolka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace